2. munkamenet

Cél. Vonat gyermekek helyes és egyértelmű kiejtés a hang f (elszigetelt, hangutánzó szó); a képesség, hogy azokat a szavakat hanggal majd.

„Ül lap a házban -, hogy elindítsa a tanulságokat tanár - Hallom :. Valaki énekel egy dalt.” „-” F-Well-Well-Well nem tudok énekelni, mint hogy - mérges nyelvét. - Tudom, hogy a dal levelek, liba, kígyók. De ez az új dal más. Azt kéri: "F-Well-Well-Well".

F-Well-Well - ez egy dal bogár - a tanár magyarázza. - Énekel, valamint liba dal (sh-sh-sh). de kéri, hanggal. Song bogár nyak még énekel. Csatolja a kezét a nyakához, és énekelni: "F-Well-Well". Mit hallasz? (Neck énekelni ezt a dalt.) A most kezét a torka, és énekelni egy dalt libát. Sings torkán?

Nézzük énekelni egy dalt tanulnak bogár. Nyissa ki a száját. Helyezze a fület az alsó ajkát. Most óvatosan emelje felfelé, és visszahúzódik mögött a felső fogak, a hegye nem benézett. Csukja be a száját. Pihenjen egy kicsit. Nézzük ismételje meg. Miután a lap elrejtése el a felső fogak, csak énekelni kezd: „F-Well-Well-Well”. "

Gyermekek énekelni egy dalt, és egy dalt egy kis bogár nagy kövér bogár.

Ezután a tanár tart egy mobil játék „Bugs”. A gyerekek egymás kezét, és egy kört alkotnak. Pedagógus kijelzők túl 6-7 gyerek. Úgy ábrázolják bogarak. (Kívánatos, hogy voltak köztük azok a gyerekek, akik nem egyértelműen kimondani a hang g.)

„Kör - egy nagy szoba, sok ablak - a tanár magyarázza - Emberek eltűnt, és az ablak a szobában nem zárja (Children csökkent, oldja ki a kezét.) Berepült a szobába bogarak és ordított: ..” M-Well-Well „váltak. átrepült a szobán fújt a szél, és az ablakok zárva bogarak repült az ablakokat, nem látta az üveget, és esett Caught bogarak Feküdj a hátadra, vergődő panaszosan buzz Segítsünk a bogarak -...! .. be őket a has és kinyitotta az ablakot, égetés lesz. Hadd repülni. "

„És most, - mondja a tanár - Majd olvasni egy verset, az úgynevezett” Miért egy csokor énekelni „?

Beetle csíkos ing

Repültem a fiúk játszanak,

A lila virág falvak -

Song hangzatos ének,

kortyolgatta édes lé,

A csengő elaludt,

Igen elütöttem a csokrot Marinka

És búg, zúg a kosárba!

De Marina nem érti:

Miért csomó énekel?

„Miért, ő énekelt egy csokor - kérdezi a tanárnő -. Szeretnéd hallani a történetet, hogy a bogár ment aludni a harang, és üti a lányt, félt fogok mondani, és akkor mondja meg, hogy mikor kell kérni, segíteni?”.

Gondozó szól egy részlet a történet „The Singing csokor” V. Biryukov:

Repülő bogár útját, dúdolt: „Zhzhzhut hogyan szomjas.” (Mit és hogyan zümmögő bogár? (Choral és egyéni válaszokat.))

Látta, hogy egy lila virág a réten, örült: „Itt találom, mint zhzhzhazhzhzhdu oltja”. Felmászott a harang, körülnéztem: „szépen Zhzhit lehetséges!” (Mi zümmögött bogár?) Jól bajusz alján a virág, és azt mondta, „fincsi Juice!”

Ittam, és ez jó volt. "Zhzhit jó!" - énekelte bogár. (Mi az ő énekel?)

Énekelt és énekelt, és nem vette észre, hogy ő elaludt. Volt egy lány a réten, virágot szedett. Kerestem különböző színekben, tedd egy korsó vizet.

És hirtelen ott volt a zümmögő: „Hol vagyok Zhzhzhut Itt az emberek zhzhivut?”. (Mi a bogár zümmögését ebben az időben?)

„Te jól működött ma, és én kérem Önt új rejtvények, - arra a következtetésre jut a tanárnő.

Fekvő, fekvő lefelé, de futott a folyóba.

Van egy szó puzzle hanggal majd. Hívja őket.

Chagall - előttünk,

Nézek vissza - otthoni fut.

Ne feledje, a puzzle, és otthon a szüleik. "

3. lecke: Képzés történetmesélés kép „Tanya nem fél a hideg,” [7]

Cél. Csupán a gyermekek, hogy fontolja meg a képet, és beszélni róla egy bizonyos sorrendben; megtanulják, hogy dolgozzon ki a nevét a kép.

Pedagógus azt mondja a gyerekeknek, hogy szívesen be őket Tanya, aki elment sétálni, „Szeretné, hogy a lány, hogy szeretem?”

A tanár mutat egy képet ad a gyermekeknek lehetőséget, hogy megosszák egymással tapasztalataikat. Méltatja megfigyelésre, de azt mondja, hogy meg kell tanulnunk, hogy fontolja meg a kép egy bizonyos sorrendben, akkor a történet kiderült szépen, ismétlések nélkül.

„Te is beszélni, hogy mi foglalja el a lány, és milyen szépen körül Hol kezdődik -.? Érdeklődnek a pedagógus - .. Kezdjük a történetet leíró ruhákat a téli hideg, és Tanya melegen öltözött neki ... (kabátok, csizmák. , sapka, sál, kesztyű). tetszik Tanya téli kabát? Ez ... (zöld, barna gallér). Atractive hogy kabát szőrme? (a zsebek, hüvelyek kabát szőrme szegéllyel.) És mi van varrva tannin sapka? (Ő is varrott barna szőrzet.) Ki akar mondani, milyen ruhát Tanya elment sétálni? (1-2 válasz).

Gyerekek, mit Tanya? (Figyelj válaszokat összegzi azokat.) Igen, Tanya kék lapát hó önti zöld vödör.

Srácok, milyen szép fák télen! Ők ... (hó). A bank kis ágak nem is látni - rejtve a hópelyhek. És egy zöld fur-tree hó is. Látod, hogy a hó ezen a fur-tree, mint a fehér zsebkendők szétszórt ágakat. Hogy szét vannak szórva az ágakat? (Zsebkendők. Ez zsebkendő és itt. Itt egy másik.)

Ki mást akar beszélni, hogy szépen körül? Lehet, hogy valami nem vettük észre? (A varjú ül a bank, a fák - otthon, stb ...)

Akarod, hogy meséljek ezt a képet? Én vagyok. A téli utcán. Tanya vett egy szánkó és elment sétálni. Téli fagy, de Tanya nem hideg. A lány télikabát és prémes kalap. Kabát meleg és szép. Ez zöld barna prémes gallér. Az ujjak és a zsebébe kabátok - szőrme szegéllyel. Tanya fekete csizmát. Nem elfelejteni, hogy egy sál és kesztyű.

Tanya működik. Önti a kék lapát hó a zöld vödör.

A kör fehér. Hó mindenütt: a föld, a padon, a fák. A nyírfa ágak és nem látott - hópelyhek rejtette. Csak a fa zöld. De a hó. Ha valaki fehér zsebkendők zöld tű lógott. "

A tanár megkéri a gyermeket, hogy beszélni a tartalmát a képet. Értékeli a történetet (minden e azt mondta, sorrendben).

4. lecke: Olvasás versek. Memorizál verseit A. Barto: „Tudom, hogy meg kell, hogy jöjjön fel”

Cél. Milyen szoftvert vers ismert gyerekek. Segítse a gyermekek megjegyeznünk egy új verset.

Előkészületek. Készítsünk egy átlátszó műanyag lapot zöld. Adj lehetőséget a gyerekeknek arra, hogy a világ a zöld. Kérd meg a gyerekeket, hogy olvassa el a kedvenc verseket.

Pedagógus emlékeztetett arra, hogy a előestéjén (pontosítja e szó értelmét) a gyerekek olvasni a kedvenc verseket és nagyon elégedett vele. „Az összes beszélgetés nem volt ideje - mondta a tanár - így biztos, hogy hallgatni a kedvenc verseket ma.”

Gyermekek (3-4) olvasható versek, beleértve a „Miért hord alszik a téli,” Vladimir Orlov „Ne szél tombol az bur ...” Nekrasov, „Az árnyék-árnyék-poteten”.

A tanár felolvas az első sorok versek A. Barto (2-3 vers „Toys”), azt kérdezte, hogy a gyerekek tisztában vannak a munka, és aki írta őket.

Mentor azt mondja, hogy A. Barto sok csodálatos verset a kisgyermekek és idősebb gyermekek. „És te magad gyerekek hogyan kezelik - Érdekel tanár Kohl te nagy, van és komoly vers Ágnes Barto - olvasható .. De első válasz a menet miss Ágnes Barto megtalálta a módját, hogy megengedhet magának, mint nyáron, télen vissza ?. neki tanácsot, hogy nekem nagyon sok. Figyelj. "

Gondozó olvas egy verset többször. Ezután gyermekeikkel együtt csendben kiejti az első része a vers, és a második rész szól a gyerek, aki úgy néz ki, mások a zöld lemez.

Tudom, hogy meg kell, hogy jöjjön fel

Ez már nem volt tél,

Tehát ahelyett, hogy a magas hóval

Körül a zöldellő dombok.

„És tudod - kérdezi a tanár a gyermek (tudom.).

Nézem egy üvegdarab

Kiderült a nyáron.

Olvasás arcok megismételjük.

1. lecke: Mini-kvíz tündérmesékben Chukovsky. Olvasás a munkálatok „Fedorino hegy”

Pedagógus mutatja borító és ábrák Mesék Chukovsky, olvassa el részleteket a munkálatok, és segít megjegyezni a nevét ez vagy az a mese, és hogyan végződik. Például:

Rada nyuszik és a mókusok,

Rada fiúk és lányok,

Hug és csók

„Nos, köszönöm, nagyapa,

Egerek már fogott a macska,

A csapda került ...

Aztán ez lett szórakozás,

Mentor emlékeztet gyerekeknek, hogy az összes ilyen csodálatos meséket írt Roots I. Chukovsky. És a mese „Fedorino Mountain” is írta nagyapám gyökereit.

A tanár elolvassa a történetet. Ez ad lehetőséget a gyerekeknek arra, hogy megosszák megjelenítést. Aztán megkérdezi, akik ebben a mesében tűnt különösen nevetséges. Tutor gyerekek olvassák a kedvenc részeket, beleértve egy epizód, amely felkeltette a legtöbb tanár.

Megjegyzés. A tanórán kívül ajánlatos hallgatni a meséket Chukovsky rögzítésre.

Kapcsolódó cikkek