1. kérdés pap

Helló Sok évvel ezelőtt, én az egyház tagja. De keresztszülők voltak alámerítetlen, hogy bejelentette, később. Én megkeresztelkedett, és azt kell, hogy megkeresztelkedik újra?

Irina, Keresztelés - szentség, amelyben egy személy leszáll a kegyelem a Szentlélek. Felnőttek megkereszteltek nélkül keresztszülők, keresztelni csecsemők, általában keresztszülők -, de ez nem befolyásolja a nagyon szentsége. Természetesen a határon szükségszerűen magukat megkeresztelkedett ortodoxia. Te, Irina, a keresztség, és akkor nem lehet átlépni. Egyszerűen, kiderül, hogy nem kell a keresztszülők, mert azok az emberek egyszerűen nem tudnak lenni, definíció szerint, mert nem keresztelték.

ieromonah Viktorin (Aseyev)

Valentine, de ezt a kérdést kell csak beállítani a templomban. Nem tudjuk itt a távollétében, és távolról eldönteni, hogy mit tudsz a templomban, és mi nem, ott az apát, és ez az ő kötelessége. Beszéljen a pap az egyház ebben a kérdésben, és kövesse kérem a tanácsát.

Abbot Nikon (fej)

Üdvözlünk! Az unokám született, megkeresztelkedett akar, Isten segítségével, a nyári (most a hideg, félt ő csak 4 hónap). Lefekvés előtt már sok éve keresztelni a legközelebbi embert. Lehetséges, hogy megkeresztelkedik az éjszaka unokája, mert még mindig alámerítetlen? Köszönjük!

Igen, Marina, akkor. És mit vársz a nyáron? A víz a betűtípust, mert a fűtött és meleg. Nem a lyuk, mint az apád megkereszteli, remélem? Ne késlekedj! Négy hónappal van elég idő, a gyermek több, mint erősödött, annak érdekében, hogy részt vegyenek a keresztség szentsége.

Abbot Nikon (fej)

Üdvözlünk! Mondd, kérlek, írjon egy megjegyzést a nyugalmat a alámerítetlen baba? Meghalt 9 hónap, hogy nem sikerül a keresztelésre. Köszi előre.

Julia, nem veszi írásban sajnos nem lehet, de ne feledje, hogy a magántulajdonban (személyes, otthoni) ima lehet. Csak ne aggódj túlzottan, nem megölni, és nem zúgolódik: Uram irgalmazz, és mi történt, megtörtént, csak szeretnének minden lélek jó. Ez a lélek a gyermek olyan helyeken, ahol a tapasztalatok nem baj, mert bűntelen. És az a tény, hogy a fogalmak úgy tűnik ijesztő, mint a halál, Isten szemében - csak egy átmenet egyik állapotból az élet más. Az emberi élet örök, és az Úr nem építi meg, hogy ebből a helyzetből.

Abbot Nikon (fej)

Helló Én elvált, nemrég megtudtam, hogy a volt feleség foglalkozik boszorkányság. Két gyerekem van, fiam, 8 éves, 9 éves lánya, mind a nem megkeresztelkedett. Nemrég volt egy álma, hogy a lánya belép a szobába, az ajtó zárva van, és a hang a háta mögött azt mondja, hogy ha nem jön 10, akkor soha nem jön ki. 10 éves lány végzett 3 hónapos. Nagyon félt, hogy az anyja csábította a varázslatos dolgokat, és nem tudom, mit kell csinálni. Mondd, hogyan csináljam? Szeretném keresztelni a gyermekek, de attól tartok, hogy a volt felesége ellen, és hogy tud-e megkeresztelkedni anyjuk nélkül. Köszi előre.

Szia, Szergej! Igen, akkor keresztelni a gyermekek hozzájárulása nélkül az anya. Ön - egy szülő, mint ő. A legfontosabb, hogy a jó, hű keresztszülők, akik imádkoznak a gyermekek és próbálja nevelni őket az ortodox vallásúak. Te is képes lesz, hogy imádkozzanak a keresztség a gyermekek. Akkor lehet benne, hogy az Úr megvédi őket a káros szenvedélyek anyjuk. Segítsen az Isten!

Priest Vladimir Shlikov

Elnézést, uram, talán már volt egy kérdés, de hadd tisztázni - Nem tudok a alámerítetlen halott rokon nyújtson egy megjegyzést a templom a megemlékezés a megemlékezést, bár nem Proskomedia, de még mindig kérjen emlékezés az egész Egyház? Többször kérte a különböző emberek különböző válaszokat és magyarázatokat - más. Az én személyes erőfeszítéseit, hogy a keresztény élet, imádkozott, és próbálta teljesíteni a parancsolatokat Krisztus abban a reményben, hogy megkönnyítse a sorsa az elhunyt halála után, nem kérdés. Köszönöm.

Oleg, én személy szerint tartani ezt a véleményt, hogy a temetésen alámerítetlen emlékezni, hogy ne legyen: a lényeg az, hogy ha részletesebben tanulmányozni szövegében Requiem, azt látjuk, hogy a himnuszok és troparia ezt a szolgáltatást beszélni egy keresztény, aki a töltött élet Krisztus, a harc szenvedélyeivel és tselozhiznennom mártíromság személy élő, legalábbis ebben a világban, hanem a törvények a világ az ég. Mindez valahogy nem áll összhangban az élet egy alámerítetlen személy.
Azt hiszem, meg kell fájlt egy megjegyzés Athos Athos vegyület Moszkvában. Az orosz Panteleimon kolostor szerzetesei a szolgáltatás (de nem Proskomedia) imádkozunk, beleértve a alámerítetlen.

Abbot Nikon Golovko

Jó egészséget, uram! Két kérdésem van. Hogyan írjunk egy papírt, ha ahhoz egy imát az egészségre, nagymamák templom pad kényelmetlen megkérdezni. Szeretnék rendelni egy Zzdravii maga és a lánya 7 év - gyógyító Panteleimon. És a második kérdést. Van egy halott rokonok, de nem tudom, ha megkeresztelkedett. Tudom, hogy számukra ez lehetséges, a hazai ima imádkozni, és hogyan kell emlékezni rájuk - egyszerre egyetlen ima, vagy imádkozni mindenkinek? Mentsd Isten!

Minden templomban a szabályokat bejelentés rövidnadrág ima. Tehát ne legyen félénk, hogy kérdezni, hogy mivel ők is egy adott templomban.
Imádkozzunk a halottak körül lehet minden együtt, és külön-külön, mint az idő engedi, és ahogy te magad akarod. Isten áldjon meg!

Archpriest Andrei Efanov

Kapcsolódó cikkek