10 kirgiz nemzeti sajátosságok, amit nem értem umkra

Minden nemzet a világ a maga sajátosságai, amelyek a számukra teljesen normális és hétköznapi, de ha a környezet, hogy egy személy egy másik állampolgárságot, akkor lehet, hogy nagyon meglepett, hogy a szokások és hagyományok a nép ebben az országban, mert nem esik egybe a saját elképzelései élet. Nálunk tanulni 10 nemzeti szokások és sajátosságai Kirgizisztán, ami meglepőnek tűnhet lakosok Oroszország és egy kicsit furcsa.

Ezek az intézkedések az állapota a kiigazítás sapka

10 kirgiz nemzeti sajátosságok, amit nem értem umkra

Men in Nemezkalapok látható az utcán Biskekben és Os a hőségben és nyáron hideg télen vad. És mindez azért, mert vannak még élő hagyomány férfiak állapotának megállapítása csuklyáját. Rendes emberek hagyományosan viselt sapkát alacsony, és a felső osztályok - több hosszúkás. Az idősebbek, amelynek különleges jogállást hagyomány „Buckeye kalpak”: fejdísz fehér érezte, fekete metsző szélűek, és kézi hímzés.

Ők játszanak polo hasított a kecske

10 kirgiz nemzeti sajátosságok, amit nem értem umkra

Úgy füstöl piacokon füst a szemmel verés

10 kirgiz nemzeti sajátosságok, amit nem értem umkra

A piacok a Kirgiz Köztársaságban is gyakran látni nőket bolyong a sorok gőzölgő sztúpák és legyezte ezeket a savas füst átható másodpercenként istálló. A sztúpa dohányzik archa (boróka), és füstöt tekinthető kiváló orvosság a szemmel verés és a gonosz szellemeket. Tehát ezek a nők szerény, de ennek ellenére, hogy: kérdezés nélkül fújt üzlet és annak tulajdonosa már kénytelen fizetni egy kisebb összeget, gyakran 10-20 soms (1 rubel = 1,06 harcsa).

Az jurta is többe külföldi autók

10 kirgiz nemzeti sajátosságok, amit nem értem umkra

Építenek a jurta a halott

10 kirgiz nemzeti sajátosságok, amit nem értem umkra

Jurta elfoglalt, és továbbra is fontos helyet foglalnak el a temetési szertartások. Még Biskekben az udvarok között az öt emeletes épület, akkor néha látni egy temetés sátorban. A halott férfi családja felveti a jurta, a halott levelek, hogy két éjszaka és három nap, és így lehetővé teszi a rokonok, barátok és szomszédok elbúcsúzni tőle. A közeli rokonok az elhunyt ebben az esetben továbbra is a sátorban egész nap.

Ezek ellopni a menyasszony

10 kirgiz nemzeti sajátosságok, amit nem értem umkra

Építettek egy kert Teherkonténerek

10 kirgiz nemzeti sajátosságok, amit nem értem umkra

Áthaladó Kirgizisztán, figyelni, hogy a figyelemre méltó kapcsolódási helyiek leszerelt konténer. Ezek közül Bishkekben elvén LEGO áll az egész piacon, beleértve azt is, hogy kiváló garázs és iroda, és két vagy három tartályban egy sorban faragott ablakok pedig egy nyári rezidenciája. Egy konténer érdemes egy kicsit kevesebb, mint 1000 $, sokkal olcsóbb egy jó sátor és emelt majdnem olyan gyors. Általában a kirgiz lépést tartani a modern irányzatok az építészetben, és nem követik elveit újrahasznosítás.

Van egy táblázat - a padló

10 kirgiz nemzeti sajátosságok, amit nem értem umkra

Utazók utazást tervez a Kirgiz Köztársaság, készen kell állnia a napi torna nyitány, amit meg kell csinálni, az asztalnál ült. Az a tény, hogy itt elfogadják ott ül egy szőnyeg a padlón, és ha nem a földön - az emelvényen szimuláló szex. Ha az elején egy ünnep, hogy üljön le a földre általában nem nehéz, miután egy kiadós lakoma, ami tovább tart, mint egy óra, felkelni az asztaltól csak kapaszkodik a szomszéd.

Kínálnak egy birka farka, mint a tisztelet jele

10 kirgiz nemzeti sajátosságok, amit nem értem umkra

A különösen fontos események és ünnepek Kirgizisztán úgy döntött, hogy csökkentsék a juhok. Ugyanakkor a különböző részei kerülnek kialakításra, hogy különböző vendég az asztal körül - helyzetüktől függően. birka feje leggyakrabban szolgált a díszvendég, a farok - a díszvendégek és csípő (kismedencei) csont - Elder. Szerencsés kapja a fejét kell vágni egy birka szemét, és vágja félbe, megosztva a csemege egy másik vendég, akit szeretne látni gyakrabban. A szájban lehetősége általában a fiatal nő, míg a bal fül a tulajdonosa, és a jogot, gyermekeknek adják.

Ők nem tud felkelni anélkül Omena az asztalon

10 kirgiz nemzeti sajátosságok, amit nem értem umkra

Omen előtt és evés után már nem érzékelhető Kirgizisztán, mint a vallási rítus, de tart gyökerei az iszlámban. Emelt mindkét kezét az arcára, és azt mondja: „The Omen”, kirgiz Nagyon hálás az asztalra. Domain rendszerint együtt, beleértve a vendégeket. Végén minden ünnep, sikeres tárgyalások, vagy egyszerűen csak az étel elfogyasztása a legidősebb a jelenlévők, illetve a díszvendége mond köszönő szót, és ad egy kis búcsú, majd az összes összegyűjtött ugyanakkor, hogy a domain. Miután Omena ételt az asztalról nem elfogadott.

Kapcsolódó cikkek