3 Titkok állni a kezét, hogy nem beszélünk a rendszeres jóga

A fő probléma az úton a jobb állvány vannak vállát.

Handstand - egyfajta küszöböt a gyakorlatban. Akkor nem sok éve, de néhány ászanák lesz, mint az árnyékok, túl a képességeit. Jellemzően ezek a „unreached array” pontosan a testhelyzet karnyújtásnyi fejjel lefelé a lábát valahol a levegőben. Ha sok más ászanák is „jönnek” egyszerűen így a bevezető gyakorlat, amely megmutatja kitartással és alázat, a referencia instagramny hendstend olyan egyszerű önmagában ösztönösen, nem adható.

Töltöttem sok hónap a csarnokban szakmai akrobaták, ahol kézenállás alapvető eleme. És milyen következtetésre jutott:

  1. Kiderült, hogy handstands „jobb” és „nem helyes”. Régebben azt gondoltam, hogy ha lehet, elvileg állni a kezét, akkor nem számít, hogy hogyan csinálod - a legfontosabb dolog, hogy ne veszítse legalább 5-10 másodpercig. De kiderült, hogy a műszakilag helyes állvány ad sok előnye van. Például az ízületek egészségét -, mert állva görnyedve könnyebb, mint a hátad egyenes, de nem hasznos. És álljon a „helyes” állvány - könnyedén. Keresi a bátor stroke, bagroveyuschih és nem tudtam fúlt az ő harmadik második hendstenda megérteni, hogy milyen törékeny lányok és fiúk a szakasz az akrobatika annyira egy percet-plus, és néhány ember, még egy kézzel? Kiderült, hogy ha tesz a test fejjel lefelé rendesen, nem nehéz állni. „Helyes” kézenállás legyen tökéletesen sík: az alap a tenyér, könyök, váll, csípő - ugyanabban a síkban. Természetesen van lehetőség, és elhajlást, például „mexikói” vagy Vrishchikasana egyenes karokkal. De most beszélünk a legelső, legalapvetőbb és legösszetettebb - kézenállás egyenes lábak.
  2. A fő probléma az úton a jobb állvány vannak vállát. Minden újonnan (és én is az évek során a gyakorlat) vannak Adho Mukha Vrikshasanu észrevehető alakváltozás a hát alsó részén, egyfajta „banán”. Minél több a bal váll előre, annál stabilabb, az úton álltam. A falnak, természetesen. Kísérletek „szétválaszt” koronás legjobb öt másodperces siker, elég ahhoz, hogy a képeket Instagram. Hogy maradjon a bárban, ahol a vállak „nem töltötték be,” meg kell tölteni egy csomó erőt és az izomfeszültség, hogy megteremtse a legtöbb közvetlen vonal, az egyensúly, amely a természetben, amikor a „csont nyugszik a csont”. Hogy ezeket a csintalan válláról a hely szinte lehetetlen, ha megtanulják, hogy álljon jobbra, egyenes lábak. A kezdő pozícióját a falra kezdődik „csoportok”, amikor a csípő tartott szorosan gyomra. Az első minta kivonását a falon, és elkezdenek próbálja állni a csoport - az egyensúly ebben az esetben azt elkapta a vállát, és szorosan nyomni a has lábak nem lesz több, mint egy kart eluralkodjon rajtad.
  3. Annak érdekében, hogy állni is a kezében, szükségünk van egy izmos fűző. Képzeljünk el egy katona a sűrű gumi és rongybaba. Ki könnyebben állni, és nem esik? Tehát meg kell, hogy legyen, mint a katonák. Gyakran kézenállás nem működik egy egyszerű oka van - a „nem sikerült” vissza „kiesnek” egyszerűen nem tartani a vállát. Azt is fontos megérteni, hogy az elv a fejlesztés handstands közvetlen ellentmondásban mindent, amit tanítottak jóga - a kezdeti szakaszban fontos, hogy maximalizálja megcsípte, feszített az alapja a tenyér a hegyét a lábujjak. Mivel a fejlesztési handstands fontos, hogy a gyakorlatokat naponta, amelynek kevés köze van a tény, hogy általában akkor fordul elő a jóga: redők, hyperextension, és push-up.

Hónapos megfigyelést az edzőteremben azt mutatja, hogy annak érdekében, hogy elsajátítsák a technikailag megfelelő kézenállás, ez körülbelül hat hónap (feltéve, hogy a rendszeres képzés egy tapasztalt oktató). De, mint mondják magukat akrobaták és tornászok - kézenállás lehet az élethosszig tartó tanulás.

Kapcsolódó cikkek