Mivel a Szovjetunió nemzeti csapat nyerte az olimpiai aranyérmet labdarúgó

Ez az első alkalom a Szovjetunió nemzeti csapat lett az olimpiai bajnok labdarúgó

1956-ban Melbourne-ben.

Ennek egy része a csapat játszott olyan híres játékosok, mint Lev Jasin, Nikita Simonyan, Eduard Streltsov, Igor Netto, Valentin Ivanov.

Az utolsó a verseny a 16 csapat. 5 csapat nem jött ki a pályán, hogy tiltakozzanak a politikai okokból. 1/8 th döntőjében, a csapat megnyerte a Unified Német Csapat (fiatalok Németországból + DDR) 2: 1. A negyeddöntőben az első mentünk a csapat Indonézia. ami egy nagyon középosztálybeli játékok abban különböznek szokatlan agresszivitás. Ő játszotta a program keretében 1-9-1. Azaz, szinte az összes játékos a büntetés terén. Azt viccelődött, hogy Lev Jasin megdermedt során ezt a mérkőzést. Az indonézek szó harcolt, hogy a halál a büntetés terén. Beletelt 90 perc - 0: 0. A további két 15 perces időtartamban a mi előre nem találtam a módját, hogy a kapu a indonézek.

A mérkőzés volt az egyik epizódban, hogy mindenkit idegesség. A rendes játékidő végén, amikor a következő támadást a labda visszapattant rosszul, és van, hogy az indonéz csatár, aki sietett egyik egy Yashin, aki messzire menni a kapun. Yashin volt futni a kapu, illetve, hogy vegyenek részt a harcban a támadók közel a központ területén az üres kapu. Yashin az utóbbit választotta. Sikerült elvenni a labdát a csatár. Aztán ahelyett, hogy a labdát, amennyire csak lehetséges, ő lett a nyoma. Általában ez egy szégyen a szovjet válogatott! Játék Szovjetunió csapata lett megírt meséket Chicken Ryaba „üt, üt, nem pontszámot” - 68 sztrájk célja tükrözte indonézek. Játékos kapott egy jó szidás az edzők és a visszajátszás nyert 4: 0-ra.

Az elődöntőben a Szovjetunió játszottam Bulgária. A fő ideje véget ért 0: 0. 95 perc múlva a bolgárok lépett előre. A 112 perc, Eduard Streltsov, a pontszám, és 116 perc, Boris Tatushkin a győztes gólt (2: 1). Ez volt a legdrámaibb játék az egész bajnokságot. Lev Jasin húzta néhány „halott” labda. További időre Nikolai Tishchenko lejátszani egy törött kulcscsont (ha a helyettesítés nem végzik el). Ő súlyosan megsérült, és Valentin Ivanov. Hero a mérkőzés volt, egy fiatal (19 éves) Eduard Streltsov, aki a labdát központ területén a kapu a bolgárok és szerzett. Áttételt nyerő Nikolay Tishchenko, aki játszott egy szűk kötést a test kézzel.

A végén a Szovjetunió legyőzte a fiatal csapat Jugoszlávia 1: 0. Ez egy fényes, gyors játék. A győzelem hozta a gól a 48. perc erőfeszítései révén Tatushin, Isayeva, Ilyin.

Ez volt a nagy győzelem a Szovjetunió labdarúgó csapat alakult újra halála után Sztálin Gabriel Kachaklinym új alapelvek a játék és a képzés.