10 ok, amiért az emberek még mindig nem találtam az idegenek, ha vannak ilyenek, persze

10 ok, amiért az emberek még mindig nem találtam az idegenek, ha vannak ilyenek, persze

10 ok, amiért az emberek még mindig nem találta meg a külföldiek, ha vannak ilyenek, természetesen.


Fermi-paradoxon, először fejezte ki a fizikus Enrico Fermi, ez: „az egyetlen emberiség egy technológiailag fejlett civilizáció az univerzumban? Ha nem, ahol minden az idegenek?”. Tekintettel a hatalmas mérete a világegyetem, a szám a földi bolygók, és számos más változók (amint az egyenlet Drake) a galaxisban kell több tízezer vagy több STB És mivel a galaxis mintegy 10 milliárd év, a tudósok. szellemileg fejlettebb civilizációk elegendő idejük volt, hogy kommunikálni egymással. Ezért nem világos, hogy az idegenek elméletileg léteznie kell, miért nem az emberek még mindig nem találkozott velük.

1. A Föld különleges

10 ok, amiért az emberek még mindig nem találtam az idegenek, ha vannak ilyenek, persze

Föld - a bolygó különleges, ideális az élet.


A hipotézis az egyediségét a Föld azt sugallja, hogy az események láncolatát, hogy jött létre az élet a bolygónkon, annyira bonyolult, hogy szinte lehetetlen megismételni. Bár lehet, Föld-szerű bolygó, egyikük nem rendelkezik a kombinációja szükséges feltételek fejlesztése az intelligens élet. Más szóval, az emberek nem találkoztak idegenek, mert vagy nem, vagy csak nagyon kevés, és ezek távol egymástól, hogy a kapcsolattartó nagyon valószínűtlen. A fő tényező, ami a Föld egy tökéletes életet, ez egy hosszú ideig tartó viszonylag stabil éghajlati körülmények, amelyek miatt merült fel az egyedi pályára a bolygó és a távolság a napot.

2. Intelligens élet akadályokba ütközik

10 ok, amiért az emberek még mindig nem találtam az idegenek, ha vannak ilyenek, persze


Szerint a „Theory of a Nagy Filter” idegen élet létezik, de hogy az intelligens élet nem olyan technológiailag, hogy képes legyen a tér kommunikáció, vagy utazás. Bár a modern űrhajók, műholdak és rádióadók, hogy az emberek ezen a ponton, az elmélet azt mondja, hogy az emberiség elkerülhetetlenül szembe néhány akadály vagy katasztrófa, hogy vagy megsemmisíti azt, vagy lehetetlenné teszik a technológiát. Mindenki tudja, hogy a katasztrofális természeti katasztrófák rendszeresen esik a Földön, így lehetséges, hogy hasonló események is alkalmazni kell, a többi világban, ahol intelligens élet gördült le vissza a kőkorszakba, mielőtt megfelelően kifejlesztett technológia. Vagy talán az emberiség megsemmisíti önmagát, például révén egy nukleáris háború. Bármi legyen is a „szűrő”, úgy tűnik, ez nem jelent jót az embereknek.

3. Úgy kivonult az Univerzum

10 ok, amiért az emberek még mindig nem találtam az idegenek, ha vannak ilyenek, persze

„A hipotézis felsőbbrendűség”: az intelligens földönkívüli élet valaha is létezett az univerzumban

Ez a koncepció lehet hasonlítani a miniatürizálás számítógépek. Mi volt kezdetben egy hatalmas gép akkora, mint egy szoba, most már hordozható eszközre, amely megkezdte ugyanakkor sokkal bonyolultabb és erős. Hívei az elmélet úgy vélik, hogy az intelligens élet alakulhatott ki ilyen módon, folyamatosan dolgoznak sűrűbb és hatékony helykihasználás, idő, anyag és energia, ennek eredményeként képviselői e civilizációk már annyira kicsi, hogy kezdett élni, fekete lyukak, hogy térben idő kontinuum.

4. A Föld nem olyan egyedi, mint mindenki azt hiszi,

10 ok, amiért az emberek még mindig nem találtam az idegenek, ha vannak ilyenek, persze

Föld - a bolygó, ami nem érdekli a földönkívüliek.


Lehet, hogy csak túl ostoba, hogy úgy gondolja, hogy az idegenek érdekli az embereket és a Földet. Lehetnek világban sokkal érdekesebb és alkalmas az élet, és az érző lények szívesebben töltik idejüket jobb hely, nem a Földön. Ez az elmélet az ellentéte a hipotézist a Föld egyediségét. Egy idegen faj, a képesség, hogy utazni, vagy kommunikálni távokon sok fényévre, beszélt az embereknek nem sokkal érdekesebb, mint egy ember, egy legyet. Ezen túlmenően, az idegenek, persze, saját kiváló technológia és nem kell a Föld erőforrásait. Ezért miért kell energiát pazarolni a tengeren, hogy elérje a Földet, ha csak a Tejúton vannak 8,8 milliárd bolygók hasonló a Föld.

5. Az emberek élnek a virtuális valóság

10 ok, amiért az emberek még mindig nem találtam az idegenek, ha vannak ilyenek, persze

A világ, mint egy szimulátor?

Talán az egyik legérdekesebb magyarázat a Fermi-paradoxon, amely „hipotézis a planetárium.” Világunk állítólag „egyfajta virtuális valóság - egy planetárium, amely azt az illúziót kelti, hogy az univerzum üres.” Az emberek nem találtak a földön kívüli élet, mert nem a program által biztosított. Az alapokat az elmélet készült Descartes, aki egyszer megkérdezte: „Hogyan tudjuk, hogy a világ körülöttünk az igazi, ha egyszerűen csak lenni agyukat a bank, akik azt hiszik, hogy élnek a világban.” A legtöbb modern hívei úgy vélik, ez az elmélet, hogy az emberek nem az agy egy korsó, és egy számítógépes szimuláció által kifejlesztett idegenek, akik képesek működni elegendő mennyiségű energia manipulálására anyag és energia a galaktikus méretekben.

6. élők szélén a galaxis

10 ok, amiért az emberek még mindig nem találtam az idegenek, ha vannak ilyenek, persze

Valahol a galaxisban.

Bár az intelligens idegen élet létezhet, bolygónk lehet túl messze a többiek, hogy a kommunikáció lehetséges. A föld lehet elhelyezni olyan távol a lakott bolygókat, amelyek egyszerűen nem veszik észre, és az idegenek inkább kommunikálni az emberekkel, akik közel laknak hozzájuk. A gyökerek ez a gondolat alapja a matematikai elmélete az úgynevezett „átszivárgás”, amely leírja, hogyan mindent gyűjteni egy véletlen közegben.

Ennek alapján perkolációs elmélet egyes kutatók úgy vélik, hogy az univerzum kialakulása természetes módon területeken nagy klaszterek csillagok és intelligens élet és néhány kisebb területeket, amelyek székhelye a külvárosokban. Ismert tudós, Stephen Hawking úgy véli, hogy az emberek „nem kell oltani”, akkor is, ha elkapnak idegen jeleket, és szükség van, hogy továbbfejlessze, vagy fog történni velük ugyanaz, mint a bennszülött amerikaiak érkezése után Columbus.

7. Az emberek egyszerűen nem elkapni az idegen jeleket

10 ok, amiért az emberek még mindig nem találtam az idegenek, ha vannak ilyenek, persze


Tudósok, mint Frank Drake és Carl Sagan, azt állították, hogy a „bizonyítékok hiányában nagyon eltér a bizonyíték arra, hogy nincsenek idegenek.” „A vadászat idegenek” hátráltatja a közfinanszírozás hiánya, ami szükséges, hogy végezzen átfogó programot idegen követés. Történelmileg, a program a földönkívüli intelligencia (SETI) már kénytelen támaszkodni kölcsönzött rádiótávcsöveket és egyéb berendezések, amelyek a kutatók jönne csak korlátozott ideig. Ezek az akadályok tették lehetetlenné valódi előrelépés.

8. Az emberek nem ismerik fel az idegen jeleket

10 ok, amiért az emberek még mindig nem találtam az idegenek, ha vannak ilyenek, persze

Az emberek keresnek valami nagyon hasonló. De soha nem lehet tudni.


Még ha más bolygók az élet, ez nem feltétlenül alakul ki, ugyanúgy, mint a Földön. Talán ezek a lények annyira különbözik az emberek, hogy mi csak nem érzékeli a jeleket. Például nem kell messzire menni - denevér láthatóvá hanghullámok, miközben az emberek csak látni a fényhullámok. Lehetőség van arra, hogy az emberek és az idegenek nagyon különböző értelemben.

Amint azt kozmológus és asztrofizikus Lord Rees, „tudtuk nézni a szemükbe, és egyszerűen nem tudom őket.” A probléma az, hogy az emberek keresnek valamit nagyon hasonlít hozzájuk, de lehetséges, hogy az élet és az elme létezhetnek formákat, hogy az emberek el sem tudja képzelni. Erősen futam használhatja egy sokkal fejlettebb kommunikációs módszerek (például a neutrínók vagy gravitációs hullámok), amelyek egyszerűen túlmutat a folyamat a világ megértésének. Ezen kívül, az emberi primitív rádióhullámok tűnhet nem más, mint a fehér zaj idegenek.

9. szuperorganizmusnak öngyilkos jellegű

10 ok, amiért az emberek még mindig nem találtam az idegenek, ha vannak ilyenek, persze


„Medea hipotézis” által kitalált paleontológus Peter Ward, hogy az ember és a többi szuper-organizmus a „magokat önpusztítás” magát. Így, összhangban a „Theory of a Nagy Filter” t. E. Az emberek előbb-utóbb meghal, mielőtt fejleszteni ahhoz, hogy kapcsolatba idegenek.

A hipotézis tiszteletére nevezték Medea a görög mitológiából, akik megölik a gyerekeiket. Ebben az esetben a Medea jár a bolygó és minden élőlény rajta - az ő utódaik. Állítólagos kihalás „beágyazott” a humán biológiában is, annak érdekében, hogy az emberiség ki fog halni, mielőtt túl sok elemet egyensúlyhiány a világon. Amint az emberek „lesz egy gyógyíthatatlan pestis a bolygó”, természeténél fogva tenni valamit, hogy biztosítsák azok pusztulását.

10. Aliens emberek között

10 ok, amiért az emberek még mindig nem találtam az idegenek, ha vannak ilyenek, persze

És során minden érdekelt ebben a témában, mind a szkeptikusok, és optimisták a 20 észbontó tény, hogy lehet, hogy úgy vélem, a létezését földönkívüli élet.

Kapcsolódó cikkek