30 idézet híres emberek a hit, az egyház és a vallás ~ a-teizmus ateista honlapon Belorusszia

1. Minél gyakrabban személy emlékszik Isten beszédeiben a keményebb nézem a pénztárca.

Mark Twain, író

2. Ha te szólsz Istenhez - ez egy ima, de ha Isten beszél hozzád - skizofrénia.

Benjamin Johnson Lang, zeneszerző

3. Isten nem az én elméletem, mert nem kell ezt a hipotézist.

Pierre Laplace, a csillagász

4. vak hit - egy nagyon rossz szemmel.

Stanislaw Jerzy Lec, költő

5. A hit szavak gyakran ismételt, nem azért, mert igazak, hanem azért, mert gyakran kell ismételni.

Oscar Wilde, író

6. vallásos meggyőződés - egy csodálatos ürügy arra, hogy az emberek rossz dolgokat.

Richard Aldington, író

7. templom - egy hely, ahol az urak, akik még soha nem járt a mennyekben mesélnek történeteket azoknak, akik soha nem csökken.

Henry Mencken, irodalomkritikus

8. A hit - ez az, amit annak egyik oldalán a skála, míg a második esetben a szem előtt fekszik.

Arthur Schopenhauer, filozófus

9. Ez egy sértés az egész emberi faj - azt hinni, hogy szükségünk van egy isten, hogy viselkedjenek.

Stephen Fry, színész

10. Milyen ostobák teszi az embereket a vallás!

Ben Jonson, drámaíró

11. A vallások mindenki abszurd: az erkölcs célja a gyermekek, az ígéreteiket irtózatosan önző és buta.

Guy de Maupassant, író

12. Van-e lehetőség, hogy ismertesse a létezését Mars benzinkutak. De ez nagyon nehéz lesz elmagyarázni neki, miért van szükségünk mindezen templomok.

John Updike, író

13. A tanítás a vallás az iskolákban, ezek enyhén szólva, ti rohadékok szeretné, hogy az egyház, hogy rávegyék a gyerekek lelkét.

Vitaly Ginzburg, fizikus

14. Még ha van Isten, az emberiség biztonságosabb úgy viselkedik, mintha nem így van.

John Fowles, szerző

15. Egy olyan világban, túl kevés a szeretet és a jóság, hogy lehet pazar képzeletbeli lények.

Friedrich Nietzsche, a filozófus

16. Azt hiszem, lenne egy jó keresztény, de az egyház mindent megtett, hogy nekem egy komplett ateista.

Friedrich Schiller, drámaíró

17. A civilizáció eléri a tökéletességet, amíg az utolsó követ a templom esik az utolsó pap fejét.

Emile Zola, író

18. A vallás - egy humán rögeszmés-kényszeres betegség.

Sigmund Freud, a pszichológus

19. Az a tény, Isten nehéz bizonyítani. Ha feltételezzük, hogy a Nap körül olyan pályán a Föld és a Mars legyek porcelán teáskanna, senki nem tagadhatja meg, különösen, ha óvatos vagyok hozzá, hogy olyan kicsi, hogy nem is látni a legerősebb távcsövek.

Bertrand Russel matematikus

20. Ő soha nem lesz szabad, míg a személy nem száműzni Istent a fejét.

Denis Diderot, a filozófus

21. Isten - dugó egy ismeretlen lyuk.

Anatolij Lunacsarszkij, politikus

22. A keresztény felfogás undorító. Lehetővé teszi, hogy a megtestesült Isten, vagy harag, sőt, a harag végtelen létrehozott gondolkodó lények, hogy azok nyomorúságos örökre, vagy megtestesült gyengeség és elmebaj, nem lehet sem megjósolni, sem akadályozza nyomora ő teremtményei.

23. A kiontott vér a rajongók az isten az irgalom és béke, a bevezetése a vallását, elég lenne, talán, hogy megfullad a követői más szekták, nappali szerte a világon.

Percy Shelley, a költő

24. Mind - a fő ellenség a hit.

25. Gyakori jelentések én a vallás - egy hazugság. Istenben nem hiszek.

Albert Einstein fizikus

26. A vallás mindig úgy tűnt, hogy nekem valami illetlen.

Ingmar Bergman filmrendező

27. Ha Isten létezik, akkor az ateizmus minden bizonnyal sérti őt kevesebb, mint egy vallás.

Jules Goncourt, regényíró

28. Nem számít, milyen az a személy, imádkozás - fohászkodik a csodát. Minden ima jön le, hogy ez: „Nagy Isten, hogy hogy kettő meg kettő nem négy!”

Ivan Turgenyev, író

29. „Köszönöm Istenem, hogy ateista vagyok!”

Luis Buñuel, filmrendező

30. Hit - megnyugtató csörgő azok számára, akik nem tudnak gondolkodni.

Thomas Edison, feltaláló

Üdvözlettel - Valery Bondarik, g.Edmonton.Kanada.
04.07.12.

Kapcsolódó cikkek