10 Ways, hogy ki a depresszió

10 Ways, hogy ki a depresszió

De a depresszió - egy másik kérdés. Depresszióban szenved túl trendi, és ily módon nem felel meg - gondolom, például a híres blues Anyegin és a fiatal hölgyek, sínylődik tisztázatlan kín. Ma a probléma tárgyalt számos talk show, személyes blogokat az újságok és magazinok. És néha nézi a kikészített a kilences szépségek, bágyadtan a szemét forgatja, szeretnék helyett gyógyszerek és tanácsadás nekik kezébe egy seprűt és egy rongyot, hogy a lányok ne adjon nekünk valami hasznosat.

Ugyanakkor, az orvosok figyelmeztetnek: ha azt észleli, magadban, vagy szeretteit, hogy a depresszió tüneteit - ne késlekedj segítséget kérnek.

Próbálja meg kitalálni, amit úgy tűnik, depressziós, és amikor nem tenni anélkül, hogy a szakértők segítségével, és amikor már csak meg kell húzni magam, és foglalkozik a saját szeszélye.

Mit orvosok

Mi határozza meg az egyén hangulatát? Hormonok és neurotranszmitterek - anyagok hormonokhoz hasonló. Volt egy csobbanás az endorfinok és a dopamin, szerotonin elég a vérben - a férfi vidám. Joy, a pozitív érzelmek növelik a termelés „boldogság hormonok”. A katasztrófa, trauma és csökkentik a valamilyen betegség, vagy ami még rosszabb, tönkreteszi a mechanizmus okozza a neurotranszmitterek. Ha nem elég hosszú ideig - egy személy kap nyomott. És nem csak az emberek - depressziós patkányok, nyérc, majmok és még elefántok.

Mi a depresszió? Személy elveszti a képességét, hogy élvezze - az élelmiszer-, szex, az érdekes tevékenységek és kellemes dolog. Eltűnik vagy végtelenül növekvő étvágy, alvászavar. Azt már nem kell mosni, fésült, kikészített valahogy, nem kommunikál a család és a barátok, vicsorgó, mérges egyáltalán, az első adandó alkalommal ül vagy fekszik le, nem számít, milyen erők nem elég. A fő különbség a valódi depresszió depresszió: a beteg képtelen lesz aktív, akkor is, ha ez körülbelül az élete múlik rajta, vagy szeretteit.

Hogyan kell kezelni a depresszió? Gyógyszerek, antidepresszánsok, stimulánsok, mint a ginzeng, orbáncfű, vagy szibériai ginzeng, fényterápia (szolárium is szép), hirudotherapy, akupunktúra. Súlyos esetben áramütést. Azokban az esetekben, közepes súlyosságú elegendő dolgozni egy pszichológus, főleg együtt animaloterapiya. Jó enyhíti a depresszió macskák, kutyák, lovak, és különösen a delfinek. Nagy segítséget nyújt művészetterápiás és lelki gyakorlatokat.

Ha tudod kezelni a saját

Depresszió - ez az, amikor valaki szomorú és rossz, de semmi komoly tartalom. Olyasmi, mint a mentális hideg: az orr folyik, torok viszketés, de a hőmérséklet normális, és megy az orvoshoz még.

Ennek oka tömeg. Gyakran ez egy belső konfliktus, trauma vagy fájdalmas emlékek, amelyek, mint egy szálka, ragasztás a szíve. A lépet működik, mint egy érzéstelenítőt, zsibbasztó az összes érzék - nem gyógyítja, de lehetővé teszi tompa fájdalom.

A második leggyakoribb ok - fáradtság. Ember vesz túl sok kötelezettséggel munkahelyi házimunkát és ugyanakkor arra törekszik, hogy minden tökéletes - és így, amíg az őszi.

A harmadik ok - a tudatalatti menekülés kellemetlen dolgokat. Ahelyett, hogy egy új munkát, vagy csinálni egy tavaszi nagytakarítás, a személy feküdni a díványon, és nyafog, mint ő, és milyen rossz mindent nem elég erős.

A negyedik és talán a legbosszantóbb ok - ez a manipuláció. A szenvedés, panaszkodott és istaivaya előtt, a kar oly módon oldja meg a problémákat, mert szimpatikus - ezek táplálkoznak, majd meleg és sajnálom „árva”.

Végül egy személy lehet melankolikus temperamentum és pesszimista természet - alacsony hangulat, mint a normál számára, mint vérnyomáscsökkentő hőmérséklet 35,6.

A kapcsolat mechanizmusa a nettel ugyanaz, mint a depresszió. Stressz vagy az élet dráma elnyomják a splash „boldogság hormon”, a személy lesz a kisebb szilárdságú és rossz hangulat. Kezdi vágni magam az időben, hogy kevesebb és „működött”, rosszabb alvás, kevesebb testmozgás, gyakran próbálják emelni a hang az alkohol, és az alkohol is befolyásolja az agy, és nem a legjobb módja. Ez egy ördögi kör: az a személy, rosszabb, és az alsó erőket kellett megbirkózni a problémával, annál inkább „magában foglalja” a kétségbeesés és a szorongás. Ha az idő nem áll meg, depresszív állapot különlegesen könnyen kialakulhat a klinikai depresszió.

Ne felejtsük el, a depresszió - nem betegség, hanem egy hírnöke betegség. Mint egy csepp a fogszuvasodás végül veszíteni fog, és egy pár hétig komor vezethet egy személy a legsúlyosabb következményekkel. Ezért nagyon fontos, hogy figyelemmel kíséri ezeket a feltételeket, és foglalkozni velük.

Ahhoz, hogy megbirkózzon a valaha rossz hangulat, a depresszió és az erőtlenség, szükség van a hibakeresés a termelés „boldogság hormonok”.

Második pont: az ágyból, hogy egy notebook, és elkezdenek gondolkodni, hogy miért van a depresszió, és miért van rá szükség. Amit kerülni, mert nincs erő? Amennyiben ezeket az erőket hagyott? És ha tudjuk kezelni a problémát maguk, vagy szüksége van egy pszichológus? Ez egy fontos pont. Ha nem távolítja el a probléma gyökerét, akkor nem számít, hogy a hibakeresés a hormonok termelését, depresszió jön vissza újra és újra.

Harmadszor, emlékszem, hogy mi is kérjük meg, mi és szórakozási hozzá erőinket? Tánc, úszás, torta tejszínnel, bevásárló túra, etetés a mókusok kézzel, lovaglás? Minden nap a menetrend legalább egy legyen örömteli tevékenység.

Negyedszer, emelje magát a tarkó és elkezd mozogni. Mivel sok munka. Ügyeljen arra, hogy sétálni a szabadban - legalább egy-két órát egy nap. Részt veszünk a tisztítás és a házimunkát. Ha nincs erők egyáltalán, én lemez, feküdt le pihenni, aztán a következő alkalommal. Rendkívül fontos -, hogy nem egyszerű kézi munka, felülmúlva önmagát.

Ötödik: a tornaterem. Fitness központ, úszómedence, tánc, futás, fitnesz, a legrosszabb esetben reggeli torna - gyakorlatok, serkentik az endorfinok. By the way, a szex - ez is egy nagy költség.

Hatodik: sokkterápia. Az elv ugyanaz, mint a elektrosokk: ösztönözze az agy, mert egy hatalmas kitörés „boldogság hormonok”. Skydive, belevetik magukat a Vörös-tenger, egészen a barlang, lovagolni vágta a teve, mondja vezérigazgatója mindent róla gondolkodás - és örülök, ugyanabban az időben.

Hetedik: enni ízletes. Természetes antidepresszáns, hogy - csokoládé, édesség, zsíros húsok és halak, pirospaprika és a méz. Ősszel és télen az etetését, amennyire csak lehetséges világos termékek - piros paradicsom és az alma, narancs narancs, lila szilva.

Nyolcadik: vigyázni magukra. Az orvosok a XIX században, tudatosan tanácsos a betegek számára napi fürdők - követik. Hozzátéve tengeri só víz, aromás olajok, gyógynövényteák - kamilla, citromfű, menta, a macskagyökér. Ügyeljen arra, hogy súrolja vagy dörzsölje kemény szivacs. Időtartama azonban a fürdő nem haladhatja meg a 15 percet. Ideális esetben - egy nagyon jó, ha egy szeretett fog neked egy masszázst.

Kilencedik: leállítani magát szidják, és hibás. Küzdenek depresszió - egy hosszú folyamat, a visszaesés esetben hiányzott a hatalom, mi lehet a kései és helytelen, megtöri a ételek és kiabál gyerekek. Vegyük karok Carlson mondatot: „Ez semmi, ez történik” - és ígéretet magunkat a következő alkalommal jobban csinálni.

Tizedik: mosolyogni és nevetni. Vígjáték, romantikus regény, gyűjtemények anekdoták, cirkusz, vaudeville és musical segít jobban tablettát.

A depresszió nem olyan szörnyű, mint festett: emelő magát az ágyból reggel, arra kényszerítve, hogy vegyenek részt hasznos dolgokat, és a napi díjat, akkor képes megbirkózni a szomorúság egy hét alatt. Ha nem javul - igen, meg kell orvoshoz. De a legvalószínűbb, akkor eldöntheti, hogy a probléma.

Veronica Bathan, lady.mail.ru

▲ Up - Olvasói vélemények (5) - Írja meg véleményét ▼ - Nyomtatható verzió

Hello, I am 13 éves. A mérések szerint, én deppressiya, nehéz. Ez szörnyű. Eleinte azt hittem, hogy úgy viselkedik, mint egy normális tinédzser, és azt mondta magának, hogy nem kell számolni, de minden nap az én állapota romlott, nem tudom, miért felkelni reggel, azt mondta a barátom, megértette ezt komolyan nem kezelik, már nagyon jó szülők, akkor meg kell érteniük, de még mindig nem meri elmondani. Csak nem látom okát, hogy tegyen valamit. Sok ember számára, depresszió megjelenik néhány nyilvánvaló ok, és én szenvedett fokozatosan. Amit most nem. Töltöttem minden pénzt valamire, felvidítani magad körül magát a legjobb embereket, de minden nap úgy érzem, még rosszabb, és az emberek utálják tovább. Vagyok extrovertált életet, de most ez a legjobb dolog az életemben egy álom és én éjjel, amikor mindenki alszik teljes sötétségben és a csend kimegy az utcára, és úgy gondolja, minden ilyen kampány véget ér a könnyek, szörnyű gondolatokat. Van egy olyan érzésem, hogy mindenki meg akar szabadulni tőlem, az egyetlen ember, aki egyszerűen csak őszinte velem, ez az én testvérem, én már a játék körül, de ez tesz engem nehéz, és én megyek és sírok. Szeretek gitározni, de nem fanatizmus, az egyetlen dolog idegesít, az a tény, hogy minden dolga velem, amikor játszom. Azt gondoltam, hogy ha a kockázatokat, és nem őrült dolgokat könnyebb lenne, írtam egy levelet, hogy a tanár, aki már régóta bosszantott az ő viselkedése, azt deysvitelno tettem, amit még soha, nekem kezdetben eto kicsit segít, és most én ugyanolyan rossz, de abbahagytam észrevenni, hogy mit csinálok, és azt mondom, furcsa és nesvoytvennnye nekem dolgokat és embereket távolodik tőlem.
Én már fáradt foglalkozni vele.

Hello, I am 13 éves. És én nem kívánnak tenni valamit. Valójában nagyon nehéz élni egy tinédzser, aki nem érzékeli az azonos korú. Már az első osztály egy terrorizálják a tanév hallgatója vagyok egy másik iskolában. Indokolja a líceum. Azt hiszem, a dolgok jobb lesz, és mi az ülésen 6 hónap rendben volt, én pozitív volt. de aztán. Volt egy érv egy ember, aki emelt rám. Nos, csak egy veszekedés. és azt gondoltam, pórusok vsere yaremeni amíg véletlenül hallotta azt mondják, hogy ő nem kell. A lélek olyan pocsék. És azt szeretnénk, valami újat. Új ismerősök, barátok. De ez a szomorú, én ssoratala zakompleksovonoy. Mondjuk nem vagyok sovány, de elérni a célt. Megyek trnozhorku. Kiderült, hogy az osztálytársam megy oda. És aztán kiderült róla az egész osztályban. Mindenki nevetett. Még csak nem csüggedjen. És én csak elkezd többet enni, mint az édes, bár próbálta visszautasítani. Ennek eredményeként azt ostalasbez barátok, és az osztályteremben érzem kitaszított. Mit kell tenni, és hogyan lehet azt nem tudom.

Tény, hogy a probléma nem velem. Barátom. Ő nem mondja meg az oka annak, hogy a depresszió és nem tudom, mit kell tenni.
Szeretnék segíteni neki, de nem tudom, hogyan. Kivonja az összes elemet a helyszínek a készletek, hogyan kell kezelni a depressziót. És mégis én nem próbál tenni valamit, mert félek, hogy nem rosszabb. Eddig én csak próbálom valahogy tartani őt, de minden, amit tehetek -, hogy írjon neki a kapcsolatot.
Hogyan támogatja őt oly módon, hogy ne fuss ez a depresszió. És általában felszámolására az élet a barátom?

Kapcsolódó cikkek