8 Ways, hogy angolul tanulni szavakat tömés nélküli és a kártyák, amelyek lepni

8 Ways, hogy angolul tanulni szavakat tömés nélküli és a kártyák, amelyek lepni
Nemrégiben én tréningek és workshopok egyre hallotta a kérdést: „Hogyan tanítsuk a szó?”. És ez nem csak azért, mert az én tapasztalatom, a végtelen táblázatok, listák, új szavak és a munkanélküliek iskolai „Fogalomtár” és az emberek félnek a legjobban. És azt gondolni, hogy mindez több, és emlékszem, sokan már nem csinál minden vágya, hogy idegen nyelvet tanulni. Öntsünk olajat a tűzre a mágikus kártyák gyártói (à la „1000 legnépszerűbb angol szó”), a mobil alkalmazások és programok ígérő tanítani (figyelem!) A „jobb”, „szép” és „hordozójaként” beszél angolul. Mindig felé nézett hasonló termékek enyhe meglepetéssel, ahogy soha nem használta őket, és még tanulni 5 nyelven 5 évig. Ahhoz, hogy megtanulják, hogyan kell egy új nyelv megtanulása nélkül a kártyát, és kap egy nagy eredmény, nem tudok beszélni a mai cikket ...

Úgy tűnik, hogy a kártya kell egy kiváló eszköz a tanulás nyelveken:

  • rájuk, és a szavakat lehet rögzíteni
  • fordítás és kém
  • rögzíteni a jelentését a vizuális kép
  • sőt időnként megismételni, hogy ...

Még egy ilyen megközelítés nem illik az én idegen nyelvtanulás rendszer ...

Mindig is tudtam, hogy pontosan milyen kártyák minimális hatása van a fejlesztési beszédkészség, és segít egy kicsit jobban megjegyezni külön szó.

Az alábbiakban osztom 5 ok, amiért én személy szerint nem használja őket ...

8 Ways, hogy angolul tanulni szavakat tömés nélküli és a kártyák, amelyek lepni

5 ok, amiért nem tanítok nyelveket kártyák

1. Paper kártyák kényelmetlen rajta

Amikor azt mondjuk, hogy a nyelvtanulásra a kártyákat - ez jó, az első gondolatom megy valami ilyesmi: „És te komolyan mindig viselni őket a zsákban?”. És tudod, mi - néhány kopás. Elégedettek, azt mondják, én viselem ezt a túlzott terhelés egy idegen nyelv, tanítok, én vagyok a trend ... Nos rendben, kopás amit kártyát is, de hogyan kell használni őket? Képzeld el, hogy kapsz mindent a metrón, vagy a vonat / sík? Ami engem illet, több esélye ilyen mágikus kártyák elveszíteni, mint tanulni valamit ...

Ezen felül, ha használja a kártyát, akkor tudja, hogy az idegen szavak rájuk általában írt az egyik oldalon, és a fordítás - a másikon. Képzeld el, milyen egyszerű ez, hogy egy egész köteg 1000 kártya egyik kezében, a másik, hogy húzza a + fordulni, hogy a fordítást. Rendkívül kellemetlen memória képzés. Pontosan. De én nem tanulni a nyelvet.

2. kártyák egy szót - időpocsékolás

Ha úgy gondolja, hogy a nyelv alkotja egyes szavakat, majd tanítani ilyen szavakkal - a legjobb módja annak, hogy tanulni, sietek csalódást okozni. Az a tény, hogy mi mindig beszéd és gondolkodás blokkolja a szavak - mondatok és kifejezések. Akkor is, ha a kártyán tanulni angol „apple» (alma), mint ez segít az életedben, amikor azt szeretnénk, hogy azt mondják:

  • Szeretnék vásárolni alma
  • Szeretnék enni egy almát
  • Mi végül alma?

Mindig azt mondom, hogy az új szót kell tanítani kontextusban. Például, azt mondom, az orosz szó a „zöld”. Ez az, amit csak elképzelni? Valaki úgy gondolta, kapor és petrezselyem, hogy valaki - egy nagy saláta jóllakottság, és valaki a zsákot dollárt. Lásd, amit tapasztalt a saját életét egyesület, szem igazi értelme. És ő vette nem a kártya, és az igazi élmény az életed

8 Ways, hogy angolul tanulni szavakat tömés nélküli és a kártyák, amelyek lepni

3. Sem a képeket, sem hangokat

A legjobb az összes idegen szavak emlékeznek az érzékeket. A több érintett és az aktívabb és érzelmileg vagyunk a képzés során, annál jobb emlékezni.

Abban az esetben, kártyák, nem tudom elképzelni, hogyan segít „hallani” és „látni” a szó, nem is beszélve az ízét. Igen, akkor ismételd meg néhányszor, próbáld megtanulni fejből, de biztosíthatom önöket - ez nagyon kevés köze van, hogy az igazán emlékszem idegen szavak.

4. Ahhoz, hogy / vegye fel a kártyát, ez időt vesz igénybe

Létrehozásához saját kártyákat, az írás a szavakat és azok jelentését, akkor is sokkal több, mint egy óra alatt. Képzeld el, hogy úgy döntött, hogy legalább 500 ilyen képzési eszközök. Ha valaha is próbált tenni ezt a gyerekek, akkor tudja, hogy egy ilyen feladat lehet, hogy egy nap, vagy akár kettő. Ami engem illet - időpocsékolás, különösen egy ember, egy a célra. ki tudja, hová megy. Igen, azt mondják, hogy lehet kapni kész kártyákat. Lehetséges. De azok hatékonyságát írtam az előző bekezdésekben.

Talán ez a fő oka annak, hogy nem tanítok nyelveket a kártyákat. Ezek nem nyújtanak semmilyen összefüggésben vagy hasznos információt, amely alkalmazható az életben. Nincsenek történetek, képek és egyesületek, amelyek a nyelvtanulás folyamatát érdekes és izgalmas. És ha igen, akkor is, ha van egy erős vágy, akkor valószínű, hogy feladja, és továbbra is igyekszik hatékony módja, hogy meghódítsa a nyelvet. És akkor ne hazudjatok a kártyákat, és más „gyermek mnemonika” ...

Amint azt megtanulni új szavakat: 8 alapelvei

1. Használjon egy élő környezetben

Először is, elfogadja azt a tényt, hogy a legjobb új szavakat megjegyzett valós környezetben, ahelyett, szótárak, kártyák és nyelvtani útmutatók. Tanítsd meg nekik dalokat. filmeket és TV-műsorokat, TED-beszéd a Youtube-on, és akkor boldog lesz

8 Ways, hogy angolul tanulni szavakat tömés nélküli és a kártyák, amelyek lepni

2. Írja ki kifejezéseket, és nem az egyes szavak

Ugyanezek a megfontolások a kontextus, és ez hogyan emlékeznek jobban. Képzeljük csak el, ha tanították Az orosz ismerete a „rák”. Ön gondosan megírt és lefordított, ami segít megérteni a kifejezést „amikor a rák a Mount svisnet”.

8 Ways, hogy angolul tanulni szavakat tömés nélküli és a kártyák, amelyek lepni

3. Írd le a szavakat és kifejezéseket, amelyek maguk szeretnék beszélni

Ha én elvileg nem érdekli ellenállások és transzformátorok, a rémület akarok róluk beszélni franciául?

Ez egy nagy felhő szolgáltatás, amely tárolja az összes a jegyzeteimet, gondolatok és tervek. Hogy ő jól tudja, hogy „emlékszik” az idegen szavak. Például, ha angolul tanulni. Hozzon létre egy külön notebook úgynevezett «angol», és bizonyos jegyzeteket új szavakat írjon, ne felejtsük el, hogy meghatározza azok forrását.

Így a képzés, amit nemrégiben az ukrán IT-cégek Uptech, egyik feladata az volt, hogy egy epizód a sorozat „Szilícium-völgy” és írási belőle ismeretlen kifejezések és kifejezések. A következő a:

8 Ways, hogy angolul tanulni szavakat tömés nélküli és a kártyák, amelyek lepni

Különösen ajánlom az utóbbi szolgáltatás. Nagy dolog, ha azt szeretnénk, hogy megértsék a jelentését a teljes kifejezés, nem csak az egyes szavak (Google gyakran nem tudja azt).

6. társulásai

Egyesület nagyon klassz, hogy segítsen emlékezni néhány szót. Csak nem kap végzett el! A darabból, amely társulásai által egész nyelvtanulás nagyon nehéz. De az igazi - a legtöbb meg!

Az a tény, hogy ez a módszer, melynek részletes leírására itt:

7. társítása az új szó, hogy az ember, aki azt mondta neked, hogy

Vagy szöveges másik nyelv, amely már ismert meg:

8. A tanulatlan gyakorlatban!

És ez talán a legfontosabb eleme a rendszert. Nem csoda, hogy azt mondják angolul:

Ha nem használja, akkor elveszíti
( „Ha nem használja, akkor elvesztette volna”)

A írva az Evernote vagy bármely más program (pl Anki) kell, hogy rendszeresen vizsgálja meg! Ezen kívül, azt javasoljuk, hogy azonnal be új szavakat beszédében, és használja őket:

  • levelezésben egy külföldi
  • a beszélgetés a fuvarozó a Skype-on
  • osztályban a tanár
  • kezelése során a tutor
  • írásakor álláshely Facebook

Ahogy tetszik -, de meg kell csinálni, hogy valahogy használni a szót. Egyébként ez ki fog derülni az úgynevezett passzív szókincs

8 Ways, hogy angolul tanulni szavakat tömés nélküli és a kártyák, amelyek lepni

Egy fontos pont: ha már írt egy új szót vagy kifejezést, próbálja észre más forrásokból - interjúk, beszéd, média, show, levelezés. Így kapsz egy kritikus ismétlések számát, ami hamarosan lehetővé teszi, hogy beszéljen vele. Egy igazi idegen nyelv

8 Ways, hogy angolul tanulni szavakat tömés nélküli és a kártyák, amelyek lepni

Következő, hogy meghódítsa a csúcsok nyelvet!

Ez az út megéri, hogy menjen!

Ne felejtsük el, hogy foglalja le a helyet, és vegye fel én ingyenes PDF-jelentés

8 Ways, hogy angolul tanulni szavakat tömés nélküli és a kártyák, amelyek lepni

8 Ways, hogy angolul tanulni szavakat tömés nélküli és a kártyák, amelyek lepni

Ui Ha azt szeretnénk, hogy könnyen megtanulják szükséges az Ön angol szavak és mondatok, én szívesen dolgozni veled Skype az eredmény (lásd ha van hely).

P.P.S. Ha készen áll meg szétszerelni a helyzetet egy idegen nyelvet, vagy határozhat bármely más kérdés, amit tehetünk, hogy az én személyes tanácsadást.

A hit a siker,
Ivan Bobrov

Kapcsolódó cikkek