Perc szünetet, és cserélje ki, mivel a vezetőedző a csapat, röplabda

Perc szünetet és cseréje - fontos eszköz a kezében az edző, hogy megváltoztathatják az eredménytelen játékot csapata. Amikor a játék környezet, a kialakuló negatív a csapat, az edző köteles beavatkozni, és tegyen meg minden erőfeszítést, hogy fejlesszék a játékot. Ha a csapat elvesztette a játékot, de az edző nem vette egy perc szünetet, vagy hogy a változás, ez általában azt jelzi, határozatlanság edző és ő képtelen vezetni a csapat játszik. Minden perc szünetet, vagy csere alkalmazta a tréner igazolni kell, és érthető, hogy a játékosok és a nézők. Nem időt perces szünetet vagy indokolatlan cseréje hozzájárul csak idegesség a csapat játéka, és tovább rontja a már sikertelen játék.

Példaként példaként E módszerek alkalmazásával, megadhatja az intézkedések az edző Ukrajna; A. Dyuzheva sporttörvény a Szovjetunió 1956-ban minden perc szünetet, és helyettük venni ezeken a versenyeken volt ésszerű, érthető, hogy a játékosok és a nézők, és nagyban hozzájárult a sikeréhez a ragyogó ukrán csapat.

Minden készlet, az edző is igénybe vehet egy két perces szünet, ezért meg kell venni őket csak akkor, ha feltétlenül szükséges, hogy biztosítsák, bizonyos pillanatokban a játék, nevezetesen:
I. A többi csapata.
II. Ahhoz, hogy le az aránya a kibontakozó az ellenséges csapat. Ha az ellenfél nyert két egymást követő három-ball, általában szükség van, hogy egy perc szünetet. Gyakran ajánlatos, hogy egy perc szünetet, amikor egy hosszú labda mozog egyik helyről a másikra, és végül, az ellenfél nyer.
III. Annak érdekében, hogy iránymutatást adjon a csapat a további magatartása a játék. Például a csapat veszít pontokat a takarmány, annak a ténynek köszönhető, hogy bármelyik játékos veszi a rossz helyen az eredeti elrendezésben. Meg kell mutatni ezt ki, hogy minden játékos helyesen ül. Egy másik példa. A csapat használ biztosítás húzott egy átlagos hátvéd, és sikeresen használja az ellenség, a csalárd ütések övezetben 3. Ezután célszerű útmutatást adnak az átmeneti időben a biztosítás a távol-második központ.
IV. Néha van, hogy egy perc szünetet, amikor a tálalás előtt a játékosok sérti az egyensúlyt a csapat ezen a ponton a játék, és nem vette észre.

A legtöbb edző a capture perces szünetek tapadnak az ilyen merev szabály: ne vegye egy perc szünetet alatt szolgálnak, így a csapat, még rosszul játszik (egyelőre), de elnyerte a jogot, hogy a kínálat, gyorsan dolgozzon ki egy sikeres játék, Ha egy ilyen pillanatban, hogy egy perc szünetet, ez csak hozza le a lépést a csapata játékokat.

Mit kell az edző azt mondta, a játékosok időben perces szünetet? Ha az ellenség egy perc szünetet, még ebben az esetben, az edző kell menni a csapat, és beszélgetni a játékosok. Csak akkor, ha a csapat játszik a nyilvánvaló fölénye, az edző nem tud jönni a csapat, de jobb egy perc szünetet hozott az ellenség, jön a csapat és a játékosok, hogy figyelmeztesse, hogy nincs ok az elégedettségre.

Példa Egy. Az egyik játékos többször ugrott, hogy megakadályozza a transzfer, ami lehetetlen elvégezni csapást. Szükséges kiemelni, hogy neki ebben, és figyelmezteti őt, hogy gondosan értékeljék a továbbítás minőségét.

Példa második. A csapat a bűncselekmény használja csak a két legerősebb hitters. Annak megadása, hogy a következő három-négy átadása történt a többi játékos a jövőben fordítsanak átviteli hatása egyenletesebben között mind a hat játékos.

Példa Három. Kazetták idő előtt elhagyja a sarkokat. Figyelmeztesse őket, és a kapitány a csapat megbízott ő szolgáljon, hogy ösztönzi őket, mint például: „Tartsd meg a sarokban.”

Példa Négy. Egy játékos nem kapott erős inning elveszítik azt minden alkalommal. Ahhoz, hogy figyelmeztesse őt, hogy ő. ez a párt. nem nyújtottak be erős inning, és a következő meccsen, hogy hadd használja újra.

Csere. Íme néhány tipp, az oktatók, hogy segít nekik, hogy megfelelően használja ezt a fontos taktika.
I. Abban az időben helyett az edző nincs joga, hogy jöjjön a csapat, de akkor is ki kell használni a jobb, hogy a parancs utasítások segítségével a játékos belép a játék.
II. Ahogy perc szünetet, helyettesítések nem kell tenni az ő szolgáljon, de bizonyos esetekben szükség van, hogy megtörje ezt a fontos szabályt (csere erősítése sorban a támadás).
III. Abban az esetben, rossz csapat a játék változás nem beszélő játékos (még a vezető játékos a csapat), és nem korábban tervezett „áldozat”, ami általában egy fiatal játékos.
IV. Széles körben használják helyettesíti a jogot, hogy ne legyen az első játék, amikor egy false start és gyakori cseréje csak szétzülleszt a védekező játék. Azonban óvatos használatát helyettesítések az első részlet a játék a csapatnak lehet igazítani. Gyakorlatilag akkor ajánlom a jobb: az első tétel kell tenni legfeljebb egy, és szélsőséges esetben a két csere, számának növelése csere csak akkor vezet felesleges „rángatózás” parancsot.

V. A sikeres az ülés kezdete, sok edző, hogy az úgynevezett non-player helyettesítések t. E., ilyen csere, ha csere játékos be a csapat, nem azért, mert ez által diktált uralkodó viszonyok és más tényezők (podygryvanie tartalékból a fő szerkezetét, és így tovább . d.). A tapasztalat azt mutatja, hogy ezek a változtatások nem tehetők felelőssé az üléseken, de ha mégis, nem több, mint egy. Itt van egy ilyen eset. 1956-ban Krakkóban a nemzetközi versenyen találkozott röplabda játékos a Szovjetunió és Magyarország között. A legfontosabb része a mi csapatunk nyerte az első játszmát 15: 3, a második 15: 2. A magyar csapat szinte ellenállás nélkül. Edző a Szovjetunió A. Einhorn végén a második játék bevezetett egy helyettesítő játékos, és az elején a harmadik fél kettő. Ennek eredményeként, a harmadik és a negyedik játékokat játszott, és az ötödik játék nyerte a szovjet röplabda játékosok nagy nehezen (az elején voltak magyarok fiókjába 5: 1). És az ilyen példák sok. Játék közben akár az állomány a fő szerkezet fontos része az oktatási folyamat, de ez csak akkor kell elvégezni a képzés és a kevésbé igényes játékokat. Csere igényes játékokat kell csak játék!

VI. Gyakran lehet megfigyelni az ilyen eseteket. Úgy játszik a legfontosabb része. Az ellenség ebben a játékban van egy erős ellenállás. Az edző teszi két vagy három helyettesítés, és a csapat nyeri a játékot, amelynek az összetételében több csere játékos. Ezekben az esetekben a saját coaching gyakorlat, mindig ragaszkodni ezt a szabályt: a következő fél kell kezdeni a készítmény, amely éppen akkor győzelmet aratott - ő tehát jelenleg a nő, ha a készítmény alkalmazása nem indokolt a következő játék, kell újra beadott játékos alap összetételét.
VII. Néhány külföldi edzők (Csehszlovákia, Bulgária) egy sikertelen csapatjáték megjelent a teljes második hat. Helyes, hogy az ilyen csere stratégia látható, amikor elegendő tapasztalat az ilyen szubsztitúciók.

Most próbáljuk megválaszolni ezt a fontos kérdést gyakorlati szempontból: egyes esetekben szükséges alkalmazni a cserét?

I. játékos lecserélésére bizonytalan hangszóró a találkozón. És az edző meg kell tudni a természete és jellemzői a játékosok: egyiket a csere után is vissza kell tenni a játékot, de akire a csere után már nem számít.
II. Növelése, illetve blokk támadások köze a csere a bejelentés, hogy a legtöbb játékos az egész fronton.
III. Védelmének megerősítése a csere után történik a feed elvesztette a jogot, hogy a fájl és a védő belép a játék helyett a játékos zóna 1 része a játéknak van egy erős magabiztos pályán, akkor lehetséges, hogy készítsen az ő szolgáljon.
IV. Csere megerősítése ellátási ritkán használt, de van ez a néhány pozitív tapasztalatokat, mint például a játékok a népek a Szovjetunió 1956-ukrán férfi csapat sikeresen bevezette, hogy fokozza flow B. Salina.

Normális változásait edző, mint általában, ez ad bevezetésének lehetőségét a játékosok át nemcsak az első vagy a hátsó sorban, hanem két vagy három „kör”. Kevesebb változásokat erősíti, támadás, védekezés, blokk és az csak a játékosok használhatják speciálisan előkészített neki, és amelynek fajlagos játszhatóság (a képesség, hogy gyorsan kapcsolja be a játékot, és így tovább. D.).
V. A többi az egyes játékosok (általában előre).
VI. Mert harping helyettesítői. Ez, mint már említettük, meg kell tenni nagyon óvatosan.
VII. Néha van, hogy egy csere, ha a két perces szünetek ebben a játékban használt, és az ellenség szükséges, hogy le a játék ütemét.