Biblia Premier League büntetést

A résztvevők a Bajnokok Ligája Magyarországról nem pontszámot elején a szezon a kilenc büntetést.

„Zenith”, és CSZKA Moszkva elején ebben a szezonban tapasztalt teljesítménycsökkenést probléma. Az elmúlt néhány évben ez az első alkalom, hogy a vezetők a futball szinkronizálási funkció ki van kapcsolva megvalósítása megteremti a „pont”, és ez volt az oka az elemzés valamennyi, a szankciók tekintetében a magyar bajnokságban.

A jelentősége a büntetés

büntetés értéke kis mértékben alábecsülték - a nézőtéren ilyen olcsó célok, bízik abban, hogy a magas szintű parancsok végrehajtása érdekében szükség van a 11-es csukott szemmel. Eközben, a szerencse egy másik büntetés csapat Premier League 20-25% -át gól egy szezonban is átveheti a büntetés helyszínen. Magyar bírák hajlamosak kemény döntéseket ütközött a büntetőterületen belül - az első öt liga Európában csak Olaszországban jelent büntetést gyakrabban.

Három teljes szezont, és az elején a jelenlegi magyar bírák kinevezése 792 meccsek 251 büntetést. Tegyük fel, hogy a játék csak egy 11 méter -, ha kiderül, hogy majdnem egyharmada a Premier League játékok nem büntetés nélkül. Az átlagos teljesítmény a bajnokságot az elmúlt hat évben 2.42 célok, és ha feltételezzük, hogy a csapat szerzi pontosan egy gól, akkor a sorsa a mérkőzés (0,42 gól) több, mint Európában, érjük el a hatást a „pont”. Míg a magyar bírók nem fog változtatni a merevség és a védők nem szűnik meg rossz a kapunál, a büntetés nem lehet elhanyagolni: a magyar bajnokság 11 méteres - sokkal fontosabb játékelem, például, mint Angliában.

végrehajtásának százalékos arányában

A Magyar Kupa büntetést észre sem rosszabb, mint a többi európai bajnokságot. Az átlagos százalékos konverziót a Premier League az elmúlt szezonban 77%. Ez a szám - 77 büntetést 100 - az átlagos realizált az angol Premier League-ben a történelem, és miután a százalékos végrehajtásának Lionel Messi büntetést a „Barcelona” megközelítette ezt a szintet, kérdések merültek fel a személyzet penaltist „blaugrana” . Tény, hogy nem számít, a Leo verte 11 méteres Százalékos mint Angliában, és különösen Magyarországon.

Percenként munka

Sokkal több, mint a teljes tömb büntetés érdeklődés számok részletesen perces sztrájk. Az egész mérkőzés van felosztva 10 percen át, és csak a vége az első alkalommal úgy döntött, hogy pyatnadtsatiminutkoy. Ehhez a szegmensek 31-40 és 41-50 megtagadják, mert a büntetés 43 perc, a büntetést a 47. perc - ez egy teljesen más helyszínen.

Először is az első félidőben. Az első lépés megjegyezni óriási különbség a kezdete a játékrész, felszámolva azt. Három teljes szezont, és az elején a jelenlegi kinevezett bírák kilenc büntetés - minden egyéb átmeneti 11 méterenként lényegesen hosszabb. Nem lehet megmagyarázni, csak a hiánya fáradtság - desyatiminutka azonnal a szünet után pedig több mint kétszerese a büntetést. Itt állunk szemben a bírók érinti - büntetést a harmadik percben a feltételes kell helyezni, csak 1000 százalék. tovább

Ez a tény azt jelenti, hogy a bírók különbözőképpen reagálnak ugyanazon csomópont a büntetés terén az első tíz perces, és a végén a felét. Az európai bírák statisztika simább, bár az tény, hogy az első 10 percben a százalékos büntetést kézilabda az összes kijelölt 11 méteres magasabb, mint bármely más tízperces azt mutatja, hogy az európai ítélt nélkül nem bélyegek.

De a végén az első felében a bírák elfelejteni kényeztetés. Ennek oka nem az, hogy ez egy 15-perces szegmens, ahelyett, 10 perc alatt - a különbség túl észrevehető. Az utolsó 15 percben az első felében, a magyar játékvezető, hogy egy bírság gyakrabban, mint az első fél óra a játék. A legalacsonyabb fél százalékos végrehajtás miatt a fáradtság a játékosok büntetést a szünet előtt - 11 méter sok csapat verte nem támadó és a középpályán, a játékosok a legmagasabb futásteljesítmény.

Statisztikák a második felében változatosabb. Látszólagos oka súlyos ragadjon az átalakítás 56-én és 65-én perces, úgy tűnik, nem, de ha ezt egy idő-line játék helyettesítéseket, világossá válik, hogy ez a legaktívabb desyatiminutka szempontjából összetételének változása. Minden csere megtöri a ritmust a játék, és a hatása a pulzus penaltist is előfordul, hogy a cserélt ütésekkel kell neki az ütközés előtt. Legalább két esetben a figyelembe vett, és az ügy: a csere előtt a büntetés - rúg széles.

De egy tisztességes magyarázat arra, hogy a 76 th 85 percben szinte a legyeket, hogy megtalálja elég nehéz. Sokkal könnyebb egy szegmense 86-90 +: ha a hatás attól függ, hogy a csapat pontokat, majd a labda penaltist alkalmas idején a fáradtság és a legmagasabb a legmagasabb pulzus. Az a tény, hogy még a legjobb büntetés elfogadó ideges, világosan mutatja a statisztikát konverziós stroke különböző helyzetekben szempontjából a számla. Rád semmi összetöri, ha vezet több mint egy labdát, és amikor a labda viselkedik egy, rájössz, hogy akkor ténylegesen befejezni a mérkőzést, és a nyomás növekszik. Megérti ezt, és a kapus, megpróbál mindent megtenni, hogy tartsa a csapat a játék.

Hogyan verte, hogy pontszám; hogyan álljon, hogy

A legfontosabb (és teljesen ismeretlen) kérdését a büntetést - a kérdés a központi zóna. Kapu megnyomása után 11 méter lehet három részre osztható: az a terület, ahonnan a kapus nem veheti el ugrani terület és a terület bal oldalán a kapus.

Tekintsük a kérdést a szempontból a csatár. Úgy gondoljuk, hogy egy kapus neberuschimsya van fúj a kilences, de valójában a legnehezebb, hogy az ütések pontosan abban a zónában, ahol eredetileg állt a kapus. A kutatás szerint a tanszékvezető a sport tanulmányok üzleti iskola Guilford Glazer, Prof. Michael Bar Eli, aki csapatával elemezte mintegy háromszáz büntetés megegyezik a legjobb európai ligák, penaltist okozhat 29% -a stroke által a védelem. Százalékban kifejezve ez a legsikeresebb sztrájk - ha a áttörni a középső és egy kicsit közepe fölött a kapu, akkor szinte biztosan véget a cél. Ideális büntetést a végén néz ki.

Hivatásos sportolók - erősen motivált emberek, és gyakran előfordul, hogy a pszichológia úgynevezett hajlandóság a cselekvésre. Abból a szempontból, mint az emberek minden olyan intézkedés is jobb, mint a mulasztás, függetlenül a következményektől. Helyezett a mentalitás a szakmai előítéletek és a félelem elítélte a nyilvánosság számára. Holland kapus Yana Yongbluda még sok év után hazájában tartották szinte árulónak, amiért a müncheni vb-döntőt 1974-ben állva maradt a közepén a cél a büntetőrúgás a teljesítménye Paulya Braytnera. Jan Jongbloed is beiratkozott szempontjából taktika jobb - 1974-ben több mint egyharmada csapások „pont” hoztak a közepén nagy mérkőzést.

Egyetértve a lehető nyomás rajongók és a média, feladom előítéletek, a kapus a lehetőséget, nem csak, hogy javítsák a statisztikát, hanem az erő a csatár ideges lehet. Az már nem esik kapus (ő tud, és nem megy), annál gyorsabb a pánik kiterjed penaltista, és ha ez is egy kapus alapértelmezésben harag tésztát, majd az eredmény az lesz trimufalnym. Előadja Mikhail Kerzhakov.