A hippodrom a versenypálya definíciója

hippodrom - különleges. elő. és felszerelt. egy hely a lovak és lovak tesztelésére. versenyt. A hippodrom próbák már az ókor óta ismertek. A Dr. Görögországot a korunk előtt sokáig tartottuk. 443-ban. az IJ-n lóversenyeket először a rómaiak vették észre. Bemutat a tervben egy hosszú téglalapot, egy körrel. vége, I. az õsi. A görögök és a rómaiak középen egy falat találtak, a tou-ryu kerekítette a szekereket a futamok alatt. A futópad fölé emelkedik. tribünek a közönség számára. A leghíresebb Róma. I. legfeljebb 500 ezer fő befogadására alkalmas.

↑ Kiváló meghatározás

A ↓ hiányos meghatározása

Hippodrom (hippodrom), egy versenykör, amelyen a rud. A görögök és a rómaiak szervezték a szekereket és a lovakat. I. páncélzat volt. U betű és középen egy akadály. A versenyben résztvevők először az egyik oldalon követték, majd az ellenkező irányba a másikra. A nézők figyelték a támasztólisták ugrásait. I. az Olympia volt az első építmények, amelyek később jellemző a görög. városok klasszikus. korszak és a hellenisztikus időszak. I. Konstantinápolyban kb. 100 ezer néző, és olyan hely volt, ahol a rajongók szabadon tudták kifejezni érzéseiket. A "Nagy Cirkusz" Rómában a görög modellre épült. I.

(Görög hippodromos - lóverseny), amely ovális formában zárva van, hosszú pályája a szekerek és lovak lovas versenyének a görögre. sportjátékok, később pedig a Római Birodalom versenyei számára. Különös figyelmet kell fordítani az I. Olympia -ra, ahol a hódok és a fényűzően díszített induló standok. I. Konstantinápolyban. A nagyméretű versenyek (legfeljebb 40 csapat) jelentős igényeket támasztottak I., például a műszaki berendezések használatával kapcsolatban. azt jelenti, hogy a járművezető egy tétellel fogadott egy helyet a kezdő háromszögben, amelynek kábelzárát automatikusan felengedték. Ugyanakkor az összes szekeret egyenletesen lehetett telepíteni a kezdővonalba. A távolság az Olympia-ban volt, például 770 m hosszú volt, és 12-szeres volt. A versenyzők balra fordultak a turnpike-met felé. A nézők ülése hosszú oldalakon és sarkokban volt elhelyezve. Kritikus. az Olympia-pont, mint a Corinth vagy a Neme, a "Taraksipp" ("ijesztő lovak") - valószínűleg a sztél a bevezetőhely mögött, ahol az út szűkült. Itt és a turnaround metah-nál volt szabad kijárat a bukott lovak, kocsik és vezetők számára. A rómaiak I. kerti szerkezeteknek nevezték (futópályákkal). I. voltak cirkuszok.