7 - sárga felhő (illusztrációkkal)

Anyja fotója az asztal mellé állt. Most az anyám tekintete másnak tűnt. A szeme mindig szomorú volt - mintha tíz évvel ezelõtt, amikor fotózna, úgy érezte, hogy a távoli útja megnyílik a fia elõtt. Aztán láttam, hogy a szeme szigorú és várakozik - így általában a tanár nézi a diákját.

Ilmana kis lépéssel belépett. Felkeltem és meghajoltam. Ilma valamit akar mondani, de látott egy fényképet, és elment az asztalhoz. A tekintete nem keltette el a kíváncsiságot, és a rózsaszínű diákokban nem látta a szomorúságot, de az egész arca kifejezte szomorúságot.

Nem, nem volt szép. Az arca, az ajkaktól mentes, és az a friss szín, amely a forró fiatal vérhez kapcsolódik, nem lehet vonzó.

Il'mana fordult hozzám.

- Gyere, Nicholas. A mester beszélni akar veled.

Végül Kaibol dicsérte, hogy elfogadja az embert a Földről! Kíváncsi vagyok, mit fog mondani?

Ilmana a mester irodájához vezető ajtó közelében maradt. Figyelmeztetett:

- Óvatosan figyeljen, és ne kérjen semmit. A korai kérdések hiábavalóak.

Beléptem, a vastag ajtó csendesen becsukódott.

Kevés volt, ami hasonlított a tanulmányra. Ez inkább egy laboratórium volt. Kaibol egy kis asztalnál ült. Hosszú pajzs sok eszközzel elzárva a legtöbb szobában; őszintén volt a szeme, és láttam, hogy a szoba másik fele tele van felszereléssel. A mester felállt. Fekete árnyékok feszes szemöldök alatt feküdtek, de ezek a vastag árnyékok nem tudták kikapcsolni a rendkívüli szemek fényes fényét.

Kaibol lassan beszélt oroszul, néha megállt.

... Sokáig Alva emberei a Holdra telepítettek egy automatikus állomást a Föld megfigyelésére. Ez az állomás két nagyon erős robbanást rögzített a Földön és üzenetet küldött Alva-nak. Rájöttek, hogy a távoli Ulle-ban atombombát hoztak létre. Ez megrémítette az alvineket. A veszély azonban sokkal közelebb húzódott. Alva mellett a Ram bolygó váratlan ütést szenvedett. Az atomi robbanások több tízezer életet követeltek. A megtorló intézkedés az összes fegyver Ram bolygójának teljes megsemmisítése volt, ugyanakkor civilizáció, de emberi áldozat nélkül.

Aztán Alva Legfelsőbb Tanácsának tagja, Kaibol, az asszisztensek csoportjával együtt jártak a Ulle-hoz, rendkívüli hatáskörrel a körülményekre, mivel az Alvával való kapcsolat nagyon sokáig tart.

Az expedíció csak a közelmúltban érkezett Ulla műholdjára, és elsősorban nyelveket kezdett tanulni - sokan voltak. Nem lehetett azonnal tudni az Ulla tényleges helyzetéről. De az expedíció pontosan megállapította, hogy az első felvett erős robbanások atomi jellegűek voltak, két városot pusztítottak el. A nukleáris fegyvereket tökéletesítik, az Ullins merészen behatol az űrbe.

És mégsem aggódott Kaybol. Feladata bonyolultabbá vált. Kiderül, hogy ami elválasztotta Alva és Ramot a világ különbözőségében, teljesen különböztek egymástól, az egyik bolygót két táborra osztja. Kaibol és az összes alvin együttérzése, természetesen a béke és a jólét táborának oldalán. Az expedíció itt késik, mert a háború támogatóinak van egy terve - létrehozni bázisukat a műholdon, és innen indulni a bolygó atomsorvadása. Ez lenne a háború eljutása az űrbe, majd Kaibol nem marad közömbös ...

Ő, Kaibol, látja, hogy a vendég a béke és az igazságosság táborának képviselője, megkapja a figyelmet, amelyet megérdemelt és még megérdemel. De ő nem kap lehetőséget arra, hogy jelentse magát. Ha megtudják, hogy már létezik egy kész bázis, a háború támogatói megpróbálják megragadni bűnös céljuk megvalósulását ...


7 - sárga felhő (illusztrációkkal)

Kaibol leült az asztalhoz. Továbbra is álltam - nem volt külön szék a szobában. Nagyon világossá vált számomra, de szeretném tudni, mi történik a Földön most? Azonban nem kérdezte: ha megszerzem a bizalmamat, hamarosan minden világos lesz.

- Miért barátságtalanul fogadtál engem?

A mester fájdalmasan ráncolta a szemöldökét.

- Nem tudtuk, hogy ki itt volt, ezt félrevezetették ... - elment a pajzsba, és megnyomta az egyik gombot. Puha csörgés hallatszott, aztán hangos hangon:

- Most Bold Charny mérnök szólal meg, aki új projektet fejlesztett ki a tér meghódításában. Kérem, Mr. Czarny!

A láthatatlan Bold Charny megköszörülte a torkát, és ugató hangon szólalt meg:

- A hold meghódításában elsőbbségük nagyon, nagyon kétséges. Nagyon rövid időre nem fogjuk figyelembe venni az űrhajósok leszállását. Reméljük, hogy a közeljövőben űrhajósaink el fogják érni a Holdat, és ez lesz az állandó alap létrehozásának kezdete ...

A felvétel vége.

- Soviet állomás sem sugároz ilyeneket - mondtam.

- De azt mondták az ön nyelvén. - Kaibol a csupasz bőrét a szemöldökét helyettesítette. - Mi megtévesztettük, nem értettük meg azonnal, hogy kinek volt a hangja, és csak abban az esetben tett intézkedést ... Nem tudod, mit csinál az "atlanti" vállalat?

Hallottam az Atlanti Társaságról, de nem tudtam pontosan, mit csinál. A név szerint valószínűleg tengeri hajókat épít. De ezt nem mondtam. A feltételezések nem megfelelőek.

- Hatékony rakétákat gyárt? - kérdezte a mester.

- Ha rendeléseket és pénzt adsz, óvatosan válaszoltam.

- Hallottad ezt a nevet - Dean Ruiz?

- Soha. Ki ez, kérdezhetek?

- Pata Ruiz fia, a nyugalmazott tábornok, a vállalat elnöke - mondta Kaibol. - Dean Ruiz repül, hogy megmentsen.

- Me? Repül a holdra, a veszély ellenére, figyelmen kívül hagyva a figyelmeztetést! Kaptad az utolsó radiogramomat a Földön?

- Igen. És a kormányod helyesen cselekedett, átmenetileg elhárítva az űrrepülőket. Ne veszélyeztesse az emberek életét. Ha minden jól megy, hamarosan egy félreértés lesz veled. De miért kockáztatott Dean Ruiz?

- A hírnévért és a pénzért.

Kaibol nem szólt semmit - látszólag nem értett egyet velem.

- Most hallja az adást angol nyelven. Nem volt időnk arra, hogy leírjuk, de Tal elhárította a hibáját.

Egy félreérthetetlen mondat vége hangzott, majd:

- Napjainkban gyakorlatilag lehetségesek a járatok más bolygókra és a nagy távolságok mélységére, és a sajtó nagy figyelmet szentel az űrhajósnak. Ez egy fiatal, huszonöt huszonöt éves, magas intellektuális képességekkel, és úgymond normálisan abnormális mértékben. A Földön, mint labdarúgó, búvár, akrobata, pilóta, ejtőernyős. Fizikai adatai kifogástalanok, és ami nagyon fontos, rettenetes hite van a szerepvállalás szükségességében és visszatér a Földre.

De nincs szükségünk absztrakt képzeletre. Ismerjük az ideális űrhajós nevét. Dean Ruiz. Igen, a tiszteletre méltó Pata Ruiz fia, az Atlanti Társaság elnöke, tizenöt milliárd dollár törzsrészvénnyel.

A jó építésű dékánnak rövid nyakai vannak - ez segíteni fog neki, hogy szörnyű terhelésnek ellenálljon, amikor felmászik az űrbe. A szív és a tüdő tökéletesen egészséges, az izmok eléggé fejlettek. Egyébként vegye figyelembe, hogy az űrhajós túlságosan nagy izomzata nemkívánatos - a súlytalansági körülmények között nehéz gyakorolni. Dean Ruiz egy magasan képzett fiatalember. Teljesen készen áll arra, hogy repüljen az űrbe. A vizsgálatok azt mutatják, hogy nem szenved a "tengeri betegség", az emésztőrendszer funkcióit nem zavarja a súlytalanság. A Dean-t egy óriási centrifuga segítségével tesztelték egy vízzáró kamrában, megnövekedett és csökkentett nyomás mellett. Előkészítésként egy "X-19" űrhajón repült a Föld körül.

Az űrhajós megjelenése nem játszik szerepet, de az elhangzottakon túl tanúskodunk arról, hogy Dean Ruiz gyönyörű. És a gyönyörű emberek boldogsága csak a Földön. Ezért mélyen hiszünk Dean Ruiz sikerében, biztonsággal visszatér a Földre. Dean határozottan megígérte, hogy felfedezi az orosz űrhajós halálának rejtélyét.

Szóval boldog utazás, Dean, boldog visszatérés a Földre!

Figyelj, figyelj rám! Új üzenet küldése. A Sirius rakéta haladta meg az első százezer kilométert. Dean azt mondja, nagyon jól érzi magát. Nagyon szeret John-Jenny konyakot. Biztos, hogy talál egy nyomot egy orosz fickóról. Hallgass rám! A következő sugárzás tizenhárom óra alatt ...

A zene felrobban. Kaibol kikapcsolta a magnót.

Még mindig volt a Föld hangja a fülemben. Boldog volt és ugyanakkor zavart volt: miért Dean Ruiz? Miért nem Ivanov vagy Petrov, hanem Ruiz?

- Nem az orosz kedvéért volt hajlandó repülni - mondta magabiztosan.

Kaibol csendben bólintott. Újra bekapcsolta a kazettát, és más hangot hallottam, mint egy temetkezési harang - ez volt valami pap prédikációja.

- ... egy szót vársz tőlem. Milyen szót vársz? Nincs több szó számodra, most az utolsó mondandó lesz.

Hálátlan Istennek, mit tettél a Földön? Túl késő azt mondani, hogy a legtöbb emberben a befogadás, a bizalmatlanság az Isten irányításával és sok szúrással szemben helytelen. És miért? Igazságos válasz csak a próféta szavaiban szólt: "Elvettetek egy élő vízforrást, és tározókat készítettek repedésekkel, amelyekben a víz nem tart". Ez a forrás a hit.

És egyre több vadász a mások tulajdonában, és egyre inkább elfelejtette az apostol utasítását: "Senki sem keresi az embert, hanem mindenki más hasznát". A kormányellenes kormányok és istentelen nemzeteik megrontják a hitet és annak nevét ... És mit tettél a hit védelmében? Csend legyen! Az Isten-ember, akinek a földre való leeresztése az ég elõre meghatározott, nem jön el hozzátok. Nem az ő védelmezői vagy, hanem arra kényszerítetted, hogy tegye el szentségedet tőled.

Mit várhatsz most? Az utolsó ítélet napja jön. A robbanások, a földrengések és az árvíz miatt a világ el fog veszni. Hol van az üdvösség? A személy már eltűnik a Föld arcáról. Beletele mélységébe, vagy közelebb néz a közeli bolygókhoz ...

- Öreg vagyok - mondtam.

- Nem, itt van valami új is - mondta Kaibol. - Az ember üdvözülést keres más bolygókon ... De hallgassunk Moszkvára.

És Moszkva hangja hallatszott a holdon!

- A sajtóban beszámoltak szerint az Atlanti Társaság, amely az ilyen hozzájárulásokkal járó családok óriási hozzájárulásával jár együtt, több országban kezdett földalatti városokat építeni egyidejűleg. A milliomosok sietették Ruiz Pátát e városok építésével. De a legfrissebb jelentések azt mutatják, hogy az Atlantic Company leállította az építési munkát. A projekt nem valós? Akkor miért van ezer boldog család, akiket a háború alatt biztonságos, csendes és kényelmes életet ígértek, ez nem aggódik, és nem követelik vissza a pénzüket? Úgy tűnik, nagy reményeket éreznek Ruiz repülésére, a Holdra nézve ...

Kattintás - és az irodában beállított csend.

- Azok, akik szörnyű háborút akarnak lerázni, a menedéket választják a menedéknek - itt készen áll - mondta lassan a mester. "Ráadásul innen atomos sztrájk fenyegeti őket, és akaratukat diktálják, követelve a kormányváltást."

- Igen, lehetséges - mondtam. - És mégsem lesz háború. A világ erősebb, mint a háború.

Kaibol vigyorgott, fekete mély ráncokat vágott az arcán, és eltűnt.

- Mi magunk is úgy gondoltuk, és brutálisan fizetett. Érezted a Föld hangját. Nem hallgattatok figyelmen kívül. Az anya hangja mindig kellemesnek és ragaszkodónak tűnik.

- Tévedsz, mester - bámultam Kaybolra. - A saját anyám hangjában megkülönböztetem a jegyzeteket. És nem minden a Földön natív számomra.

- Nem engedjük, hogy bárki itt fegyverrel, és nem engedjük meg egy atomháborút. Minden fegyver, járművek, városok eltűnése, hidak elvesznek, de az emberek életben maradnak. Jobb, ha a szabadban élsz, a szántóföldet egy fadarabgal szántod, mint egy gyönyörű emlékmű alatt. A munkaerő nem fog elveszni, de nem gondolok azokra, akik más emberek munkáján élnek, és senki sem fogja megbánni őket. A munkás emberek újra civilizációt fognak kezdeni. Nézd! - Kaibol élesen felállt, a fehér pajzsra lépett, műszerekkel pontozott, és hosszú ujjaival szárazra emelte a kezét a sárga konvex körhöz. - Itt kell fordulni, és a hatalmas lövedék repül a Földre. Megrázza a légkörét, robbanás nélkül, és ...

- Egy sárga felhő borítja a Földet, - kész.

- Igen, a sárga felhő, ahogy hívod ...

- De a szerencsétlenség mindenkire esik! És azok számára, akik békét akartak és igazságosan éltek! Kiáltottam.

- Tudom - mondta a mester hamarosan. "Ez az, ami megmarad."

- Csak a rádiót hallgatva nehéz megismerni az igaz ügyet - feleltem óvatosan. - Hibákat tehetsz, szörnyű katasztrófákat okozhatsz, de kiderül, hogy ez nem volt szükséges.

- Igazad van - mondta Kaibol. "Ezért veled együtt járunk el." Elfogadja?

- Igen, válaszoltam. - De nem rendelkezünk teljes információval.

- Lehetséges? Motyogtam.

Kaibol nem válaszolt, és rájöttem, hogy ez a kérdés felesleges. Nem tudtam hinni. Igen, mindent tudni fog, anélkül is megteheti velem - ez különösen zavaró volt, és emlékeztettem:

- Tehát nem fog döntő lépést tenni, anélkül, hogy erről értesülne volna róla, nem jár el hozzájárulása nélkül?

- Természetesen. Ellenkező esetben a mi szakszervezetünk lehetetlen.

- Köszönöm. Egy kicsit megnyugodtam. - És mit kezdünk Dean Ruiz-szel?

- Meg fogjuk tartani. Hadd éljen velünk.

Első beszélgetésünk azzal zárult, hogy Kaibol nagyon szükséges dolgot adott nekem - nem egy rendes magnó. Egy széles, puha gyűrű, apró gombokkal, mint a gombok, került a fejre. Minden lemez tartalmazta a legvékonyabb mágnesszalagot. A felvételhez nem kell szavakat kimondani, szellemileg diktálni. Ha elhagyja a kazettát, minden olyan gondolatot, amely ezen vagy az alkalomra előfordulhat, fel lesz rögzítve, de ez a mikrofilm hulladék. Becslések szerint ha lõni mindent, amit egy személy lát a Föld napján, akkor legalább 15 kilométernyi filmre van szükség. Az ember látja és gondolkodik, sok dolgot gondol. Azt mondja, amit lát, háromszor lassabb, mint ahogyan ugyanazokkal a szavakkal gondolkodik. Mennyi filmet kell megírnia minden gondolatát!

Gondoskodnom kellett a microlent használatáról, csak a legfontosabbakról gondoltam. Úgy gondoltam, hogy visszatérni fogok a földre, könnyebb lenne megmondani az embereknek, hogy tapasztalták, ha felvételt készítettem.

Először is emlékezni kellett a múltra. Volt néhány jegyzetem a notebookomban. Felszedtem a gyűrűt, bekapcsoltam a magnót, és elkezdtem elmondani, mi történt a holdon való repülés közben, az alvinekkel való találkozásról és az első beszélgetésről a Kaibolral.

Kapcsolódó cikkek