12. fejezet

A csillag alap 804 eltűnt.

A pusztított területet lefedő, alacsony fekvésű ködön keresztül a felépült hasított test törött bordái a már meglévő szerkezetek és passzák rendszerét követik. A roncsolódott külső bőr és a megerősítő háló a tépett csontváz felett borzongott, mint egy haldokló állat, apróra vágott csövekbe és elektromos vezetékekbe. Itt és ott a megsemmisült szilikon téglák és a sodrott durva lapok lapjait véletlenszerű törmelékhalmokba rakták. Nyilvánvaló, hogy ez az anyag nem volt különösen hasznos a Borg számára.

Picard a romokat bámulta. Ott maradt ott az emberek, a vulkánok, a klingon régészeti család, a gyerekek, a háziállatok, az álmok. Mind eltűnt.

Egy szörnyű kocka által felszívódott, amely a bázis közepén felbukkant, harminc méter magasan felettük, baljóslatú és elfogyasztott. A nyersanyagok földönkívüli temetője egy csillagbázisból hasonlít.

- Nem illik a fejembe - mondta Beverly. Hangja elárulta a lenyűgöző veszteséget, amit mindketten tapasztalt.

Sötétedéskor Picard mellé állt, mindketten a kommandósok fekete páncéljában voltak, amit már a kezdetektől fogva hordtak. Weinlein és a többi csoport úgy határozott, hogy a Borg nem tekintette a két embert asszimilációra méltó csoportnak - abban az esetben, ha száz métert távol tartanak a csoport bármely tagjától.

A New Titan napjának hosszú vörös sugarai a Csillagkapu lábánál feküdtek, ami a fele a földön a Picard lábánál. A Csillagflotta Delta visszatért Picard memóriájába a jelképet egy köveken, melyet James T. Kirk fölött építettek.

Azon a napon Picard eltemette Kirkot a napsütés sugarai alatt. Most úgy érezte, hogy a Star Base 804 megsemmisítése ugyanúgy megjelölte a Szövetség végét. Mivel a Borg, aki itt dolgozott, különbözött azoktól, akiknek a Csillagflotta korábban találkozott. A Csillagflotta legnagyobb rémálma valósággá vált.

A galaxisban az aktív Borg kollektívák különböző ágai voltak. És Picard annyira tudta, mint senki más, hogy bármennyire is valamiféle védelem nem működött egy csapat ellen, nem feltétlenül működne a másik ellen.

- Be kell illeszkednie - mondta Picard, bár a szívében nem érezte bizonyos bizonyosságot. - Ezek a gépek. Logika alapján. Minden, amit meg kell felelnie a program célja - a túlélés.

Úgy érezte, Beverly figyelte. Az orvos professzionális tekintete. Három napig Beverly, és egy Weinlein szakemberek csoportja kénytelen volt megfigyelni, hogy a Star Base 804 feloldódott előttük. Három napig Picardnak meg kellett küzdenie a csoportos elme túlteremtő erejével, nem igazán tudva, hogy valójában, vagy csak a titkos gyanú és kételyek eredménye lett-e benne.

Ugyanezen a három nap alatt nem tudta befejezni a feladatot. Mert itt nem volt Borg hajó újjáépítése.

Picard érezte a kommunikátor rezgését. A parancsnokok számára kifejlesztett változatok csendben voltak a téren, és kísérletileg a második napon megerősítették, hogy a Borg nem érdekelt a földi jelekről a kommunikátorokról. Weinlein azonban még mindig nyomon követhető mikropulzusokat használ, hogy üzeneteket küldjön a "Monitor" -nak poláris pályán.

Picard megérintette a kapcsolatot a nyakán.

- Picard érintkezésbe kerül.

Waynein volt. A Borg-design másik oldalán volt, egy kilométerrel tovább. A másik két parancsnok valahol máshol rejtőzött a kevés maradt romok között.

Weinlein gyorsan beszélt, anélkül, hogy időt és szükségtelen szavakat vesztett volna.

- Krul és Beyer befejezte a teljes kocka vizsgálatát. Teljesen nincsenek meghajtási jelek. Nincsenek térgenerátorok. Nincs térkonverziós beállítás. Nincs még rakéta-üzemanyag.

- Ez bizonyítja az én álláspontomat. Várnak erősítést, amikor felvesznek, "mondta Picard. Krul elmélete is volt.

De Weinlein még mindig nem értett egyet.

- Várakozás mi? Valami, ami egy vontatórúddal vagy egy szállítóval képes felvenni ezt a kockát, egy perc múlva el tudta mozdítani a csillagalapot. Csakúgy, mint a IV. Miért küldik el az asszimilációs legénységet, ha van egy hajójuk, amely ugyanazt teheti meg azonnal?

Picard összehúzta a szemöldökét, és Beverlyre nézett. Csendes szimpátiával szorította az ajkát. Mindketten tudták, hogy Weinlein arra a következtetésre jutott, hogy kapcsolatba kerültek a Borg-csoporttal, aki valahogy vagy más elváltak attól a kollektív részektől, amelyikben voltak. A csoport vezetője úgy vélte, hogy a Borg korlátozott csoportjának megérkezése a New Titanra, a Star Base 804 elleni fellépései csak vakon követték a programot. Mint minden dróthoz, kényszerítették a nyersanyagokat és az életformákat, hogy kollektívak maradjanak. És amikor elérik azt a határt, amit a csillagalapból lehetett levonni, egyszerűen visszavonultak a kockára, és beléptek az inaktivitási módba.

Vezetőjük összehasonlította a Borg-ot a működő hangyákkal egy olyan alagútban, amely továbbra is alagutak hálózatát képezi, még akkor is, ha nincs méh a kiszolgáláshoz. Véleménye szerint e feladat fő célja nem valósult meg. Anélkül, hogy megragadnánk a valódi Borg hajót, a tervezett Weinlein, a Csillagflotta nem fog tudni semmit itt.

Picard azonban éppen az ellenkezőjét érezte. Tudta, annak ellenére, hogy senki sem ellenőrizte, hogy ha van egy Borg levágva a kollektívumtól, akkor természetük abszolút diktálja őket, hogy minden erőfeszítést megtegyenek a csapat újraegyesítésére.

A Star Base 804 felszereléséhez két kis hajó és hat transzfer volt. De a meghajtó rendszerek nem épültek be a kockába károsodás nélkül.

Mivel a kockának nem kellett mozognia.

Mert valami látszott, hogy megtalálja és visszaállítja.

- Te és én először mentünk keresztül - mondta Picard.

- És várni akartam, hogy mit csinál a Borg. Kapitány, kétséged van. De kétségem sincs. Az összes kocka ebben a kockában már több mint három órája tétlen volt. Nincs további rekonstrukció vagy változás jele. Ezért küldetésünknek megfelelően folytatjuk második feladatunk végrehajtását.

Picard tudta, hogy mindennek ez lesz. Kész volt, ha nem is lelkes.

- Értem - mondta további érvelés nélkül.

- Találkozunk tizenöt perccel a laktanya mögött. Weinlein, a kapcsolat vége.

Picard utolsó pillantást vetett a horizonton lévő napra.

Beverly megpróbálta megnyugtatni.

- Könnyebb lesz, Jean-Luc. Nincs szükségünk interfészre. Csak te.

De Picard sem hitte el.

- Keresési csoportot várnak. És amikor a hajó megérkezik, és látja, hogy az asszimilációs legénység eltűnik, a Csillagflotta elfogja, az eredmény ... a legvadlóbb.

- De a Monitor még mindig itt van. És azért hozták létre, hogy harcoljanak a Borg ellen. - A szavai ellenére Beverly hangja remegett.

Picard tudta, miért. A szemébe nézett. De csak a háború fényeit látta. Destruction.

- A Wolff-359-ben a Csillagflotta harminc kilenc csillaghajót vesztett. Tizenegyezer élet. Ez a harc a Borg-val. Függetlenül Shelby parancsnok szándékától - egyetlen csillaghajó, függetlenül attól, hogy milyen jól tervezett, még csak nem is lassítja őket.

Beverly közvetlenül nézte a tekintetét, de Picard látta, hogy nem akarja azt mondani, hogy meg fog szakadni.

- Lehettek - mondta Picard. Nem fog elrejteni az igazságtól, bármennyire is szörnyű volt. - Az enyém.

Beverly összeszorította mindkét Picard karját, hogy megértse.

- Nem vagy felelős ezért, Jean-Luc! Borg követett téged, hogy legyen a szájuk, hangszóró. A kapcsolatuk. Nem tudtok ellenállni nekik. Senki sem tudott.

Picard érezte az állkapcsa szerződését. Túl mélyen elrejtette az érzelmeket, amint tapasztalt, és most, mint a magma, követelést kértek.

"Megpróbáltam ellenállni nekik, de ..."

Szavak ragadtak a torkában. Azok a szavak, amelyeket soha nem mert volna beszélni. De ezeket a szavakat már nem tudta visszatartani.

- Mi lenne, ha nem lennék elég ellenállni?

Beverly száját meglepetéssel nyitotta meg.

Elengedte.

Mennyi ideig tartotta ezt a titkot? Picard nem tudta. Négy év telt el, mióta a Borg megtámadta a Földet. De a szörnyű megértése, amit ő hitte, saját személyes elárulása volt, mintha ő egész életében vele volt. Mérgezte az egész emlékezetét.

- Amikor elfogadták ...

Picard úgy érezte, mintha valami megkönnyebbülés hulláma áthaladna rajta, mert végül úgy érezte, hogy olyan szavakat kezdett beszélni, amelyek ki tudták hozni őt - amit félt, hogy mi volt. Még a csillagfleet pszichológusai sem tudták mindazt, ami a Borg kezéből származott. Troy tanácsos tudta, hogy rejteget valamit. Megpróbáltam rábeszélni az évek során, hogy beszéljenek erről. De mindig ellenállt. Eddig. Amikor a vereség lehetősége újra előkerült.

De az életében soha nem volt helye, hogy legyőzzék. Nem engedte, hogy ez megtörténjen.

"Amikor elfogadásra kerültek, Borg ... betelepítettek ... asszimilátorra." A szék. Szerkezetét. Valami, ami ... nőtt a hajó faláról. Vannak övek vagy fém zenekarok. Valami fizikailag ott tartott ott. Mindig ellenálltam nekik. Megpróbáltam megszabadulni. Állj fel. De mindenütt voltak körülöttem. Csak rám nézett. Aztán ... mielőtt ... elindult a folyamat ... és feladtam ...

Picard a láthatáron nézett szinte láthatatlanná.

- Megérted, Beverly? Megálltam a harcok előtt, hogy asszimiláltak.

Beverly ránézett, és megpróbálta megérteni Picard vallomását.

"... te voltál a hajón." Tudjuk, hogy kábítószerekkel rendelkeznek. Az agyhullámok hang-és vizuális induktora. Nem engedtek ellenállni. Már nem a döntésed volt.

Picard azonban megrázta a fejét.

- Nincs kábítószer. Nincsenek indukálók. Csak egy Borg volt. Megfigyelés. Várakozás. Engedélyem, hogy érezzem ... a kollektív jelenlétét.

Picard az előtte elhagyatott romosokat körülvevő sötétségbe nézett. Olyan volt, mint egy olyan árnyékháló, amelyet a szörny közepén forgat. A kocka. Borg. Körül mindent.

- Jean-Luc, a Borg géporientált csapat, alrendszerkommunikációs rendszerrel. Hogyan érezhette mindezt még mielőtt beültetné az implantátumokat?

- És hogyan érzi magát Diana érzelem? Megkérdezte a sötétséget. - A hajón, sokan közülük, tudtam. Éreztem. Ez a ... hatalmas ... jelenlétük. És valahogy figyelte őket, rajtuk keresztül, hogy magát, tartózkodó ebben a szerkezetben, mint a gép szintjén.

Becsukta a szemét, és újra látta.

- Pengék. Tű. Úgy éreztem, hogy belerohantak bennem! Nem tudott lélegezni. - És nem harcoltam velük. Mert ... akartam tartozni ... annyira szerettem volna, hogy ...

Picard érezte, hogy Beverly karjai közelebb húzódnak hozzá. Az arca megérintette a lőszer kemény felületét, puha, illatos haját. A keze a védett páncélzatával együtt mozogni kezdett, és megindult a nyak, a fej hátsó része.

- Minden rendben van - mondta. - Egyáltalán nem volt ilyen. A Borgot manipulálta, tette az egyiket, így nem tudtok segíteni, de hajlandóak lennének a csapat részévé tenni.

Elindult tőle, kényszerítette magát, hogy normálisan lélegezzen, felegyenesedett, és ismét megrázta a fejét.

Beverly hangja hallatszott.

- Ha ragaszkodsz ahhoz, hogy folytasd ezt a vitát, akkor hadd mondjam el, hogy meg fogom nyerni. Mert minden túl közel van ahhoz, hogy racionalizálj.

Megfogta a kezét, megállítva Picardot, mielőtt kifogást emelhetett volna:

- De most van egy megbízásunk. És teljesítjük ezt a feladatot. És vissza a "Monitor" -hoz foglyainkkal. És aztán meg fogom húzni a holopumpra, és ... rendben, nem számít, mit csinálok. De sokkal jobban érzi magát.

Annyira magabiztos volt, annyira, mint az egykori Beverly, hogy Picard majdnem elmosolyodott.

- Biztos vagyok benne - felelte. - Máris éreztem.

Ezúttal Beverly megrázta a fejét.

- Soha nem tudtad, hogyan hazudj nekem, Jean-Luc. Az egész lényege, hogy a Lockoutus nem felelõs a tetteidért. Nem lennék többé felelős, ha megadnám neked ... 10 milliliter corraine-t.

Picard a derékig húzta a lõszereit egy hiábavaló próbálkozás után, hogy kiegyenesítse a terjedelmes mellvértet. Megpróbálta feloldani a helyzetet.

- Ha sokkal hosszabb ideig meg kell élnem ezt a ruhát, akkor elkaphatom a szót, doktor.

Beverly rámosolygott, mintha az igazi Jean-Luc jött vissza. Picard azonban tudta, hogy még a látszólagos megkönnyebbülés is csak trükk. Az egyetlen dolog, ami visszajött, az önuralma volt. Amíg ez nem szükséges használni önkontroll felület, persze, több lesz, mint elég ahhoz, hogy rögzítse tíz Borg és visszatér a „Monitor”.

- Ideje játszani katonákat? Kérdezte Beverly.

Picard hálás volt neki ebben a pillanatban, mint valaha, annak érdekében, hogy kijavítson valamit, amit soha.

- Köszönöm - mondta.

Beverly komolyan válaszolt neki.

- Tartsa a holopallért.

Picard bólintott, de nem olyan merész volt, hogy eddig elgondolkodott.

Ismét itt az ideje, hogy meglátogassam a Borgot.

Kapcsolódó cikkek