Sporthírek -

Az európai labdarúgó-bajnokság véget ért a spanyol válogatott gyönyörű és meggyőző győzelmével, amely a döntőben "kijárta" a német csapatot. Az 1: 0 pontszám nem tükrözi a hatalom valódi egyensúlyát - a "vörös düh" képes az ügyet elterelni. 1964 óta a spanyol csapat első alkalommal nyerte el a legnagyobb versenyt, és nagyon meggyőzően tette.

Az első félidő lenyűgöző volt. A spanyolok, mint a korábbi meccsekben, igyekeztek aktívan járni, de a játék irányítására irányuló vágyuk majdnem az Iker Casillas elleni küzdelem felé fordult. Sergio Ramos próbál gyorsan támadást indít, de nem nézett át a labdát, hogy Carles Puyol, az őr nem vette észre a hibát Bastian Schweinsteiger, aki elkapta a labdát, otpasoval Miroslav Klose, de megtörni a német Pole sikerült.

Egy perccel később a németek szerelt egy művészi ellentámadást, aktív Philipp Lahm lógott a bal szárnyon a távoli sarokban, de az olasz játékvezető Roberto Rosetti hitt segédje, aki úgy gondolta, hogy a labda elhagyta a pályát.

Németország csapat ellentámadásokkal játszott, de ténylegesen irányította a helyzetet. A németek szegélyező támadás, hiányzott belőlük csak egy kicsit, hogy a teljes kombináció - a támadások pontatlanok voltak, majd Casillas játszott nagyon megbízható, a védők volt ideje, hogy blokkolja mindent. Ez a játék tartott körülbelül egy negyed órát, majd a spanyol csapat játszott könnyen és szépen - mint amilyen az elődöntőben ellen az orosz csapat. A sofőr Fernando Torres volt, aki élesen, erőteljesen és legfontosabban, gyorsan cselekedett.

A Torres labdájának szinte minden érintése vezetett a németek szabályainak megsértéséhez vagy a Jens Lehmann kapu veszélyes pillanataihoz. A 20. percben a spanyol válogatott előrehaladása lóhátrányba került Metzelderben, és veszélyes lövést hajtott végre a kapuba, de a labda magasabb lett. Három perccel később megismételték a helyzetet, ezúttal a "bundestim" Torres elé mentette a labdát.

A spanyolok kaptak egy kombinált játékot, amit nagy sebességgel vezetett. A német csapat hatalmas védője nem lépett fel az ellenfél mozgásaival, így a piros pólók játékosainak támadása veszélyesebbé és veszélyesebbé vált. A 33. percben kinyitották a pontszámot, és a spanyolokat német stílusban szerezték, ellentámadást. Marcos Senna, miután megragadta a labdát a mezőny közepén, azonnal megadta a passzát Xavi Hernandeznek, és Torreset a törésbe dobta. A spanyol csatár egy csodálatos sebességet fejlesztett ki, szó szerint megijedt (a szabályok szerint!) Philip Lahm előtt elfutott és a labdát a Lehmann felé hajolt.

Nagyon szépnek bizonyult. A spanyolok feleig még több veszélyes támadást tartottak, a németek nem dolgoztak semmit. Ennek eredményeképpen a csapat minimális előnye a spanyol csapatnak. A szünetben Joachim Löw váltotta le Lamet, aki nem tudott megbirkózni Torres és Ramos, a hatalmas Marcel Jansen ellen.

Ez a változás azonban nem befolyásolta a mérkőzés menetét. Spanyolország nagyszerűen játszott. Az 52. percben az aragonéziai osztályok kitűnő támadást folytattak, amelybe David Silva és Torres szerepelt, és a végső csapást Xavi kapta. A német válogatott kapuját Lehmann mentette el, aki ujjheggyel átmarkolta a labdát a sarokba. Egy veterán kapust segített az a tény, hogy a spanyol középpályás éles szögből csapódott. Két perc múlva Lehmann nem volt tehetséges, de Silva nem jutott be a célba. És egy perccel később a spanyolok elvégezték a pontozási támadás tükörképét, de az első félidőben lévõ epizódtól eltérõen a német kapus, aki Torres lábára vetette magát, elvette a labdát.