Milyen díjakat jelentenek a nyári játékok nyertesei - 2018 - az orosz újság

Az olimpiai bajnokok ösztönzése az ősi időkben létezett. A győztesek tiszteletére emlékművet készítettek márványból teljes növekedés mellett, ingyenes és "lefoglalt" számukra a színház legjobb helyszíne.

Milyen díjakat jelentenek a nyári játékok nyertesei - 2016 - az orosz újság

Szinte minden országnak megvan a maga pénzbeli egyenértéke az olimpiai érmekért. Ez további motiváció a sportolók számára. Fotó: AP

működtetett tilalmat monetáris jutalmat győztesek a modern olimpiai történetében, amely forgatták a korai 80-es években a múlt század, majd a méret a prémium lett feltartóztathatatlanul emelkednek. Fontos hangsúlyozni: a Nemzetközi Olimpiai Bizottság nem fizet bajnokot. Minden díjat a nemzeti olimpiai bizottságok határozzák meg. Számos sportoló számára a nyeremények nyereménye az esély arra, hogy radikálisan megváltoztassák az életüket.

De térjünk vissza Azerbajdzsánba. A nyertesek sem maradnak bűncselekményben. Az ezüstérmet gazdagítják a tulajdonosa 255 ezer dollárral, a bronzérmet - 130 ezerrel. Általában a nyertesek általában a maximális bónusz 70 százalékát kapják.

Tisztelettel második hely Kazahsztánban. Az "arany" esetében a sportolókat különböző források szerint 200-250 ezer dollárért ígérték. Ezenkívül a kiváló sportolók megkapják a háromszobás apartman kulcsát. Kazahsztán felett Thaiföld és a Fülöp-szigetek lehet, hogy készen áll a hősökre 314 és 240 ezer dollárért. Van azonban egy figyelmeztetés: ezeket az összegeket a szerencsésekért nem egyszer, de 20 évig fizetik. Valójában ez az ösztöndíj formátuma.

Következő lett Lettország, "talált" a bajnokok számára 190 ezer dollár kézben. Nyilvánvaló, hogy az ország hősökre - sportolókra vágyott: csak a történelemben kétszer "aranyat" kapott lett. Ne pénzt takarítson meg, Olaszország és Üzbegisztán, és 180 és 150 ezer dollárt ígér.

Valahol az ukránok közelében. Az érmeken kívül a bajnokok 125 ezer dollárt kapnak. Ezenkívül a győztesek és a győztesek egy nyereményalapú lottón vesznek részt. Az ajándékok az apartman és az autó szintjén lesznek.

Azonban az amerikai bajnokokat nem mindenekelőtt ösztönzik. Például, ha a németek nyernek, 18 ezer dollárt veszítenek. Brazíliában a válság: ilyen körülmények között és 11 ezer dollár nagyon kívánatosnak tűnik. És az Egyesült Királyság, Svédország és Horvátország általában bónusz nélkül.