Hogyan kell játszani az Európa Kupa bajnoki címet

Az európai kupát klubcsapataik, országuk bajnokaik játsszák. A verseny a "Ekip" francia sporthíradó kezdeményezésére szerveződik, és most negyedik alkalommal tartják meg. Minden évben egyre nagyobb a népszerűsége: a 1955-1956 évben a pohár vitatott 16 csapat ebben az évben - 28. lottó formula - olimpiai, de a csapat minden fordulóban, kivéve az utolsó, kétszer találkozunk (az ő és mások mező). A győzteset a legjobb gólok száma határozza meg. Ez az állapot nagymértékben meghatározza a taktika csapatok: otthon hajlamosak nyerni a legmagasabb pontszámot a támadó -, hogy legalább minimális előnyt. Ha a gólokat lőnek és kihagyják, egy semleges mezőben egy további játékot játszanak.

Az utolsó meccs a tavalyi győztes mezőjén szerveződik. A kupa tulajdonosa részt vesz a következő sorsolásban, még akkor is, ha a verseny kezdete előtt megszűnt az ország bajnoka. Ha megtartja ezt a címet, az országnak joga van egy olyan szúnyogot jelölni, aki a második helyen végzett a nemzeti bajnokságon a részvételért. Így tavaly Spanyolországban a kupa játékokon vett részt a "Real Madrid" és az "Atletico Bilbao", a jelenlegi - "Real" és a "Valencia".

Ugyanez a kivétel az utolsó rajzban Anglia esetében történt. A bajnok mellett - a "Wolverhampton" csapattal - elhatározták, hogy bevallják a versenyt és a "Manchester United" csapatot, a tavalyi bajnokot. Ezt motiválta az a tény, hogy a csapat az év elején nagy kárt okozott a légi katasztrófa során. amely nem adott neki lehetőséget arra, hogy teljes erővel végezzen az elődöntőben. Azonban az angol labdarúgó-szövetség megtiltotta a csapatnak, hogy részt vegyen a kupaon.

Három év egymás után megnyerte a Madrid "Real" kupaját.
Ez Spanyolország egyik leggazdagabb labdarúgó klubja, és hatalmas pénzeket költött a külföldről érkező játékosok megvásárlására, főleg Dél-Amerika országaiból. Ezért a "Real" egyértelműen erősebb, mint a spanyol válogatott (a válogatott nem rendelkezik külföldiekkel).
Raymond Kopa, a híres francia labdarúgó, három alkalommal vett részt a kupa döntőjében: az első alkalommal - a francia "Reims" csapat 2 alkalommal - a Real-ban.

1956-ban, amikor a csészét játszott az első alkalommal, a „Real” nyerte az utolsó ülésén a francia „Reims”, 1957-ben megnyerte az olasz „Florentina”, 1958-ban a hosszabbításban legyőzte az olasz „Milan”. A harmadik egymást követő győzelem után a csészét örökre átruházták a "Real" -re. Az alapítóknak most új díjat kellett megrendelniük.

Milyen volt a harmadik csésze rajza az év végére?

Ez a kérdés a válaszolt tábla, amely az összes játék eredményét mutatja, kezdve a negyeddöntővel.
A "Real" és a "Milan" végleges játékát a brüsszeli világkiállítás alkalmából tartották. Az olaszok számára különösen fontos volt a mérkőzés kimenetele. „Real * volt a bajnok Spanyolország, és a részvétel a következő rajz a csészét biztosította, míg a” Milano”, elvesztegetett teljesítmény a mérkőzést a kupa, majdnem távozott az olasz bajnokságban az első csoportban a második.

Az olasz csapat, amely magában játszik a svéd Liedholm (belső jobb) uruguayi Skiaffino (középcsatár) és argentinok Kuchiaroni és grillező (a baloldal a támadás), létrehozott egy erős védelmi akadályokat. A kapcsolatok mindig őrzik Di Stefano-t, aki Európa legjobb középpontja.

A milánói terv egyszerű volt: minél több spanyol játékosra csábítani, amennyire csak lehetséges, közelebb a célterülethez, és gyors támadóként használják a hirtelen támadások ellen. De ez a terv nem sikerült. Az első félévben egyik oldal sem tudta megnyitni a fiókokat. A második félidő után 2 pontot ért el. További időben a Real Madrid Gento bal oldali gólszerzője 107. percében sikerült gólt szereznie, döntve az ülés kimenetelét.

A "Real" -ben játszották: Alonso; Atienza, Santa Maria (argentin) és Lesmes; Santisteban és Zaraga; Copa (francia), Josento, Di Stefano (Argentin), Rial (Argentin) és Gento.

Anélkül minősítő játék maradt a nyolcadik döntőben: „Real Madrid” (Spanyolország) a tétel - „Helsingin Palloseura” (Finnország), TSDNA (Bulgária) és a „Farkasok” (Anglia), kudarca miatt az ellenfelek, hogy részt vesz a sorsoláson - "Besiktas" (Törökország) és a "Young Boys" (Svájc).

Már 16 játékot játszott egy nyolcadik döntőben.

♦ Reims »(Franciaország) -« Helsingin Palloseur »(Finnország). 4: 0 és 5: 0

Így hét csapat - a negyeddöntő játék résztvevői láthatók. A nyolcadik csapat egy további meccs után fog megjelenni, ami az "Atletico Madrid" és a TSDNA (Bulgária) között fog játszani.

AZ EURÓPAI VERSENYEK TISZTÍTÁSÁNAK EREDMÉNYEI
1955-1956 évben
A negyeddöntő játék ♦ Real Madrid (Spanyolország) - Partizan (Jugoszlávia). 4: 0 és 0: 3
"Milan" (Olaszország) - "Rapid" (Ausztria). 1: 1 és 7: 2
"Reims" (Franciaország) - "Veresh Lobogo" (Magyarország). 4: 2 és 4: 4
"Hibernians" (Skócia) - "Djurgården" (Svédország) 3: 1 és 2: 0

A félidős játékok ♦ Real Madrid (Spanyolország) - Milánó (Olaszország). 4: 2 és 1: 2
"Reims" (Franciaország) - "Hibernians" (Skócia) 2: 0 és 1: 0
A "Real" (Spanyolország) - "Reims" (Franciaország) végső mérkőzése. 4: 3 (2: 2)

"Florentina * (Olaszország) -" Crvena Zvezda "(Jugoszlávia) 1: 0 és 0: 0
A "Real" (Spanyolország) - "Florentina" (Olaszország) döntője. 2: 0 (0: 0)

1957-1958 évben
"Real" (Spanyolország) - "Sevilla" (Spanyolország). 8: 0 és 2:
"Vashash" (Magyarország) - "Ajax" (Hollandia). 2 2 és 4:
♦ Milánó (Olaszország) - Borussia-Dortmund (FRG) 1: 1 és 4:
"Manchester United" (Anglia) - "Crvena Zvezda" (Jugoszlávia) 2 1 és 3:

"Real" (Spanyolország) - "Vashash" (Magyarország) 4 • 0 és 0:
"Milan" (Olaszország) - "Manchester United" (Anglia)
A "Real" (Spanyolország) - "Milánó" (Olaszország) döntője. 3: 2 (0: 0, 2: 2, 1: 0)