2 Song Song Head

Salamon könyve a Solomon dalának 2. fejezete

1 Saron rózsa vagyok, a völgyek liliomja!
2 Mint a tövisek közötti liliom, kedvesem a seregek között van.
3 Mint egy almafa az erdei fák között, kedvesem a fiatalemberek között van. Az árnyékában szeretem ülni, és a gyümölcsei édesek a gégémhez.
4 Bevezetett engem a lakoma házába, és az ő zászlaja felettem szeretet.
5 Erõsíts meg bort, tölts fel almával, mert szerelmes vagyok.
6 A bal keze a fejem alatt van, és a jobb megölel.
7 Jeruzsálem leányait, tövisekkel vagy mezei szarvasokkal vádoltam; ne ébresszétek meg vagy zavarjátok szeretettjét, amíg csak akar.
8 Szeretteim hangja! Most sétál, felmegy a hegyek fölé, átmegy a dombok felett.
9 A barátom olyan, mint egy baromfi vagy egy fiatal szarvas. Most, a falunk mögött áll, az ablakon átmegy, a rácson keresztül villog.
10 Kedvesem kezdett mondani nekem: Kelj fel, az én szerelmem, tisztességes, jöjjön ki!
11 Ímé, tél van; az eső elmúlt, megszűnt;
12 A virágok megjelentek a földön; eljött az éneklés ideje, és a koporsó hangja hallatszik hazánkban;
13 A fügefák terjedték a veséiket, és a szőlővirágok virágzik, füstölögnek. Kelj fel, a szerelmem, a gyönyörűm, jöjjön ki!
14 A galambom egy sziklasziklában egy sziklaszirt alatt! mutasd meg az arcodat, hadd halljam a hangodat, mert a hangod édes és az arca kellemes.
15 Fogj hozzánk rókat, rókákat, amelyek elrontják a szőlőt, és a szőlőnk színét.
16 Az én kedvesem az enyém, én pedig ő vele; a liliomok között táplálkozik.
17 Míg a nap hűvös, és az árnyak elmenekülnek, visszatérjenek, olyanok legyenek, mint egy gyékény vagy egy szarvas a hegycsúcsokban.

Powered by uCoz

Kapcsolódó cikkek