14. fejezet - Az affektív csaló

Felült egy álmos ágyban, még mindig alvó tablettákkal, amit tegnap este vett be, fájdalmasan fájdalmasan fenyegette, miközben megpróbált lenyelni.

- Vanília joghurtot, szamócát és frissen facsart narancslevet hoztam. És még több bagel, ha persze a torkod megbirkózik velük.

A lány összeráncolta a homlokát. Valami, ami túlságosan vidám volt ma, miután megpróbálta az életét.

"Tudod, Sam, gondolkodtam ..."

Kinyitotta a száját, és szándékában állt pislogni, de a torkán túl sokat bántott, hogy beszéljen.

- Azt hittem, igazad van. Igazán nem fordítottam kellő figyelmet a vágyaira, és nem kaptam elég tapasztalatait. Az apád közelmúltban meghalt, és a válásnak szörnyen csúnya lesz. Többek között az apa olyan feltételeket teremtenek az akaratba, amellyel kénytelen lesz elmenni egy olyan városba, amely gyűlölte magát, hogy azt tegye, amit egyáltalán nem akar. Valószínűleg mindez rettenetes volt számodra.

A tálcán átnyúlt az éjjeliszekrényre, ahol jegyzettömböt és ceruzát vett.

- Van szép kézírásod. Tudja? Kör alakú "o" és "a". Itt szögletesen írok.

"Ki egykarú?" Samantha ismét írt, és átadta neki egy lapot.

- Samantha - mondta fáradtan. Úgy látszik, így hívta fel, amikor ingerült volt. - Ez nem hídjáték. Ez egy nagy fogadású játék, és ez veszélyes. Nem sejtettem, mennyire veszélyes, különben nem vettem volna részt benne. De ha így van, most az én kötelességem, hogy ki innen és bújjak el egy biztonságos helyen.

Aztán azt írta: "Ha nem mondja meg, ki egy fegyveres, hívom a nagyapámat, és megkérdezem."

- Nem érted - mondta halkan. Tehát általában azt mondják, amikor félnek, hogy esnek és kiabálnak a dühben. - Meg kell ígérned, hogy nem hívod ezt a gazembert!

"Sam, hibáztam ... nagy ostobaság." Tudomásom kezdetétől kezdve azt mondtam, hogy apám végrendeletének feltételeit undorítónak tartom. Szükségem volt azonnal, ahogy akartam, hogy megadja a pénzét, anélkül, hogy feltételeket teremtene a Barrett-vel való találkozással kapcsolatban. De úgy viselkedtem, mint egy igazi egoista. Nagyon akartam beszélni vele. Senki nem látta, sok éven át, és nekem ...

Hirtelen megállt. Aztán fáradtan dörzsölte a szemét.

- Nem tudom, hogy Barrett a nagyapád vagy sem. Mindazonáltal biztosan tudom, hogy milyen ember. Nem említettem különösebben mindent róla - attól tartottam, hogy akkor megtagadná, hogy találkozzon vele. És most fizetnem kell, hogy elrejtettem az igazságot tőled.

Miután kivette a tálcát az ágyából, leült az ágyra, és ismét megfogta a kezét.

- Mindig azt mondod, hogy hazudok neked. Talán így volt. De ennek oka volt.

Megérintette a nyakán a zúzódásokat.

- Tegnap meg lehetett volna ölni. Lelkiismeretemben lenne. Mindent meg kellett volna mondanom már a kezdetektől. Az apja halála után pénzt adott. Nem engedhettem meg, hogy New Yorkba érkeztem.

- Ha elmondom, amit tudok Barrettről, akkor elhagyja New Yorkot? Elfogadod, hogy megyek rokonaimhoz, és családom védelme alatt maradok addig, amíg ezt a problémát megoldanám?

De hogyan ígérhetett volna ilyesmit? Nem is tudta, miről beszél. Először azt hitte, hogy megpróbálta megölni a rablót, de most elkezdte elérni, hogy ez az ember nem kell dolgokra, de ő. Miért Mi ez, mi olyan titok, amelynek kedvéért valakinek azt kell megölni?

- Először Barrettről - kezdte halkan -, azt akarom, hogy megértsétek, hogy milyen ember ez. Sam, kérlek, ne dicsőítsd őt. Nem szükséges, hogy isteni jellemzőkkel adjon neki csak azért, mert lehet, és nem is, a rokona.

Dühösen összeszorította az ajkát, amikor látta, hogy Samantha milyen lelkesedéssel kezd lassan megragadni egy új feljegyzést.

- Talán valami rosszat tett a múltban, de most ...

- Hallottad, hogy kezelik? Doki, nem igaz? Nem tudod miért? Nem, ne válaszolj. Valószínűleg úgy gondolja, hogy bizonyos tudományok DOKTOR tiszteletbeli címét kapta.

- "Doki" vagy "Doktor" -nak hívják, mert ez egy valóságos becenév csökkentése a bűnözői világban. A "sebész" nevet kapta.

Samantha elfordult, de megfogta az állát, és kényszerítette őt, hogy nézze meg magát.

"Nem érdekel, hogy hallani akarod-e vagy sem." Ezt mindenképpen elmondom. Amikor Barrett kilenc éves volt, anyja - egy prostituált - elhagyta őt. Kétlem, hogy bárki is távoli kitalálni, ki az apja. De bármi is volt az anyja, Barrett szerette őt. Meg kellett volna bántania, amikor elvitte, és csak elhagyta. Sok éven át egy vékony gyerek küzdött a létezésért. Először majdnem meghalt az éhségtől. Aztán ellopott egy konyhai kést az étteremből, és megtanulta "használni" más célra. Van egy legenda, de soha nem találtam megigazolást arról, hogy levágta a másik fickó ujjait, mert megpróbálta eltávolítani a maradékokat a tartályból: Doc úgy gondolta, hogy ez egy vödör a területén.

"Amikor Barrett tizennégy éves volt, tízévesnek látszott az alultápláltság miatt, és akkoriban beteg volt az éhezéstől. Az alvilág fenevadja akkoriban Scalpini volt, és Barrett úgy döntött, hogy dolgozik neki. Nagyon sok időt kellett eltöltenie, hogy a testőrök őrzőjébe kerüljön. De egy este sikerült erre, amikor Skalpini vacsorázni szeretett olasz éttermében. Az őrök megpróbálták Barrettet seggetni, de Skalpini azt mondta, hogy meghallgatja ezt a kölyök ajánlatot. Barrett azt mondta, hogy neki kell dolgoznia, hogy beleegyezik, hogy mindent megtesz neki. Bármi. Minden jelenlévő, beleértve a Scalpini nevetett. Úgy nézett ki, mint egy gyerek. De Scalpini, továbbra is nevetve, ezt a kifejezést dobta: "Hé, srác, hozd be Guzzo szívét, akkor elviszlek dolgozni."

- Hetente ötször, pontosan délután négy órakor Guzzo meglátogatta a szeretőjét, és másfél órával maradt vele. Szeretett hüvelykedni, hogy egész idő alatt szeretetet szeretett vele. Mindazonáltal mindenki tudta, hogy ez hazugság.

Az igazság az volt, hogy nem érintette meg a hölgyet. Két blokkon belül hallható a horkolás. Barrett annyira vékony volt, hogy átmászott a csövön a hálószobába, lecsúsztatta a hálót a torkán, majd kivágta a szívét. Néhány perccel később Guzzo szeretője belépett a szobába, és amikor látta a nyakát és mély véres lyukat a mellkasában, sikoltozni kezdett. Zavarodottság és pánik miatt Barrett átment a bejárati ajtón, és egyszer csak megállt, hogy elmosja a korom arcát és kezeit, egyenesen Skalpini felé tartva, és átadta neki a "csomagot". A testőrök egyike a szívet nézve azt mondta, hogy olyan szépen faragott, mintha a sebész dolgozna. Így Barrett megkapta a becenevét. Az évek során nemesebb és rövid "Doc" -ra alakult át.

"A kicsit, amit a Dockról tudtam, azt mondhatom, hogy szinte az egész történet, amit tegnap elmondott nekünk, hazugság. Talán nem hazugság, hanem tények keveredése ... Kezdetben Doc megpróbálta kárhoztatni, mondván, hogy mindez a Nagy Depresszió nehéz időkben történt. Az árucsere összeomlása azonban 1928 után történt. Ráadásul a Scalpini nem kereste fel, mert a Doc bevétele különösen nagy volt azon a napon. Csak Doktor vette át a Scalpini-t, és összegyűjtötte a tiszteletét, amelyet nem birtokol. A bevétel körülbelül három millió dollár volt.

- Az a férfi, aki kiirtotta Scalpini-t, nem más volt, mint Doc barátja, az egyetlen, akit Doc a saját szavaiban bízott: "Joe vagy, ahogy ő jobban ismert," Egykarú Joe ".

- Tudni akarod, hogy ez az ember megkapta a becenevét?

- Az egykarú régebbi volt, mint Doc. Hogy Doc okos volt, így Joe hülyeség volt. Senki sem tudja biztosan, hogy közel született-e, vagy apja hobbija miatt szellemi késedelmet szenvedett-e, és mindazt, ami kezébe kerül, a gyermeket a fejére szorítja. A barátok először találkoztak, amikor Joe tizenhét éves volt, és a doktornak. Joe a Dochoz tartozott, mint odaadó kutya. Amikor Doc elkezdett dolgozni a Scalpini-ban, Joe követte az öltönyt. Mindenütt együtt voltak, mindent együtt csináltak. Amikor a versenyző gengszterek hámoztak Docot a támadópuskáról, Joe elhúzta a barátját. Négy golyó megütötte a bal kezét, és egyszerűen elszakadt.

- Attól a pillanattól kapta a becenevét, és ugyanakkor még inkább elkötelezett lett Doku mellett. Úgy tűnik, végül meggyőződött róla, mennyire függ az élete e személy jólététől és biztonságától. Így hát még Doki ajtó alá aludt, őrködve a békéjét. De akkor jött az 1928-ban - és mindent átszúrt. Doc az egész illegális üzletet New Yorkban akarta vezetni. Ehhez meg kellett szabadulnia Scalpini-től. Hónapokig hónapokig dolgozott, hogy kidolgozzák egy tervet, hogy Scalpini-t elpusztítsák és megölik őt. Minden a menetrend szerint ment, kivéve egy. Scalpini nem várt arra, hogy megtudja ki kirabolta. Csak elvitte a fickóit, és elment a klubba, hogy lelőjen mindenkire. Nem sikerült megölni Doc-ot. De lelőtte Joe-t, az egyetlen embert, aki tudta, hol van rejtve három millió dollár.

- Nem gondoltam, hogy mások is tudják, mi történt. A bűnözői világban az Egykezes Pénz legenda olyan népszerű, mint Atlantisz aranyja. Sokan azt gyanítják, hogy Maxi átvette a pénzt, és ez az oka annak, hogy eltűnt. El akarta rejteni a doktortól és a banda közül. Megkapta a lehetőséget, és ő használta. Doktor azt mondta, hogy Odnorukiy-t megsebesítették a fejében és a helyszínen haltak meg. Az emberek azonban azt mondják, hogy az Egykarú embert oly gyakran a fejére sújtják, hogy sokkot keltett. Azt mondják, hogy elég hosszú sérülést követett, hogy Maxi-nak mondja el, hol van a pénz rejtve.

- Ami sok éven át nem ismerte sem Doc-ot, sem Scalpini-t, az a pénzük, amelyet a Szövetségi Nyomozó Iroda jelölt előre. Ha a pénz nem tűnt el azon az éjszakán, tulajdonosukat elkerülhetetlenül elítélik. Aki elvitte őket Doc-tól, megmentette őt a börtönből.

Samantha írta: "Megtalálták őket?"

- Nem igazán. Nem, igen, nem. 1965-ben Párizsban egyetlen száz dolláros számlát "felszínre emeltek".

Samantha hallgatott levegőt hallgatott. Megdöbbentette a dátum.

Samantha túl sok információt gyűjtött össze, hogy egyszerre megemésztse.

- Mikor sírsz? - kérdezte gyengéden.

Samantha elfordult tőle, homlokát ráncolva.

- Nem hagyom el, amíg nem várhatok választ. Egy notebookot és egy ceruzát adott neki.

Fojtott pillantást vetett rá, és így írta: "Az a nap, amikor a főnök elment, hogy meséljen az anyjának haláláról".