5 legjobb kínai egyetem - Magazeta

5 legjobb kínai egyetem - Magazeta

  • Tsinghua Egyetem (Peking) - 49. hely,
  • Pekingi Egyetem - 52 hely,
  • Fudan Egyetem (Shanghai) - 103 hely,
  • Shanghai Jiaotong Egyetem - 153 hely,
  • A Kínai Tudományos és Technológiai Egyetem (Hefei) - 154. hely,
  • Nanking Egyetem - 168 hely.

A legjobbak az országban a nagyvárosi egyetemek - a Tsinghua és a pekingi egyetem, amelyek száz egyetem része a világnak.

Tsinghua Egyetem (Peking)

Mint ismeretes, a Tsinghua Egyetem történelmileg fejlett szakosodott a pontos és a műszaki tudomány területén. Nyilvánvalóan ez a helyzetet a nemek számszerű arányával magyarázza: a diákok száma a hallgatók számához viszonyítva közel 9/1. Ellentétben a Tsinghua-val, a pekingi egyetemen, akinek karai átfogó oktatást nyújtanak, a diákok és diákok száma nagyjából azonos. Tehát a Tsinghua férfi része körültekintően keresi az utat a Pekingi Egyetem felé.

Tsinghua Egyetem és a Pekingi Egyetem nagyon közel területén Haidian északnyugaton Peking, és egymástól csak egy utca. Mind az egyetem híres festői campus található egy park zóna területén az egykori császári kertek a Qin-dinasztia, közel a gyönyörű tó és a híres Nyári Palota, körülvéve hagyományos kínai tájak.

E két egyetem diákközösségei jó szomszédokként közös eseményeket szerveznek. Ugyanakkor a szenvedélyes verseny sem áll meg. Néha a diákok vicceket találnak, és szomszédokat csapnak ki.

Mint ismeretes, a Tsinghua diplomások körében számos figyelemre méltó tudós, művész és különösen politikus van, köztük a Kínai Népköztársaság jelenlegi elnöke, Hu Jintao. E mutató szerint Tsinghua megelőzte a pekingi egyetemet. Miért? A Pekingi Egyetem viccének köszönhetően csak azért van, mert olyan kevés női hallgató van Tsinghua-ban - nincs semmi a diákok számára, hogy ne tanuljanak keményen, ami ilyen jelentős eredményekhez vezet.

Peking Egyetem

5 legjobb kínai egyetem - Magazeta

Az 1898-as alapítása óta a Pekingi Egyetem Kína egyik legrangosabb és elismert egyeteme. 1952-ben a pekingi egyetem lett az első olyan intézmény, amely külföldi hallgatókat fogadott a kínai idegen nyelvek tanulmányozására.

A pekingi egyetem a könyvtára, amely több mint 6,5 millió kötetből álló gyűjteményt tartalmaz, és Ázsia legnagyobb egyetemi könyvtára. Minden hétvégén a könyvtár közelében található egy használt könyvesbolt, ahol régi és ritka kiadványok találhatók.

Egy kis történelem: a Nyugati kapu közelében található campusban van egy kis tó. A legendák szerint, ha az új diák túl zűrzavarosan viselkedik, az idősebb diákok megtanították őt udvariasságba, és beletettek ebbe a tóba.

Sok diplomás és alkalmazottai a pekingi egyetem volt ismert és befolyásos személyek, hanem a legbefolyásosabb volt az, aki egyszer ott tartott leginkább feltűnő helyen - Mao Ce-tung 1916-ban dolgozott, a Pekingi Egyetem segédkönyvtáros.

A campus West Gate-i kijáratánál van egy kis utcácska, ahol számos kis kínai étterem van, sok diák éjjel-nappal látogat, amikor az egyetemi kávézók már nem dolgoznak a gyomor feltöltésén. A diákok számára a legelterjedtebb csirkeszárnyak, amelyek még a "West Gate Chicken Wings" nevet kapták.

Van szomorú statisztika is - szinte minden évben a pekingi egyetemen, egy diák öngyilkosságot követ - a kínai felsőoktatás megszerzésének folyamata néha nagy nyomásnak van kitéve.

Fudan Egyetem (Shanghai)

5 legjobb kínai egyetem - Magazeta

Ugyanez a helyzet figyelhető meg a Shanghai két legjobb egyetemével kapcsolatban - a Fudan Egyetem és a Shanghai Jiaotong Egyetem között egy nem hivatalos verseny is létezik.

Jiaotong a legjobb a mérnöki, míg Fudan vezet az utat a bölcsészettudományok és a természettudományok. A humanitárius oktatást kínáló egyetemek világviszonylatban a Fudan Egyetem 46. helyezést ért el.

Az 1905-ben alapított Fudan Kína egyik legrégebbi és legrangosabb egyeteme. Az összes sanghaji egyetem közül Fudan talán legismertebb és legnépszerűbb a diákok számára, akik Shanghaiba jönnek, hogy megtanulják a kínaiakat. A diákok különösen örülnek, hogy a Fudan nyelvtanfolyamok tananyagai, a kínai nyelv tanulmányozása mellett további általános tantárgyakat is kínálnak: a kínai gazdaságot, a kínai irodalmat, a kínai történelmet, a szinológiát és így tovább.

A Fudannak négy egyetem található a város központjában. A Guanghua Twin Tower, amely a Handan negyed fő fővárosának központjában helyezkedik el, Kína legmagasabb épülete. Magassága 140, 5 méter.

Shanghai Jiaotong Egyetem

5 legjobb kínai egyetem - Magazeta

A Shanghai Jiaotong Egyetem, amely 1896-ban alakult, az egyik legrégebbi és legbefolyásosabb egyetem Kínában, és tiszteletre méltó és elismert oktatói. Több mint száz kiemelkedő tudós, köztük három Nobel-díjas tudományos tanácsadó az egyetemen.

Az egyetemnek hat egyetem van a város különböző részein. Xuhui kerület fő egyetemi campusát a történelmi épületek, a 19. század végén és a 20. század elején épült épületek nagy része különbözteti meg, ezért állandó felújítási és helyreállítási munkálatok zajlanak az egyetemen.

A campus területén Xuhui területén is van egy meglehetősen érdekes Navigációs Múzeum - C.Y.Tung Tengerészeti Múzeum, amelynek fő kiállítása térképeket, fényképeket és archív anyagokat tartalmaz, amelyek tükrözik a kínai navigáció fejlődésének történetét.

Jelenleg a diplomások száma meghaladta a százezer embert, köztük Kína Jiang Zemin korábbi elnökét. A Kínai Tudományos Akadémia és a Kínai Mérnöki Akadémia több mint 200 tagja végzett az egyetemen.

Nanking Egyetem

5 legjobb kínai egyetem - Magazeta

A Nanking Egyetem, ahogy a neve is sugallja, a kínai ősi fővárosban - Nanjing város, Jiangsu tartomány, és egy tekintélyes és elismert egyetem Kínában. A modern egyetem elődje a 258-ban alapított Birodalmi Egyetem volt, amely a világ egyik legrégebbi egyeteme lett!

A modern formában az egyetem 1915-ben emelkedett, és hosszú ideig fennmaradt egy erőszakos történelemben, gyakran a szabad gondolkodás és a hatóságok ellen való szembenézésként.

Ezek a kínai egyetemek! Végezetül szeretném hozzátenni, hogy ha Kínában érdeklődik a tanulás témájához, keres egy iskolát vagy tanfolyamokat magának vagy gyermeke számára - kérjük, nézze meg az internetes portálot a kínai nyelvtanulásról - www.portalchina.ru. Örömmel mutatjuk be Kínának olvasóinkat ezen az oldalon - olyan országként, ahol lehetséges és szükséges az új ismeretek elsajátítása és megszerzése.

Nagyon sokat tudsz beszélni az oktatási rendszer hiányosságairól, de a diákok, mint Kínában, ilyen sokkoló hozzáállás nem létezik. És nem semmi sem az, hogy az oroszok többsége, akik itt tanultak, melegen emlékezett a kínai egyetemek tanulmányi évére.

Helló Az első évben be akartam lépni 上海 交大-be. Vannak-e sok orosz előadó az egyetemen és általában külföldiek. És hogyan viszonyul a tanárok hozzáállása a külföldiekhez? Csak az, hogy a kínai pszichológusom nagyon erősen tanácsolja Renminet vagy Beyhan-t, és nagyon tiszteletlen a sanghaji egyetemeken, mert úgy véli, hogy a tanárok nem kezelik eléggé a külföldieket. Van tapasztalata a hallgatóknak ezen az egyetemen.

Pekingi és sanghaji egyetemek mindig vitatkoznak, ki jobb, nem figyelnek)) minden egyetemen, a külföldi diákok hozzáállása, akik a nyelvük tanulmányozásához jöttek, nagyon szelíd.

Nos, a Pekingi Egyetem (más néven egyszerűen Beida származó 北京大学) kéne hozzá, hogy Kínában, ez a leginkább népszerű és jól ismert. És sok diák (és a Tsinghua beleértve) nevezte az első az országban. ez is a legmagasabb elhaladó pontszámok a felvételi és a magasabb értékelési kritériumok (ezért van olyan gyakori az öngyilkossági kísérlet, és ezért egy kicsit rosszabb tanulók teljesítményét összehasonlítva Tsinghua). By the way, érdemes megjegyezni, hogy annak ellenére, nagy népszerűségnek Tsinghua, mint a legjobb iversiteta technikai különlegességek, a legnagyobb kínai vállalat területén a magas technológiák - Lenovo - nőtt ki a laboratóriumok Pekingi Egyetem.

5 legjobb kínai egyetem - Magazeta

Hello, befejeztem az iskolát ebben az évben, nagyon szeretnék megtanulni a kínaiokat, szeretném tudni, hol a legjobb ez? felajánlotta a Lanfan nyelviskolát, tud róla valamit? Milyen más jó nyelviskolák vannak? és általában ott, ahol jobb a nyelv elsajátítása: a yazovka iskolában vagy közvetlenül az egyetemen. tényleg segítségre van szüksége, kérem segítsen, tanácsoljon valamit.

Én azt tanácsolom Pekingnek. Az iskola 11. évfolyamának befejezése után, 18 éves korig (16 éves korig) tanulhat egy egyszerű egyetemen a nyelvi osztályon. Egyszerű egyetemeken a diákok magatartása jobb, és a tanterv majdnem mindenhol azonos. Részletek postai úton.

Zdravstvuite, Menya zovut Firuz (Tádzsikisztán), ya prouchilsya 1 isten v gorode Urumchi kitayskomu yaziku, nincs NGM tam ne o4en # 'ponravilos #' i ya bi hotel dalee prodoljit (eshe 1 isten) obu4eniya v Pekine, egy potom uje podam na professiy .Vi bi Mogli NGM podskazat # 'otnositel #' nem normális # „nie universitety v gorode pekingi (ne dorogie) potomu chto ya sam ishu nem tak tolkom ne mogu nichego nayti.Spasibo.

Az UNT / EGE-re vonatkozó pontok a kínai egyetemek felvételére nem számítanak, lazítanak :) De Pekingben meg kell tennie a saját vizsgáit. Általánosságban úgy tűnik, hogy a növekvő diákok számának köszönhetően sokan tartozunk a "gondolkodó" innovációkhoz az oktatási rendszerünkben, különösen az USE-ban.

köszönöm. még mindig kiadhat. Annak érdekében, hogy elmúljon ezeken a vizsgákon, mely témákban kell előkészíteni. útközben, és milyen nyelven vannak a vizsgák?

Üdvözlünk! Észrevehető, hogy jól ismerik a kínai egyetemeket. Segítségre van szükségem. Ebben az évben befejeztem a 9. évfolyamot a középiskolában. Hallottam, hogy egyes kínai egyetemeken 16 évesen elfogadták a nyelvi programokat. Meg tudná mondani, melyik? a webhelyén sajnos nincs ilyen információ. Nem igazán akar egy évvel a 11. évfolyam után elveszteni, ha lehetséges, a 10. napon elhagyni. Ha nincsenek ilyen egyetemek, akkor mit tehetek azért, hogy elkerüljék egy év eltűnését az alapon?

Hello, tudni akartam, tudok-e tanulni Kínában a nyelvtanfolyamokon anélkül, hogy tudnék angolul és kínaiul, és mennyi ideig tart majd megtanulni a kínai nyelveket, mondjuk a HSK 4 szintet?

Elvira, igen, persze, sokan így jönnek. Mindenesetre a kínai tanárok aligha használnak angolul magyarázatot. átlagosan diákjaink tapasztalatai szerint egy évig tart egy intenzív programot. kérjük, lépjen velünk kapcsolatba - segítünk a beiratkozással!

Jó napot! A lány egy évet tanult a Shenyang nyelvtanfolyamokon. A következő évben egy másik egyetemre (egy másik nyelvtanfolyamra) akarunk menni. A választás a Nanking Egyetem és a Xiamen Egyetem között van. A jövőben azt tervezi, hogy belép a nemzetközi turizmus területén. Melyik egyetemről lenne tanácsos, és miért?

Andrei, a Nanking Egyetemen van egy specialitás Turisztikai menedzsment és az egyetem, amit ajánlhatok méltónak, Xiamen-nel még nem dolgozunk, sajnos.

Helló, fiam befejezte az iskolát egy évvel később, be fog menni a kínai orvostudományi egyetemre, a kínai orvoslásra, de nem tudunk dönteni az egyetem választásáról, hanem a kínai orvoslás specializálódása. És még mindig vannak kételyei a szaknyelvi szókincsben, függetlenül attól, hogy érdemes-e további egyetemi kurzusokat folytatni erre a négyszintű HSK-ra vagy elégre.

Kapcsolódó cikkek