A Ska és a metallurgist az első túlórát játszotta a Gagarin Kupa döntőjében - orosz újságban

Szentpéterváron a Gagarin Kupa utolsó sorozatának harmadik mérkőzésére került sor. A legfontosabb idő a legerősebb SKA és Magnitogorsk "Metallurg" azonosítására nem elég. Az 1: 1-es pontszámmal a csapatok a túlórákra vezettek, ami a "RG" szám aláírását követően fejeződött be.

A második mérkőzésen a "Magnitogorsk" szokatlan volt a tisztán védekező jégkorongnál, és mindössze 17 lövésnél tette az ellenfél kapuját. De ez elég volt a győzelemért, ezért az Urálok nem tagadták meg a második számot St. Petersburgban. A kezdeti időszakban a finn kikötő SKA Mikko Koskinen, aki sérüléstől ment és Igor Shesterkin helyére került a keretben, csak három alkalommal kellett bejutnia a játékba. És minden vendég nyolc lövést tett a hadsereg kapuja felé.

De Koskinen kollégája, Vasily Koshechkina már a szünet szappanában volt, és semlegesítette a 18 szentpétervári kísérletet. A leghűségesebb pillanatban Jevgeny Dadonov tönkretette, aki nem tudta legyőzni a Metallurg kapusát. Azonban a statisztikák ilyen eltérése objektív ok volt. SKA háromszor az első időszakban játszott a többségi és még meglepő módon, hogy nyomtassa ki a kapuk vendégeket Petrograd és nem sikerült. Ebben a játéktérben a Znarka egyszerre ismeri el a számszerű előnyöket: az előző játékban a hadsereg csapata a Gagarin-kupa után is rekordot állított fel, miután a 23. helyet többségében eldobta.

A "Magnitogorsk" az alkalom, hogy felesleges játszani az első időszakban nem jelent meg egyszer. És mégis a vendégek a végén a 20 perces majdnem szerzett, de miután a kiigazítás Danis Zaripov a "pyatak" megmentette Koskinen.

A szünet idején az Urálok egy kisebb telepítést kaptak, hogy beakadjanak a kapukhoz. És a kapitány kapujánál a pillanatok többé-kevésbé rendszeresen kezdődtek. Ez csak egy számla nyitott ugyanaz a Petrograd. A cél kíváncsi volt. A 25. percben a vörös vonal kattogása, vagyis a helyszín közepétől szinte az Andrey Zubarev elhatározta, ami kellemetlen meglepetés volt Koshechkinben - 1: 0.

Ezt a korongot követően a csapatok megváltoztatták szerepüket. Már a "Metallurg" nagy erővel ment előre, és SKA elkezdett elviselni. Azonban, hogy a minimális esélyeket a fiókban legalább a szünetig tartsuk, a gazdagépek sikertelenek. Hat másodperccel a második periódus vége előtt a szentpétervári védők valahogy megmutatták Denis Kazionovot a bárban, aki csendben lezárta Chris Lee - 1: 1 ragyogó átvitelét. Jellemző, hogy ennek a harmadiknak a végén már a "Metallurg" megragadta a Petrogradereket (12-6).

Amint az várható volt, az utolsó időszakban mindkét csapat azonos beállításokkal jött ki - ne kockáztasson. Egy ilyen hűvös jégkorong nem volt a végső sorozatban. Még a csapatok is csak egyszer távoztak. Nem meglepő, hogy a sorsolás nem változott a 20 perces időszak végéig, és a csapatnak túlóra volt szüksége a győztes meghatározásához.