3 Hiányzik, hogy nem pénzt takarítanak meg

3 Hiányzik, hogy nem pénzt takarítanak meg

Az alábbiakban felsoroljuk azokat a legrosszabb és leggyakoribb kifogásokat, amelyekkel az emberek saját nem gazdasági helyzetüket magyarázzák. Bár figyelmet kell fordítanunk arra a kérdésre, hogyan lehet pénzt megtakarítani és költségeket tervezni.

1. Megteszem később

Ez a fiatalok igazolása, és valószínűleg ez a legrosszabb. Egy 20 éves fiatalember azt gondolja: "60 éves korom van, hogy pénzt takarítanak meg, de most már élvezni kell az életet." Ha most 20 éves, itt az ideje pénzt megtakarítani. Rengeteg időd van arra, hogy megszaporítsd a vagyont. Kezdje el megtakarítani a fiatalokat, és nagy mennyiséget menthet, majd szaporodhat. Ennek eredményeképpen a felhalmozott tőke mindig nagyobb lesz, mint ha később pénzt spórol.

2. Nem keresek elég pénzt megmenteni

Ha fizetést kap, akkor minden esetben mentheti. Nem kell nagyon nagy összegűnek lennie, kezdve a kisebbekkel. Vedd magadnak a jövedelem 5% -os megtakarításának szabályait, majd ezt a pénzt egy jó érdeklődésű megtakarítási számlára tegye. Meg fogsz csodálkozni, hogy lássuk, milyen gyorsan szaporodnak a kis betétek. Fokozatosan növelje a megtakarítások arányát a jövedelmének 15% -ára. Amikor megkapja a 13. fizetést, tegye fél pénz a bankba. Lassan, fokozatosan, pénzt megtakarítva, akkor bizonyítani fogod, hogy a jó tőke tulajdonosa.

3. Megérdemelek néhány luxust.

Sokan nem pénzt takarítanak meg, költséges "játékokra" költenek, ahol nem igazán szükségesek. Ebben az esetben az igazolás így hangzik: "Keményen dolgoztam és dicséretet és jutalmat érdemeltem". Személy szerint most küzdenek ezzel a kifogással. Nagyon szeretnék vásárolni egy Macbookot, pénzt szerezni, és könnyen megy az Apple Storebe, és megvásárolhatja, amire szükségem van. A rögtönzött vágy eloszlatása segít a következő ötletből: kemény munkával pénzt keresni, feláldoztam az idejét és a szórakozást, de a végén sikerült megmenteni egy tisztességes összeget. Valóban szeretnék-e 1000 dolláros megtakarítást elveszíteni azzal, hogy olyan dolgokra költem, amelyekre tényleg nincs szükségem? Ez rossz út.

Kapcsolódó cikkek