2019. április 25 - kedd

Isten szárnyai alatt

Azon a napon eljövének a farizeusok közül néhány, és mondának néki: Menj el és menj innen innen, mert Heródes meg akar ölni téged. És monda nékik: Menjetek, ezt mondjátok e rókanak: Ímé, kihányítom az ördögöket, és ma és holnap gyógyítottam, és harmadnapon véget értek; de valóban meg kell járnom ma, holnap és másnap, mert nem lehetséges, hogy a próféta Jeruzsálemen kívül halt meg. Jeruzsálem! Jeruzsálem! legyőzve a prófétákat és megkövezve azokat, akiket elküldtek neked! Hányszor szerettem volna összegyűjteni gyermekeit, mint a fiatal szárnyas szárnyas szárnya, és nem akartad! Íme, a házad elhagyatott maradt. Mondom nektek, hogy nem fogsz látni engem, amíg nem jön el az idő, amikor azt mondod: Áldott az, aki az Úr nevében jön!

Heródes - idegen - olyan emberek képmása, akik illegálisan elfoglalják helyüket és pozíciójukat Isten népében

Jézus feltárja Heródes belső lényegét, "róka"

A farizeusok vallási és vak emberek - nem Krisztussal - az ellenség táborában

Máté 23: 26 A farizeus vak! Tisztítsa meg először a csészét és az edény belsejét, hogy tiszta legyen.

... íme, ma és holnap kijózom a démonokat, és gyógyítok, és a harmadik napon befejezem; - az a tény, hogy elkezdtem, azt hamarosan befejezi 2-e Peter 3: 8 az egyik, hogy nem kell rejtve van, szeretteim, hogy az Úr egy nap, mint ezer év és ezer év, mint egy nap. Az Úr nem lassú az ígéret teljesítésében, mivel néhány ember számít a lelkiállapotnak; de bosszantva bennünket, nem akarjuk, hogy bárki elpusztuljon, hanem mindenki bűnbánatra jöjjön.

Jézus beszélt. "Muszáj járnom ma, holnap és másnap" prófétai módon tájékoztatja Isten akaratát, ahogy az meg van írva: .... Mert te vagy az élő Isten temploma, ahogy Isten azt mondta: lakozom bennük és járni fogok bennük; és én leszek az õ Istenök, és õk az én népem lesznek.

2Korintus 6:16 (a maradékról beszélünk)

Jelenések János 2: 1

Az Efézus templomának angyalához írd: Ez az, aki a jobb kezében lévő hét csillagot tartja, azt mondja: A hét arany gyertyatartó közepén jár.

"Semmi esetre sem lehet, hogy a próféta Jeruzsálemen kívül halt meg. "- Máté 23: 34 Íme, íme, küldök nektek prófétákat, bölcseket és írástudókat; és megölsz és feszítesz másoknak, és megvered másokat a zsinagógádban, és városról városra vezetsz.

... Hányszor szerettem volna összegyűjteni a gyermekeiteket, mint a fiatalok madárát szárnyai alatt, és nem akartad!

1. Isten szárnyai - Isten és Szentlélek szavai

Zakariás 4: 1-6, 11-14

És az angyal, aki beszélt velem, visszajött, és felébresztett, miközben felébresztettek egy embert az álomból. És monda nékem: Mit látsz? És azt mondtam, néztem, és ímé egy merő arany gyertyatartót, egy tál fel a tetején, és a hét szövétneke, és hét cső a lámpák, amelyek alapján annak tetején; és két olajbogyót, egy a csésze jobb oldalán, a másik a bal oldalán. És válaszoltam, és mondám az angyalnak, a ki szólt hozzám: Mi ez az én uram? És az angyal, aki beszélt velem, válaszolt és azt mondta nekem: Nem tudod, mi ez? És azt mondtam: Nem tudom, uram. Aztán válaszolt és azt mondta nekem, ez a szó az Úr Zorobábel, mondván: Nem erővel, sem hatalommal, hanem az én lelkemmel. mondja a Seregek Ura. ... Aztán válaszol, és monda néki: Mi ez a két olajfa a jobb oldalon a gyertyatartó és bal oldalán? A második alkalom, és monda néki: Mi ez a két olajfa ágakat, amelyek segítségével a két arany cső felöntjük arany maga? És azt mondta nekem: Nem tudod mi ez? Azt válaszoltam: Nem tudom, uram. És monda: Ezek a két kenettel olajjal, a melyek az egész föld Ura előtt vannak.

Amint Isten azt mondta, és kétszer hallottam, hogy Isten ereje

2. Isten szárnyai - az Isten Igéje, a Szentlélekkel felkenve az Isten küldöttjeinek szájába

Máté 23: 34 Ímé, ímé én küldök néktek prófétákat, és bölcseket és írástudókat

Bizony, bizony mondom nektek: aki megkapja a kivel küldem, fogad engem; de aki megkapja, megkapja azt, aki küldött engem. János 13: 20

Gyűjtsd össze a szárnyak alatt -, hogy függessz az Isten szavától, mely az Isten küldöttei ajkából halad

És az Úr kinyújtotta kezét, és megérintette az én száját, és az Úr azt mondta nekem: Íme, az én beszédemet a szájába helyeztettem. Nézd, ma felállítottam titeket a nemzetek és a királyságok fölé, hogy kiirtsd és elpusztítsd, megsemmisítsd és megsemmisítsd, építsd és telepítsd. Jeremiás 1: 9-10

Ha akarsz, és engedelmeskedsz, a föld jóját eszed; De ha megtagadod és kitartasz, a kard el fog feledni, mert az Úr szájából szól.

1. A Szentlélek által vezetett személyek

Deuteronomy 32: 9-13

Mert az Úrnak része az õ népe, Jákób örökségének öröksége. A sivatagban találta őt, szomorú és vad volt a sztyeppében, árnyékolta, gondozta, megtartotta, mint a szeme alma; Ahogy a sas felidézi a fészket, a fiatalok fölött rohan, szárnyait szétteríti. Ő viszi őket és viseli őket a tollán, ezért egyedül az Úr vezette őt. és nem volt idegen isten vele. Felemelte a föld magasságába ...

... Mindazok számára, akiket az Isten Lelke vezet, Isten fiai. Róm 8:14

2. A szárnyak fedele alatt a személy biztonsága

Aki a Legmagasabbak menedéke alatt él, a Mindenható árnyékában lakik. azt mondja az Úr: „Én menedéket és védelmet Istenem, akiben bízom” Ő szabadít meg téged a pergő a madarász, és a kellemetlen fekélyeket tollait borul reád, és szárnyai alatt talál menedéket ;! pajzs és kerítés az Ő igazsága.

Mondom neked, barátaim: ne félj azoktól, akik megölik a testet, és nem tudnak mást tenni; de megmondom neked, kitől félsz: félj tőle, aki gyilkolással a pokolba sodródhat: neki mondom, félj tőle.

3. Tegyétek népét papok királyságának

... szólt hozzá (Mózes) az Úr a hegyről, mondván, szólj Jákob háza, és mondd az Izráel fiainak: Ti láttátok, mit cselekedett az egyiptomiak, hogyan viselte meg [mintha] sas szárnyakon és hozta meg magamnak; Tehát, ha lesz hallgattok szavamra és megtartjátok az én szövetségemet, úgy ti lesztek Saját birtokában minden népnél, mert enyém az egész föld, és ti lesztek nékem papok birodalma és szent nép; Ezek azok a szavak, amelyeket Izráel fiainak mondani fognak.

4. Mentse el az igazlelkűeket azoktól, akik ellen Isten

Mutassa meg csodálatos kegyelmét, azoknak a Megváltóját, akik bízik benned azoktól, akik ellenzik a jobb kezét. Tartsa meg, mint a szemem alma; A szárnyai árnyékában, elrejtse. a gonoszok arcától, akik megtámadnak engem, az én lelkem ellenségei körülöttem:

1. Meggyőző és döntés (és nem akarta)

És hívta az embereket az ő tanítványaival és azt mondta nekik: "Ha valaki jön utánam, tagadja meg magát, vegye fel az ő keresztjét és kövessen engem." Mert aki akarja megmenteni az életét, elveszíti azt, és aki elveszíti az életét az én kedvéért és az evangéliumot, megmenti.

2. Gyere a szárnyak fedezete alatt

És halkan jött, kinyitotta a lábát, és lefeküdt. Éjfélkor megborzongott, felállt, és íme, a lábánál fekszik. Boáz pedig monda néki: Ki vagy te? Azt mondta: Én vagyok a rabszolga, Ruth, terjessze a szárnyat a szolgájára, mert rokon vagy. És monda: Áldott vagy az Úr, a leányom! ez az utolsó jó cselekedet még jobbá tette, mint korábban.

3. Ne hagyja el helyét Krisztus testében (akarat szerint)

Mint egy madár, amely elhagyta a fészket, olyan ember is, aki elhagyta a helyét.

Nem fogjuk elhagyni gyülekezetünket, ahogyan vannak emberek; de ösztönözzük egymást. és annál inkább, annál inkább találkozik a nap. Mert ha az igazság ismeretének átvétele után önkényesen bűnt kövessünk el, akkor nincs több áldozat a bűnökért, hanem az ítélőképességnek és a tűz tombolásának szörnyű várakozásai, melyek készek az ellenséget felemészteni.

a fészkéből dobott madárvadász számára. olyan lesz, mint Moáb leánya

az Arnon városaiban.

1. A Seregek Ura Jeruzsálemet fedezi, védi és átadja, megment és megmenti.

Mert így szól az Úr nékem, mint az oroszlán, mint a fiatal oroszlán ordítása az ő áldozatát, ha a sok pásztorok kiabálni neki felsikoltson nem fognak félni és sokasága nem ad - így a seregek Ura jött le, hogy harcolni Sion-hegyre és annak hegyen. Mint a madarak, a csibék. Tehát a Seregek Ura Jeruzsálemet fedezi, megvédi és kiszabadítja, megmenti és megmenti.

2. Erősödjék fel és teljesítsék hivatásukat

De azok, akik az Úrra várnak, megújítják erejüket: szárnyukat, mint a sasokat fogják felemelni, futnak, és nem fáradnak meg, el fognak menni, és nem fognak elájulni.

2 Timóteus 4: 7-8

Harcoltam a jó harcot, befejeztem az aktuálisat, megtartottam a hitet; És most az igazság koronája felkészült nekem, amelyet az Úr, az igaz bíró ad nekem azon a napon; és nem csak nekem, hanem mindenki számára, aki szerette a megjelenését.

3. boldogság és győzelem!

Deuteronomy 33: 26-29

Nincs olyan, mint az Izráel Istene, a mely az égben jött te segítségedre és dicsőségére a felhőkben; a te menedéked egy ősi Isten, és örökkévaló karokkal vannak; El fogja vezetni az ellenséget az arcodtól, és azt mondja: Destroy! Izrael biztonságosan él, egyedül; Jákob szeme előtte lát egy kenyérrel és borral gazdag földet, és égboltja a harmatát. Boldog vagy te, Izrael! Ki olyan, mint ti, az Úr által megtartott nép, ki a védelmet nyújtó pajzs és a dicsőség kardja? Az ellenségeid rabszolgák, és te rágalmazol.

4. Isten kívánja és meghozza a szenteket örök otthonát!

Zsoltár 12: 13-18

Mert az Úr kiválasztotta Siont, ő akarta, hogy lakozzék magában. Ez az én pihenésem örökkévaló: itt foglak lakni, mert azt kívántam. Áldni fogom áldását, kegyelmével kielégítem a szegényt; a papok ruházzák fel az üdvösséget, és a szentek örvendeznek örülni. Ott hozam fel egy kürtöt Dávidnak, lámpát helyezek fel a felkentemre. Az ellenségnek szégyent kell viselnie, de az ő koronája ragyog.

2017. április 25 - kedd

Kapcsolódó cikkek