2. lecke

1 1. Bevezetés. Ellenőrizze a házi feladatot.

A versek olvasása szívvel.

- Miféle mottó volt az utolsó leckében? (Legyen képes jó hangulatot teremteni magának és másoknak.)

2. Bevezetés az 1. szakaszba.

- Olvassa el az első részt. (Búcsú a nyárig.)

- De a nyár búcsúsága nem szomorú, emlékezünk a mottónkra és G. Sapgir és Yu. Kim csodálatos verseire, akik ma hangzott.

1. Konvertáljon információt egy űrlapról a másikra: részletesen, kis szövegek utánozza.

2. Következtetések levonása az osztály és a tanár közös munkájának eredményeként.

I. V. Dragunsky története "Az angol Pavlya".

1. A szöveg elolvasása előtt dolgozzon.

Tanár köszönet angolul:

- Nagyon köszönöm, gyerekek!

- Talán valaki kitalálta, hogy milyen nyelven és mit mondtam?

- Meg tudja találni, miután meghallotta az író nevét, mi lesz a munka? (Vicces, vicces, vicces.) Humorral.)

- Igaz, hiszen Viktor Yuzefovich Dragunsky író-humoristaként ismer minket. És a "The Englishman Pavlya" történet a már ismert "Deniskin Stories" könyvből származik.

- Szóval, mi mást feltételezhetünk? (Deniska lesz a hős.)

- Olvassa újra a címet. Mi okozza a zavart és a mosolyt? (Tudna egy angol hívni Pavlyát?)

- És ki hívják, és miért? (A fiú neve Pavel, Pavel barátságos, kissé gondatlan, gúnyos, kedves.)

"Ki az angol?" (Angliában él, angolul ismeri.)

- Vigyázzon az illusztrációra a történethez. 8. Talán külföldieket ábrázol? (Úgy tűnik, nem.)

- Akkor miért hívták Pavlik Angért? (Még nem tudjuk.)

2. A szöveg olvasása közben dolgozik.

1. Elsődleges olvasás.

A történetet a tanár is elolvashatja, hiszen ez a szöveg érzelmileg színezett, az önálló olvasási készség mellett az év elején még nem helyreállították a legtöbb gyermek.

"És ebben az alkalomban", mondta apa, "meg fogjuk" vágni egy görögdinnyét "!

És vett egy kést, és szúrt egy görögdinnyét. (Gondolod, hogy apa volt?) Amikor vágás hallatszott, mint egy teljes, kellemes, zöld recsegés, hogy én csak vissza megfagyott a várakozástól, mint eszem ezt görögdinnye. És én nyitottam a számat, hogy megragad egy darab görögdinnye rózsaszín (megragad ... Deniska nem várhat, szeretné kipróbálni a görögdinnye!), De akkor az ajtó kinyílt, és belépett a szobába Pál.

Mindannyian nagyon boldogok voltunk, mert hosszú ideje nem volt velünk, és hiányoztunk.

"Wow, ki van itt!" Mondta a pápa. - maga Paul. Sam Pavlya-Wart! (Gondolod, ki jött - felnőtt vagy fiú?)

- Ülj le velünk, Pavlik, van egy görögdinnye - mondta az anyám. - Deniska, menj tovább.

- Helló! - és mellette helyet adott neki.

- Helló! - mondta és leült.

És elkezdtük enni, és sokáig hallgatott. Nem volt hajlandó beszélni. És mi van ott beszélni, amikor ilyen finom íz van a szájában?

És amikor Pál kapta a harmadik darabot, azt mondta:

- Ó, szeretem a görögdinnyét. Még nagyon is. A nagymamám sosem ad neki sok enni.

- És miért? Kérdezte anyámat.

- Azt mondja, hogy görögdinnye után nem kapok álmot, de sok futás.

- Igaz - mondta apám. - Ezért veszi korán reggel a görögdinnyét. Este véget ér az akciója, és nyugodtan aludhat. Egyél, gyere, ne félj.

- Nem félsz - mondta Pavel.

És ismét üzletet kezdtünk, és sokáig hallgattunk. És amikor anyám elkezdte tisztítani a tortát, apa azt mondta:

- Miért nem jöttél ide olyan hosszú ideig, Pavla?

- Igen - mondtam. - Honnan tűnt el? Mit csináltál?

Aztán Paul felfuvalkodott, elpirult, körülnézett, és hirtelen leesett oly gondatlanul, mintha akaratlanul: (Vajon mit fog mondani, ahogy hirtelen viselkedett a szóban forgó nem jár a válaszokat a gyerekek?).

- Amit tettem, amit tettem. Angol tanult, ezt tettem. (És Pavlya nagy vagy kicsi? Deniska megy a 2. osztályba, valószínűleg Pavlya az ő kora ... Nézd, olyan kicsi, nyáron pedig angolul tanultam!)

Nagyon elcsodálkoztam. (Nagyon meglepődtem.) Rögtön rájöttem, hogy hiába töltöttem minden nyarat. Sövényekkel dolgozott, játszott lapte-zel, csekély csekélyekkel. De Pavlya nem vesztette el az időt, nem, sápadt, önmagában dolgozott, emelte az oktatás színvonalát.

Rögtön éreztem, hogy irigylem haldoklik, aztán anyám hozzátette:

- Itt Deniska, tanulj. Ez nem neked!

- Jól van - mondta Papa. - tisztelem! (És hogyan gondolja, hogy ez tiszteletet kelt?)

A pallium közvetlenül csillogott. (Boldog vagyok!)

"Egy Seva diák jött el hozzánk." Szóval minden nap foglalkozik velem. Itt már az egész két hónap. Teljesen kiegyenesedett.

- És milyen nehéz angol? Megkérdeztem.

- Menj ki az elmédből - sóhajtott Pavel.

- Nem lenne nehéz - szólalt meg apu. - Ott van egy pokolnyi lábszár. Nagyon bonyolult helyesírás. Írásos Liverpool, és kiejtett Manchester.

- Nos, igen! - mondtam. - Jól van, Pavel?

- Ez egy igazi baj - mondta Pavel. "Teljesen kimerültem ezekből a tanulmányokból, kétszáz gramm elvesztettem."

- Tehát nem használja a tudását, Pavlik? - mondta

Anya. - Miért nem beszélt angolul, amikor bejöttél?

- Nem mentem ki az útból - mondta Pavel.

- Hát evett a görögdinnye, miért nem mondtad "köszönöm"?

- mondtam - mondta Pavel.

- Igen, beszélt oroszul, de angolul?

"Még nem jutottunk el a" köszönöm "- mondta Pavel. - Nagyon nehéz lógni. (Ez a válasz a kérdésünkre - nagy Pavlya vagy kicsi: még mindig nem tudja a szó helyesírását.)

- Pavlya, de meg kell tanítanod, hogyan angolul "egy, kettő, három".

- Ezt még nem tanultam meg - mondta Pavl.

- És mit tanultál? Kiáltottam. - Két hónap alatt megtanultál valamit?

"Megtanultam, hogy" Petya "lesz angolul - mondta Pavel.

- "Pete"! Pavlya diadalmasan nyilatkozott. - Angolul "Petya" lesz "Pete". Örömmel nevetett, és hozzátette: "Holnap eljövök az osztályba és elmondom Petka Gorbushkinnek:" Pete, Pete, írj rá! "Valószínűleg a száj nyílik,

semmi sem fogja megérteni. Ez jó lesz! Rendben, Denis?

- Igaza van - mondtam. - Mit tudsz még angolul?

- Mindez mostanában van - mondta Pavel.

2. Az elsődleges észlelés azonosítása.

- Mi volt ebben a történetben?

- Meg tudná magyarázni, hogy miért nevezik a történetet?

- A történetnek milyen része tűnt viccesnek és szórakoztatónak? (A gyermekek általában a harmadik részt hívják.)

4. A beszélgetés általánosítása.

a) - Változott Pavel és Deniska hozzáállásod, amikor befejezted a történetet? Melyik közülük jobban tetszett? Miért?

3. A szöveg elolvasása után dolgozzon.

1. - Mit gondolsz, író V. Dragunsky? (A gyerekek válaszai.)

3. A kreatív feladat stilisztikai kísérlet.

- Próbáljuk meg ezt a munkát elvégezni: a Dragoons minden mulatságos kifejezését a közönséges, semlegesek helyettesítjük. Talán ez a történet nem fog szenvedni? (Children egy ceruzával a kezében, és keresd meg ezeket a kifejezéseket, és fölöttük levelet reguláris kifejezések, olvassa érkezett: Paul elmosolyodott (csak sütött) nagyon nehéz (az isten szerelmére), akkor könnyen hibázik (önmagában tartalmaz egy láb szünet).)

- Mit látunk? (A történet megszárad, unalmas.) Igaz, figyeljen ezekre a szavakra, amikor otthon vagytok, kifejezetten olvasó szerepeket készítenek. Humoríró - sok vagyon, de különösen a gyermekek számára. Tehát építés nélkül elítélte Pavlik büszkeségét, az olvasóknak egy leckét adott az életében.

- Mit csináltunk? (Olvassák a szöveget, megválaszolják a szöveggel kapcsolatos kérdéseket, megmutatták a hősök iránti hozzáállását.)

- Milyen készségek jöttek létre?

3. Tájékozódjon a tankönyv körforgásán.

4. Válaszokat talál a szöveges kérdésekre, illusztrációkra.

1. Fejlesztjük a képességét, hogy meghallgassuk és megértsük mások beszédét.

3. Tedd fel gondolatait szóban és írásban.

4. Képesség párban és csoportban dolgozni.

1. Határozza meg és tüntesse fel a tevékenység célját a leckében a tanár segítségével.

2. Beszélje a leckében szereplő műveletek sorrendjét.

3. Tanuld meg, hogy fejezze ki a feltételezést a munka alapján a tankönyv ábrázolásával.

4. Tanuljon meg a tanár által javasolt terv szerint.

1. Fejleszteni kell a készségeket, hogy bemutassák a hősökhöz való hozzáállást, az érzelmeket.

2. Akciók értékelése adott helyzetnek megfelelően.

3. A motiváció a motiváció a tanulás és a célzott kognitív tevékenység.

Kapcsolódó cikkek