15 Érdekes tények a szívedről, amit nem tudtál

A szomorúság ártana neki, és a 3D-s nyomtatás segíthet.

15 Érdekes tények a szívedről, amit nem tudtál

Tudod, hogy a szíved hangja nélkül nem fogsz élni. De tudta-e, hogy a nap folyamán a szíved körülbelül 100 000 darabot tesz ki, és az élet során több mint 2,5 milliárdot? Ugyanakkor mintegy 160 millió liter vért pumpál. Itt van 15 további csodálatos tény a "motoroddal" kapcsolatban:

1. A szíved kevesebb pohárral keverve

A szíved mérete körülbelül két öklével és súlya kb. 280 g. Minden szelep, amely kinyílik és becsukódik, hogy elengedje és felszabadítsa a vér körülbelül 2 cm-es méretű.

2. A sikertelen tréning beszélhet a szívvel kapcsolatos problémáról

Ha több edzés egy sorban nem tudja elérni a szokásos eredményeket, forduljon orvoshoz. Ez a szívizom problémáinak jele lehet.

3. A szívroglia ritka

4. A szexuális problémák a szívvel kapcsolatos problémákról beszélhetnek

Ha az erekcióval kapcsolatos problémák merülnek fel, valószínűleg kardiológusra kell mennie. A merevedési zavar gyakori jelenség a szívproblémákban, mivel a páciensek összeomlása gyorsabb, mint a nagy erek és az artériák.

5. A szex jó a szívért

Az American Journal of Cardiology szerint azok a férfiak, akik hetente legalább kétszer szexelnek, alacsonyabb a szívbetegség kockázata, mint a havonta egyszer és ritkábban.

6. Nevetés is hasznos

Csökkenti a stressz hormon kortizol szintjét, ami csökkenti az artériák gyulladását és növeli a "jó" HDL koleszterin szintjét.

7. Szív - Merlot számára!

A vörösbor hasznos antioxidánsokat és resveratrolokat tartalmaz. Három pohár hetente - és az artériáid is védettek a megsemmisítéstől.

8. Az alkoholfogyasztás azonban káros

Az alkoholfogyasztás károsítja a szív- és érrendszer működését. Amint azt az American College of Cardiology folyóiratban elmondta, könnyen szívrohamhoz vezethet.

9. A szív mindenre emlékszik

A gyermekkori pszichológiai trauma a jövőben szívproblémákhoz vezethet. Például a Virginia Tech és a Torontói Egyetem tudósai azt találták, hogy azok a gyermekek, akiknek rokonait bebörtönözték, nagyobb szívinfarktus-kockázattal jártak.

10. A szív szomorú lehet

Bármilyen hirtelen érzelmi esemény okozhat törött szívszindrómát vagy stresszindukált kardiomiopátia. Ebben az esetben az orvos rendelhet béta-blokkolókat.

11. A színek hegek nem mennek át

Más szervekkel ellentétben a szív nem gyógyítható meg. Éppen ezért olyan fontos, hogy időben kezeljük a szívrohamokat. Minden percben egyre nagyobb a szív károsodása.

12. Új kezelési módok

A Carnegie Mellon Egyetem kutatói kinyomtatták a 3D nyomtatóartériákat és az egész embrionális szíveket. Más tudósok képesek voltak felnőttek őssejtjeinek nyomtatására. Lehetséges, hogy az ilyen helyettesítéseket beültetik a betegekbe.

13. Több - nem mindig jobb

A szív megnövekedése nem mindig jelenti azt, hogy több vér szivattyúzható. A hypertrophiás cardiomyopathia a sportolók szívbetegségének hirtelen halálának fő oka.

14. A felesleges súly minden életkorban károsítja a szívet

A szívbetegségek, beleértve a falak megvastagodását is, még a 8 évesnél idősebb túlsúlyos gyermekeknél is megfigyelhetők. Mit mondhatunk a felnőttekről?

15. A kezelés után megújulhat

A szívbetegség és még a műtét is nem jelenti az egészséges élet végét. Az orvosok beszámolnak azokról a betegekről, akik a sikeres kezelés után a triatlonok és a maratonok rendes emberekkel futnak.

Igen, amíg a lángoló motorunk elakad, addig nem is gondolunk rá. És továbbra is folyamatosan véreket vezet az ereiben, és reagál minden szokásunkra és furcsán (meglepődtem, hogy a szívem "szomorú" és "örülni fog"). Egy másik dolog az a pillanat, amikor a kezelés után is megújult erővel kereshet. Úgy tűnt számomra, hogy a súlyos sebészeti beavatkozások a testben egyszerűen nem megyek el, és hogy egy személynek sok "normális" örömre kell korlátozódnia egy egészséges téma számára. Örülök, hogy tévedtem :) :))

A cikk nagyon érdekes tényeket tartalmaz. Néhányan közülük sokáig ismertek, de néhányat először láttam.
Miután elolvasta a cikket, eszembe jutott, hogy én sem törődtem a szívemmel. A terhesség alatt az orvosok nem tetszettek a szívizom és azt mondták nekem, hogy csináljak EKG holtert. Tehát repülésre csak foglalkoznom kell ezzel a kérdéssel. Valahogy nem akarom, hogy évek 35-ig "összetörni pótalkatrészek." -)))

a szív a mi motorunk! és ez mindent elmond! a motor elakadt, és az egész mechanizmus megállt, bármennyire is szomorú, de hazánkban nagyon negatív statisztikák vannak a szívbetegségekről, ezek a nyomások, a vérerek problémái és így tovább. minden ilyen betegséget nemcsak sok ember csodálkozik, így minden évben a szívbetegségek fiatalabbá válnak. Mit jelent ez? de az a tény, hogy fiatalok, fiatalok, még az iskolás korú gyermekek is, újszülöttek, akik szívelégtelenségben szenvednek. lista és transzfer! A barátom egy szívbeteges lányt szült. Ő maga biztosan nem különbözött a megfelelő táplálkozásban és szerette a sört a terhesség előtt inni, és ez a tényleges eredmény. Egy másik kérdés az, hogy a felelős szülők hogyan szenvedhetnek a gyermekeknél. nem világos. Most van egy lány, nem iszik vagy dohányzik, és elvileg még a szabadság, ha ivott egy korty bort, ez a maximum, és örülök, azt hiszem, ez egy nagy plusz, most a délutáni tűz nem fog találni. Nagyon sajnálom. Nem tudom, itt van néhány ember, aki beteg vagy panaszkodnak a hibákat, amelyek a szív nem sajnálni magad, és a készülék csak ezt megelőzés. Természetesen sok annak a ténynek köszönhető, hogy az emberek egyszerűen nem engedhetik meg maguknak, hogy többit a munkából - mert szükség van valami élni, a segítségre - a gyermekek, még ha nőttek fel, és ezek saját gyermek (dabltrabl). akkor ezt. és olyanok vagyunk, mint a kutyák, futunk a lánc egy körben, leültünk, felkeltünk újra futott. és így nyugalom nélkül. Ez így van, valószínűleg nem egészen. Az én buddhizmus azt mondják, hogy a test a templom, amely adott nekünk, mint egy ajándék a földi életre. Meg kell védeni. de nagyon kevés ember csinálja. Kár, gondoskodj magadról! Szüksége van valakire ezen a földön, és sok emberre van szükséged, úgyhogy ne lusta, hogy tovább maradj velük.

a problémák bármiben jelenthetnek problémákat a szívvel - ez az egész a szív!

15 Érdekes tények a szívedről, amit nem tudtál

Bemutatása a márka Tumi és nyilvános beszéd Tumi a kastély Smirnov

15 Érdekes tények a szívedről, amit nem tudtál

Az új gyűjtemény Rendez-Vous szezonja SS 18

15 Érdekes tények a szívedről, amit nem tudtál

Az új cél: 8 ok arra, hogy egy lövöldözős játékhoz menjen

15 Érdekes tények a szívedről, amit nem tudtál

A National Geographic Traveler meghívja a kiállítást a "Metropolis" bevásárlóközpontban

Kapcsolódó cikkek