10 A leggyakoribb babonák az én kis hangulatos sarokom

Gondolt már arra, hogy milyen fontos babonák játszanak az életünkben? Mindez gyermekkorból indul, amikor a fekete macskák igazi pokolianyagok, folyamatosan az úton haladnak, és egy szomszéd, aki egy üres vödörvel automatikusan boszorkánysá válik, egy olyan találkozó, amely nem jó.

És ki nem tette a nikkelt a csomagtartóba, abban a hiába reményben, hogy ötet kap az irányításért? Felnõttünk, még akkor is, ha nem hittünk a jelekbe, még mindig nem kezdünk fontos üzletet hétfõn, és biztosan nem ünnepeljük negyven évet. Egy jelhez. Bad.

Különösen sokan fogják első látásra, ok nélkül, megtiltva bizonyos intézkedéseket. Tehát derítsük ki, honnan jönnek ide mindazok a furcsa, gyakran nevetséges babonák? Miért nem ... Miért nem tesz semmit pénteken, a 13.?


A rettenetes napi hit, a péntek 13-án állítólag megjelent az Ószövetség szabad értelmezéséből. Állítólag ezen a napon Cain megölte testvérét Abel. Idővel ez a legenda sok spekulációval tele volt, a 13. számot a szerencsétlenség és a szerencsétlenség szörnyű jeleként fordította. Például, egy titkos estben 13 résztvevőt számláltunk, és Judas árulást először az evangélium tizenharmadik fejezetében említettük.


Idővel a 13-as félelem csak romlott. Például Franklin Roosevelt soha nem utazott 13-án, egyes kórházakban nincs 13. kamara, és néhány hotel a 13. emeleten. És egy olyan családban, ahol tizenhárom gyermek van, egyikük szükségszerűen bűnözővé válik.

10 A leggyakoribb babonák az én kis hangulatos sarokom
Miért nem küldhetek valamit a küszöbön?


Mondd meg nekem, nem ismered azokat az embereket, akik soha nem hallgatnak, és annál inkább nem mennek keresztül a küszöbön? Mit gondolsz, honnan jött ez a furcsa babona?

Az a dolog az, hogy az ősi időkben az ősök hamvait a ház küszöbén tartották, és zavarni őket, bármit áthárítani a küszöbön, rendkívül veszélyesnek tekintették.

Ezért lehetetlen a küszöbön ülni, amelyet még mindig két világ közötti határnak tekintünk - biztonságos házat és ellenséges világot, vagy még szörnyűbbet - a halottak világát és világát.

10 A leggyakoribb babonák az én kis hangulatos sarokom
Miért nem jöhet vissza félúton?


Ez a babona is a küszöbhöz kapcsolódik, és a funkciója a világok közötti határok között van. Ha nem érik el a célt, a személy hazatér, gyengül, és a küszöbön áll, hogy bármit is várhat - az õs szellemektõl, amelyet a túlzott szorongás sért, az eszmékre, amelyek álmodnak a világunkba. Ahhoz, hogy semlegesítse a visszalépések által húzódó kudarcokat, és újra elhagyja, érdemes megnézni a tükröt, amely képes megduplázni egy személy erejét és energiáját.

10 A leggyakoribb babonák az én kis hangulatos sarokom
Miért nem ad egy órát?


Még ma is, felvilágosult korunkban egy ilyen ajándék, mint egy órát nem kívánatosnak tartanak. Miért van ez?

Hisszük, hogy Kínából érkezett hozzánk, ahol azt hitték, hogy ha egy órát vesz fel meghívónak, meghívást tartanak a temetésnek. Számunkra úgy tekintünk rá, hogy a bemutatott órák az emberrel való barátság idejét számolják, és még a megmaradt életidőt is figyelembe veszik. Ezenkívül az óra kezei olyan éles tárgyakra utalnak, amelyek a varrással együtt nagyon megkedveltek, a veszekedések és a kölcsönös sértések elkerülése érdekében.

Az óra destruktív hatásának semlegesítése érdekében érdemes egy érmét kérni - akkor úgy tekintjük, hogy nem adtad az órát, hanem eladtad.

10 A leggyakoribb babonák az én kis hangulatos sarokom
Miért ne ünnepeljük negyven évet?


Negyven év az egyetlen évforduló, amelyet nem ünnepelnek, különösen a férfiak számára. Ennek a hagyománynak a lényege a "negyven" és a halál közötti kapcsolat ötlete.

Valószínűleg ez annak a ténynek köszönhető, hogy még a kijevi ruszokban is elhatározták, hogy "ellenőrizzék az elhunytat" az impermanenciára nézve, és a 17. században 40 nap alatt megállapítást nyert az ereklye impermanenciájának meghatározása. Ezért a "negyven" szám közvetlenül kapcsolódik a temetés. Ráadásul az "emlékezetes" az emléknap, a halál utáni negyvenedik nap, és általában minden vallásban halálosnak tekinthető.

Ennek megfelelően a negyvenedik születésnapot ünneplő - nem mutat megfelelően tiszteletet sem a halottak, sem a halál számára, ezért betegségeket, kudarcokat és halált okoz.

10 A leggyakoribb babonák az én kis hangulatos sarokom
Miért nem hagyhatja el a házat, de "üljön az úton"?


Ez a jel a jó és a gonosz szellemben élő emberek hűséges hitén alapul, akik uralkodnak a világon. Azt hitték, hogy az otthoni szellemek egy férfihoz tapadnak, akadályozzák az úton és megpróbálják visszahozni, így nincs jó út. A hosszú út előtt ülve a szellemek megtéveszthetők - gondolni fogják, hogy senki sem megy sehova, és elveszíti éberségét. Ez azt jelenti, hogy extra "poggyász" nélkül is úton lehet. By the way, ez a jel visszhangozza a tilalom vissza az út fél. A szellemek dühösek lehetnek arra, hogy becsapják őket, és még piszkos trükköket okoznak az úton.

Sőt, ez a jel gyakorlati magyarázattal szolgál - hosszú út előtt mindig hasznos, hogy üljön le, gondoskodjon a gondolatokról, és gondolkozzon újra.

10 A leggyakoribb babonák az én kis hangulatos sarokom
Miért nem eszik kést?


Azt mondják, hogy ha egy kést eszel, akkor gonosz leszel. Miért van így? Az a dolog az, hogy egy ilyen ismerős késnek van egy ősi és gazdag történelme.

A kés az emberi táplálék védelmének és kitermelésének első és legfontosabb eszköze, ezért az idő kezdetétől fogva nem csak fémdarab, hanem szent jelentőségű tárgy volt.
A kés nemcsak munkaeszköz volt, hanem védelmi eszköz - mind a valódi veszélyektől, mind a gonosz szellemektől. Az ilyen fontos mágikus tárgyak különleges kezelést igényeltek, és csak különleges rituálék után használják. Van tőle - a haragot jelentette a szellemek, amelyek gonosz és agresszív embert keltenek. Ráadásul ilyen módon vághatsz triviálisan.

10 A leggyakoribb babonák az én kis hangulatos sarokom
Miért nem tudok semmit kiválasztani a kereszteződésben?


A kereszteződés mindig is misztikus helynek számít, ahol szó szerinti értelemben a világok - a mi és a láthatatlan - metszenek. A kereszteződésen rengeteg rituálét tartanak, amelyek nem mindig a jóra és az igazságosságra irányulnak. Sok ember, aki áthalad a kereszteződésen, azt mondja, hogy ott érthetetlen aggodalmat érez. Valószínű, hogy az autosuggestion ereje jön szóba, vagy talán nem ...

Úgy gondolják, hogy ha a betegséget vagy a szerencsétlenséget "lefordítja" valamire, és a kereszteződésbe dobja, a gonosz szellemek elveszik. Annak érdekében, hogy ne szedjék más emberek problémáit, és nem kell választani semmit a kereszteződésen, mert annál drágább az ott talált dolog, annál komolyabb a baj vagy a betegség, amely csökkent.

10 A leggyakoribb babonák az én kis hangulatos sarokom
Miért nem sétálsz egy cipőben?


Ezt a jelet mindig figyelték meg. Az öregek azt mondják, hogy ha egy személy megengedi neki, hogy sétáljon egy cipőben vagy egy cipőben, akkor nagyon korán árva lesz. Vissza a Biblia azt mondja: "Minden teremtmény egy pár". A cipők mindig az egységet jelképezték. Két cipő egy pár. Elválasztva egy pár cipőt, leválasztja azokat, akik életet adtak neked. És ezek a szüleid. Szexuális szerencsétlenségek, ha a szüleidnek nincs közös életük, és egyszerűen eloszlanak. És ha a családnak igaz szerelme van, akkor a haláltól eltekintve, semmi sem képes megtörni a szerető szíveket.

10 A leggyakoribb babonák az én kis hangulatos sarokom
Miért nem vegye ki a szemetet napnyugta után?


Először is azt hitték, hogy ha a naplementét követően leveszed a szemetet, akkor pletykálsz majd, és nem csoda - milyen öröm, hogy a házból valamit a sötétség fedezete alatt kivenni? Végtére is, a szomszédok vándorolnak, és nem fogják meggondolni, hogy miért takarítod el annyira a szemetet. Azt is mondják, hogy ha kirakja az éjszakai szemetet, pénzt vesz ki a házból, de ez nem engedhető logikus magyarázatnak. Egy másik magyarázat a jó és a gonosz szellem iránti hithez kapcsolódik. Annak érdekében, hogy a jó szellemek éjjel bejussanak a házba (természetesen a háztartások védelme a gonosz szellemektől), fel kell készülniük a látogatásukra, és ki kell venniük a szemetet a házból. Kinek nincs ideje, elkésett, és a szemét eltávolításának értelme, illetve nem.

10 A leggyakoribb babonák az én kis hangulatos sarokom

goha "És egy olyan családban, ahol tizenhárom gyermek van, egyikük szükségszerűen bűnös lesz." o_0

"Ezen kívül, az óra kezei éles tárgyakra utalnak." Azonnal megyek uborka salátán órákon át

"A hosszú út előtt ülve a szellemeket meg lehet becsapni", az ősök szellemei az idióták számára?
-Nézd, megvizsgálta a gázt, a fényt, a vasat, és egy bőrönddal és kulcsokkal ült a ruhájába. Most távozik.
-igen, csak ül ott

"Ráadásul ilyen módon triviálisan vághatja magát." ez nem kizárt