Halálos csoport

A FIFA World Cup 1970-es, C csoportja. A csoportban Angliában és Brazíliában találtak csapatokat. megnyerte az utolsó három labdarúgó bajnokság, és két kelet-európai csapatok - átengedte a brazilok az utolsó vb 62 képviselői Csehszlovákia általában szerény, de akkor is a nő a románok (sokan gondolják, hogy a legjobb generációs román játékos a történelem, az ország a „korszak Haji”). Pele által vezetett brazilok. Jairzinho. Tostan. Rivelino és Carlos Alberto ki a csoportot az első helyen, majd megnyerte harmadik bajnoki címét a történetük, győztes minden mérkőzés végzett a versenyen. Gyakran ez a csapat a legjobbak a világbajnokság történetében.

A világbajnokság C csoportja (második csoport) 1982-ben. Három csapat volt - a jelenlegi bajnokok argentinok. jövőben - az olaszok és tartják a kedvenc a torna köszönhetően a zseniális játék egy egész galaxis a nemzetközi csillagok (..... Socrates Zico, Falcao Eder Junior Oscar stb) brazilok. Argentína végül lett egy kívülálló csoport, és a jogot, hogy elérjük a végső (később nyert) egyszerre van nehéz átjutni a második csoportkörben az olaszok - köszönet Paolo Rossi. aki három gólt ért el egy drámai mérkőzésen Brazíliával szemben. A brazil csapat, amely az 1970-es bajnokok óta a legjobb labdarúgó-szakembereknek számított, elégedett volt a bronzérmekért való joggal.

E-csoport a világbajnokság 1986 A jelenlegi alelnöke bajnok a németek a kettős győztes a „Golden Ball” Karl-Heinz Rummenigge. a Tony Schumacher bajnok legjobb kapusa és lendületes Lothar Matthus - a csapat jövő legenda. Uruguayból származó dél-amerikai bajnokok sokkoló támadóival - Enzo Francescoli és Antonio Alsamendi. Bronzérmes az Eb dánok egyik legjobb lövő az idő-Elkerom Preben Larsen, és a legjobb dán labdarúgó XX század Michael Laudrup. A csapat negyedik csapata nem úgy tett, mintha kedvelt volna, de elég erős lenne a skótoknak. Így F csoport volt az egyetlen, a bajnokságban, ahol valamennyi versenytárs két meghatározó a világ futball tone kontinens - .. Európa és Dél-Amerika (a másik csoportot képviselői Észak-Amerikában, Ázsiában és Afrikában, hogy biztonságosnak tekinthetők kívülállók, hogy bár nem mexikóiak megakadályozta a házigazdák a torna és a szenzációs csapat Marokkó kerül sor a következő körben az első helyen a saját csoport). Ugyanebben a csoportban a fő szenzáció volt a teljes dominanciája a dánok - ha Skócia nyerte a minimális pontszámot, a Uruguayans már legyőzte a pontszám 5: 1, feladja az egyetlen cél a büntetés helyszínen által Francescoli, és az utolsó fordulóban szerzett két megválaszolatlan gólt a németeknek, nem hiányzik, még a kisebbségben is marad a mérkőzés végén. Azonban ezen győztes március Dánia ért véget - az 1/8 döntő, ők legyőzték a pontszám 1: 6, azok az elkövetők az elődöntőben az Eb spanyolok. A németek, dovolstvovashiesya második helyen (amellett, hogy a vereség a dánok, akkor nehéz elkerülni a vereséget az első fordulóban a Uruguayans, feladja a cél az első pillanatban, és egyenlített az utolsó erőfeszítéseit egy tapasztalt Klaus Allofs), végül lett a második, és a verseny egészében. Trainer harmadik helyezett helyezett Uruguayans Omar Barras, beszélt újságíróknak azt mondta, hogy az igazi „csoport a halál” ez a csoport tette a választottbírák. A kijelentés a skótok csapatának utolsó mérkőzését követően történt. Mindkét csapatnak volt esélye továbbmenni (Skócia azonban meglehetősen elméleti) és győzelemre szorul. Azonban mindannyian véget ért a gólszerzés. Ez nagyrészt annak köszönhető, hogy az a tény, hogy az uruguayi csapat nem volt képes megvalósítani a támadó potenciál maradt tíz ember az első percben a mérkőzés eltávolítása után a védő Batista. Ugyanakkor, az előző elleni mérkőzés a dánok Uruguayans kihagyott négy-öt gólt, és játszik a tíz férfi - fele a főnök kapott 13 perc, sárga lapot, és csak 19 percre - a második. A szakértők egyetértenek abban, hogy a harmadik helyen nem valószínű, hogy az tükrözze az igazi erőssége a csapatnak, de ugyanakkor megjegyezte, hogy a Uruguayans, sőt, játszott a bajnokság egy nagyon durva foci. A csoport őket, hogy távozzanak, más kérdésekben, ez lehetséges, de a legalacsonyabb helyzetben a táblázatban azt jelenti bekerülni a 08/01 döntőben a rendkívül erős ellenfél. Ez volt Argentína nemzeti csapata, a legendás Diego Maradona vezetésével. győztes szomszédok minimális pontszámot.