8 Olyan sportfajták, amelyekben Oroszország nem sikerült az olimpián

Legújabb olimpia. Peking - 4 érmet (0-2-2), Athén - 10 érmet (3-4-3), Sydney - 6 érmet (1-3-2).

Terv Londonba. hét érmet (3-1-3)

Valóság. Vasily Mosin egyetlen bronz a dupla létrán, néhány negyedik helyen és egy sor kudarc a kvalifikációban.

Miért nem működött. forgatás csapat nyerte a hirtelen összeomlása - az utolsó világbajnokságon olimpiai tudományágak nincs csapat erősebb, a legutóbbi országos bajnokság eredményei lenyűgözött, hogy a játékok lett volna a győztes, és Valerij Zolotarev edző exuded optimizmus.

Ugyanakkor Londonban, tanítványai nézett ki olyan homályosan, hogy az egymást követő kudarc kellett találni egy új ürügy - a tapasztalat hiánya, a huzat, a kötőjel repült szokatlan pályája tányérok, rossz világítás, gyenge látás lövők, akik lehetővé teszik magukat, hogy a füst helyett a töltés.

Talán az orosz lövészek történelmének legrosszabb teljesítményének magyarázata csak pszichológiai felkészületlenség, vagy éppen ellenkezőleg átképzés lehet - kétségtelen, hogy a világbajnokok és az olimpiai játékok képesek lesznek a célpont középpontjába kerülni. Egy erősen rendezett megbeszélés, amely a nyilak és az edzők közötti kapcsolat hisztérikus tisztázását váltotta ki, csak megerősíti - a csapat helyzete nem volt pontosan győztes.

vívás

Legújabb olimpia. Peking - érmet (1-0-0), Athén - 4 érmet (1-0-3), Sydney - 4 érmet (3-0-1).

Terv Londonba. hat érmet (2-2-2).

Valóság. három érmet - két ezüstöt és egy bronz.

Nyilvánvalóan az aranybányászat küldetése a francia edző Christian Bauer kard szabta csapatára került, aki három éve győzelmekhez szokta a gyülekezeteit. Vannak világbajnokságok, amelyekből elhagyták az egész arany tartalékot - ezért Nagy-Szophia ezüstje és Nikolai Kovalev bronzja olyan homályosnak tűnik. Mindazonáltal az orosz kerítésnek biztosan van jövője, ha természetesen értelmetlen - a fejedelem vezérigazgatója, Vladislav Pavlovich és a szerződés felfüggesztése a Bauer-től.

Terv Londonba. két bronz.

Valóság: a legjobb eredmény a 4. hely a férfi csapatkutatásban.

Miért nem működik: mennyi Oroszországban épült modern kerékpárutak, kerékpáros nyitott szelvény, és kész műveltség edzők, akkor jobb, ha nem emlékszik - vagyunk reménytelenül beragadt a 90-es években. Nem csak az a szint a nemzeti bajnokságot le illetlen, a kiválasztás a nemzeti csapat, sőt, nem - minden normális kerékpárok és így tovább szem előtt tartva, így története is Dopping Victoria Baranova hírnevét az orosz pályán romlott jelentősen.

Nagyon óvatos érmét terveztek - két bronzot - Catherine Gnidenko és a férfi csapat követésével. A híres német Heiko Salzwedel csapata középszintű sikereket ért el a világbajnokságon - többek között az olimpiai sportágakban is. Nem ismert, hogy a London után lejáró szerződés kiterjeszti-e Heiko-val, de egy olyan sportággal, ahol tízféle érmet játszanak, meg kell tennie valamit.

Úszás (úszómedence)

Legújabb olimpia. Peking (0-0-2), Athén (0-1-0), Sydney (0-1-1).

Terv Londonba. hét érmet (1-3-3).

Valóság. két ezüst és két bronz.

Miért nem működött. az úgynevezett teljesítményt a fürdés csapat nem kézzel nem emelkedik - Anastasia Zueva és Julia Efimova szerzett régóta várt olimpiai érmet, és a fiúk krolevoy relé és Jevgenyij Korotyshkin még ugrott magasabb, mint a feje. Érdemes elismernünk, hogy a jelenlegi négy érme a modern orosz navigáció objektív munkaszintje. És Andrei Vorontsov edzőjének fő követelése csak az ígért arany hiánya, az első tizenhat év. Ez valójában az, és elhagyja.

A problémáink sokkal mélyebbek, mint az új nevek, az erős edzők és az elérhető medencék hiánya. Reménytelenül lemaradtunk a fejlett vízhatalmak - Kína, az Egyesült Államok és Ausztrália - a teljes úszóépítésben. Egyetlen olimpiai ciklusra nincs szükség e szakadék kiküszöbölésére, hanem a megfelelő idő megkezdésére - medence nélkül, így a tisztviselők által kedvelt érmek mindig rosszabbak lesznek, mint a riválisok.

evezés

Legújabb olimpia. Peking - érmek nélkül, Athén - medál (1-0-0), Sydney - medál (0-0-1).

Terv Londonba. bronz.

Valóság. a párosított négyes és a kilencedik nyolcadik helyét Julia Levina - egyiket sem választotta Oroszországból Londonba.

Miért nem működött. tizennégy diszciplína, negyvenkét érmek és csak két orosz képviselő - az akadémiai evezés Oroszországban, úgy tűnik, mély kómában. A csodálatos győzelem Athénban, sajnos, az elmúlt mozgalom a fegyelem, amely már a kín.

Talán nem tehetsz különleges újraélesztési intézkedések nélkül - a gazdag hagyományokkal rendelkező sport még mindig megmenthető. Külföldi edzők, különleges miniszteri program, nemzeti képzési központ - mi van még a tisztviselőink arzenáljába? Ellenkező esetben, négy év alatt egyszerűen nem lesz senkit sorra Oroszországban.

Vízilabda

Legújabb olimpia. Peking - anélkül, hogy egy érmet (férfi - nem volt egy nő - 7. hely), Athén - az érem (férfi - bronz, a nők - 5. hely), Sydney - két érmet (férfi - ezüst, nők - bronz).

Terv Londonba. egy érmet.

Valóság. a férfi csapat nem lett kiválasztva, a női csapat elvesztette a magyar válogatott negyeddöntőjét.

Miért nem működött. a férfi vízi póló archivált győztes hagyományokat, és földalatti, és a nőstény folytatódik a szándékos erőfeszítés egy generáció jó játékos összegyűjtött egy csapatban. Kilépni fognak - Konukh, Ivanova, Belyaeva - itt nedves hely marad. Senki sem fog emlékezni, Londonban az oroszok készen álltak egy érmére - a drámai negyeddöntő Magyarországgal teljesen eltérő forgatókönyvet tudhat maga mögött.

Sajnos Alexander Kabanov csapata jövője felhőtlen. A probléma hagyományos a nem túl népszerű szerencsejátékokhoz - egy pár oroszországi képzési központ, egy csoda, amely nem bukott össze és valahogy véget ért, éppen nem képes kielégíteni a szükséges számú hűvös játékosokat.

Legutóbbi olimpia: Peking - érem (férfi -6 ik helyen, egy nő - ezüst), Athén - érem (férfi - bronz, a nők - nem volt), Sydney - érem (férfi -gold nők - nem volt).

Valóság. a londoni férfi csapat nem tette meg, a női csapat elvesztette a koreai csapat negyeddöntőjét.

Miért nem működött. az eltűnt sorsa sorsát, úgy tűnik, hosszú ideig az ember kézilabdáját meg kell ismételni és női. Legalábbis az elengedhetetlen Eugene Trefilov látja a jövőt. Csapata elvesztette a negyeddöntőket a koreaiaknak, akiket néhány évvel ezelőtt az anyacsavar alatt vágtak le, és most már ez sem érzi magát.

Trefilov, van egy érzés, el fog menni, és talán helyesen csinálja - senki sem tudja, ki fáradt: lányokból vagy lányokból származik. És egyébként, lehetetlen elképzelni egy csapatot a King-Tref nélkül - egyszer röplabdát Karpol nélkül, és kosárlabdát Gomel nélkül. A jövő edzője - az új vagy a régi - a helyzet javítása nem lesz könnyű. Válasszon egy olyan kézilabda játékos pakliját, aki tegnap elveszítette a koreaiakat, mert az orosz nemzeti csapatok a bajnoki címükben gyakran lányokat rohangálnak.

súlyemelés

Legújabb olimpia. Peking - 7 érmet (0-4-3), Athén - 8 érmet (1-2-5), Sydney - három érmet (0-1-2).

Terv Londonba. hat érmet (2-2-2)

Valóság. hat érmet (öt ezüst és egy bronz).

Miért nem működött. hagyja, hogy hat deklarált érmet súlyemelők és vett, a londoni utazás marad a memória kétértelmű. Igen, mindazok, akik Londonba érkeztek, a súlyokért küzdenek, és senki sem hibáztatható. Igen, többször is a győzelem csak saját súlya miatt úszott - az ellenfél könnyebb volt. Igen, Oksana Slivenko, Khadzhimurat Akkaev és Dmitrij Klokov állítólag a csapat fő aranybányászává váltak, de Londonban nem sérültek meg.

A kis titokzatos távollétnek tanulságnak kell lennie - Oroszországban túl sok jó sportolót hagynak el a fel nem használt olimpiai engedélyek elhagyására. De ebben a fegyelemben az arany hiánya nem lehet félrevezető - az orosz súlyemelés él és nagyon jól van.

Fotó: Fotobank / Getty Images / Lars Baron / Ezra Shaw / Feng Li / Jeff J. Mitchell / Quinn Rooney / Jeff Gross

Fotó: Fotobank / Getty Images / Laurence Griffiths