1988 G

A LEGJOBB ÉLET A fiatal néző Habarovszki Területi Színháza

Az új színházi szezon, a Lenin Komsomol nevének fiatal nézője regionális hagyománya egy hosszú hagyományú hagyomány szerint premierekkel kezdődött. A gyermekek "Again 36 and 5" játékfilmje Korney Chukovsky, Samuil Marshak, Agnia Barto, D.Harms híres versei és meseai alapján készült. A művészek elkezdenek játszani, és a gyerekek könnyen csatlakozhatnak a játékhoz, a teljesítmény nem csak a színpadon, hanem a nézőtérben is.
A történet egy kóbor kutya, „Viszlát, szakadékba!” K.Sergienko, életre a színpadon, köszönhetően a rendező V.Sorvinu. Ez egy történet a kutyákról, akiket elvetett a sors kegyéből, a történet őszinte és nagyon szomorú.
Minden nap a színházban úgy néz ki, mint egy másik - próbák, játékok. De minden nap nem hasonlítanak egymásra - különböző próbák, különböző előadások.
Play „Dancing fiúk” küldött nekünk egy drámaíró Litvánia Juozas Glinskis. Érdeklik a fő rendező A.I.Shelygina és művészek. Mi ez a játék és a teljesítmény? A fiúk speciális iskola diákjairól. Szomorú téma, néhányan azt mondják. Igen, szomorú. És szeretnénk csak vidám előadást látni a színpadon. De az élet diktálja más témákat. És hogy igazat mondj a fiataloknak - mindig a színház helyzete volt. Ez volt és marad. Miután a beszélgetés A.I.Shelygin azt mondta: „A bátorság nem, hogy ismertesse álláspontját, a bátorságot, hogy neki ez a helyzet, hogy megvédje.” Tehát folytat a közönség ebben a nehéz beszélgetés a témáról: Vajon könnyű fiatalnak lenni? játszani Heroes - fiúk, akik hibáztak. Azt nem mondom nagy szavak, az élő néhány mért és abnormális élet egy speciális iskola, miközben némán szemrehányásokat minket: mi vagyunk a gyerekek, hogy van ilyen tették kétszínűség és hazugság, azok helyességét a szavak, szlogenek, de nem a valóságban. Ezek a fiúk utálják kegyetlenség, de nem tudta, hogyan kell foglalkozni vele magukat kegyetlen. Nézésekor próba, minden alkalommal, amikor úgy gondolja, hogy a felnőttek borzongás, hogy ezek a fiúk, akiknek a fiatalok nem egy képzési távolság, hanem a valós életben. Leszünk képesek megszólítani azokat, akik még nem jött a pontot, ahonnan nincs visszatérés, ha meg tudjuk érteni őket, akik először magad? Vagy így, és mögé a szép szavakat a jóság és irgalom, elfelejtve, hogy ez nem csak egy fogalom, és ez konkrét intézkedéseket? Van elég bátorságunk ahhoz, hogy beismerjük a hibáinkat? Ez egy ilyen komoly beszélgetés.
Igen, és V. Rozov játéka nem kevésbé súlyos. Sokáig tartott, és nehéz volt a színpadon járni. A "The Hog" játék olyan őszinte volt, hogy több éve "tartott". Tehát történt. Végtére is, egyedül az igazsággal, akár scenically feltételes is, nehéz. Az idő megkövetelte, hogy emlékezzünk arra, hogy léteznek olyan fogalmak, mint a kötelesség, a becsület, az erkölcs és az "erkölcsi ember" - írta Dalman, aki egy polgár tiszta és őszinte szívének törvényei szerint él. Alyosha Kashin lelke, a "Kabanchik", a magas rangú apa fia, aki bűncselekményeket teremtett, bűnei súlyosan esett.
De a játék nem volt túl késő. Íme, amit a drámaíró, A. Szalynszkij mondott: "Kár, hogy Vladimir Rozov nem tudott egyszerre lépni a színpadra, és nemes tisztítómunkát folytatna társadalmunkban. Gondolkozóan gondolkodni, de mi történt - azt hiszem. Ami azt illeti, úgy tűnik, hogy egy általános felrázás szükséges, a peresztrojka nagyon nehéz, hosszú távú feladat, amely kétségbeesett ellenállást tart. Tehát Rozovnak még ideje van a munkára. "


A SZÍNÉRI HÁZ gyökerei alatt


A. Raskin, a Színház Háza dráma társulatának igazgatója, - a kísérleti színház.


Mit mond a közönségnek?

A színház munkatársai és a város közvéleményének ismételt kezelése után kaptunk egy épületet, amelyet a környéken elszöktettek. Ez az esemény örömteli esemény, amely az új szezon megnyitása előestéjén történt. Most komoly munkát végez a társulat kialakulása, a színház átszervezése. Aggódunk a fiatalok problémáiról és megerősítéséről - például előadásokról - például a "Dancing Boys" és a "Kabanchik" -ról.
De végül el kell ismernünk, hogy a művészet nem mindig mindenható. A színházi művészet megítéléséhez egy személynek jönnie kell. Az ifjúsági problémákról a színház előbb beszélt, az úgynevezett stagnáló időben. Ki tudta hallgatni, megértette, hogy kinek süketnek minden művészet, ő és a színház süket lesz. Érdekes és unalmas lesz mindenütt. A színház nem helyettesítheti az iskolát és a családot. Azt mondjuk, hogy a művészet neveli a nézőt. De ez nem jelenti azt, hogy ez az egyetlen oktató. És ezért a városnak egyetlen esztétikai nevelési programra van szüksége. A színháznak meg kell tennie a munkáját.

AI Shelygin, a Young Spectators Színház igazgatója

Szeretem a várost. Itt születtem és nőttem fel. Szeretem a színházamat, az első és egyedül az életemben. Szeretem a közönségemet - nagy és kicsi. Szeretek játszani gyerekjátékok, a gyerekek a világ legjobb nézői. A gyermekes kedvességtől és a közvetlenségtől ön is kedvesebbé válik. Reggel játszanak "Again - 36 and 5" Több szerepet is játszom: Aibolit, Kit, Chizh, Elephant és. csak egy fiú. Este egy fényes narancssárga kimonót teszek fel, Yamamoto macskája vagyok a játékban: "Viszlát, szakadék!", Komolyan, intelligensen és általában jó macsként vagyok.
A próbákon pedig nagyon komoly ember vagyok, Serebryakov professzor Anton Chekhov "Vanya bácsi" című darabjától. Komoly vita van.


Yakov Klid, az RSFSR tiszteletes művésze

A Fiatal Látók Színházában már csak két éve dolgozom, de Khabarovszknak érzem magam. A színpadon nagyon aggódom. Mindegy, hogy az extrák, amelyek nem szólt egy szót sem, legyen szó akár egy kiskutyát Chubrik szerepet játszanak „Kinek van szüksége ezt Chubrik!” Vagy morzsákat a történet a kóbor kutyák, „Viszlát, Ravine”. Igen, én játszom a kutyákat, de ez nagyon nehéz, még egy ideig, lesz egy másik személy, nemhogy egy kutyát. És spek¬takle „Dancing fiúk” I - Mikis, az egyik tanuló a különleges fiúiskola, ami még soha senki nem szerette annyira, hogy úgy érezte, hogy szüksége van valakire. Igen, hogy megmondja! Gyere, meg fogjuk ismerni.


Vladimir Chuvaev, művész

A színház viszonylag nemrégiben, hét évvel ezelőtt jött. A szerepek különbözőek voltak: komoly, vicces, szomorú, tragikus. De én szeretem őket Old Hare a „nyuszi-Zaznayka” Black, aki állományban Verkhovod kutyák a játék „Viszlát, Ravine” Gennagyij a play „típusú Gelderlyande” -az egyes lelkem, az megértése az élet. Most Ogo szerepet játszanak V.Rozova „Kabanchik”. A játék nagyon hasonlít, becsületes játék. Néhány évvel nem engedték, hogy fogadni is igaz volt, de semmi, még mindig végezték munkájukat.


Valery Gromovikov, művész

Csak hat hónapja végeztünk el a Távol-Keleti Művészeti Intézetből. És meghozzuk az első lépéseket a színpadon, talán még nem biztos, de az első. Ezek voltak a legnehezebbek a játékban - "Again 36 and 5". Aztán ott volt "Viszlát, szakadék", ott vagyunk, mint az életben, két barát. Most, "Táncos fiúk". A premier már tartott. Ez nem csak érdekes, hanem a művészek, különösen a kezdők számára is szükséges. És általában szeretjük ezt a várost!


Olga Kozachek, Evgenia Godunova, a színésznő