7 Tények a német Gref-ról, amit nem tudtál

Összegyűjtöttük az Ön számára a legérdekesebb tényeket az egyik legbefolyásosabb ember a banki szférában

"Nem vagyok aktív felhasználó a hálózatban, nem vagyok blogger, de szeretem az interneten való kommunikációt - sikerül szélesebb körű információhoz jutnom" - mondta Gref élő VKlive.

3. A Herman Gref családban a családi hagyományokat nagyon tisztelik. Mivel a Sberbank vezetője nem tud sok időt szentelni a családnak, felesége Yana úgy döntött, hogy több rituálét vezet be a szabályért. Például az egész Gref család szükségképpen reggelizik, és hetente egyszer (leggyakrabban vasárnap) úgy döntenek, hogy valahol együtt vacsoráznak, és megtudják a legfrissebb híreket.

"A Sberbank online alkalmazás intuitív, és bárki, még a tapasztalatlan felhasználó is, könnyen elvégezheti a szükséges kifizetéseket. "A gyermekekkel járó sétám alatt sem pénz, sem bankkártya sem volt, és a lányom akart vásárolni egy babát. Én csak át a fizetési keresztül a kérelmet "- mondta a saját tapasztalata Gref.

5. A német Gref fizetése a válság előtt 950 ezer rubel volt. havonta. Ezt a tájékoztatást a Moskovsky Komsomolets szolgáltatta. Általánosságban elmondható, hogy a Sberbank felső vezetői fizetése a bank részvényeinek piaci árához kötődik. A javadalmazás szerkezete az állami bankban a következő: a felső vezetők esetében a rögzített rész 20%, a kifizetések további 80% -a a nettó nyereségtől függ és az év eredményeinek összegyűjtése után kerül kifizetésre.

De van egy érdekes "de" - ezek a találgatások Gref béreiről csak találgatások. A kormány döntése ellenére a Sberbank nem hozta nyilvánosságra a bank tetejének bevételét, hivatkozva arra, hogy a Központi Bank nem kormányzati szerv, és a Sberbank nem utalhat állami vállalatokra.

6. A Forbes magazin egyik interjújában a német Gref elismerte, hogy nem akar visszatérni a kormányhoz.

"Sok évet töltöttem a közszolgálatban. És be kell vallanom, hogy nem kapok örömöt egy állami karrierből, a kormányban való munkából. Nem akarok semmiféle párt tagja, nem az enyém. Van más értékem, más prioritások is. Én inkább a belső történelemre, a belső növekedésre koncentrálok. Számomra a közszolgálat a múlt ismétlése. "

7. Talán meglepődsz majd, de a múltban a legnagyobb orosz bank vezetője legalább 3 bűnügyi ügyben vett részt!

Emellett számos média is beszámolt más bűncselekményekről. Tehát a második esetben a "Color Printing Combine" körüli eljárás során a felszínen volt a felszín - kiderült, hogy Gref illegálisan privatizálta az üzemet annak érdekében, hogy felállítsa az ember igazgatóját.

Kapcsolódó cikkek