50. Zsoltár magyarázattal

| |

Könyörülj rám, Istenem, nagy kegyelmed szerint, és a te jóságod sokasága szerint tisztítsd meg bűnömet. Menj be engem a gonoszságtól, és tisztíts meg engem a bűneim közül; Ismerem a bűnömet, és a bűneim előtte vannak, kényszerítve. A vétkezõnek és a gonosz csalásnak elõtted, hogy igazolódjon dicsõségetekben és legyõzzétek Ti ítéletét. Bebo, a törvénytelenségben fogantok el, és a bűnben anyám született. Íme, igazán szeretted az igazságot; az Ön ismeretlen és titkos bölcsessége megnyilvánult. Kifejezze az izopot, és megtisztul; Meggyógyít, és több havat fogok meggyőzni. Hallgassam örömömre és örömömre hallgatásomat; az alázat csontjai örülni fognak. Távolítsd el a te orczádat a bűneimről, és tisztítsd meg minden gonoszságomat. Tiszta szívvel hozzon létre bennem, Istenem, és megújítom a méltóság szellemét az anyaméhemben. Ne hajts ki engem az arcodról, ne vegye el tőlem a Szentlelket. Állítsd vissza üdvösséged örömét, és állítsd meg az Urat a Lélek által. Megtanítom a gonoszságot a te útodon keresztül, és a te Istennel való gonoszság fordul. Vidd el engem a vérből, oh Istenem, az én üdvösségem Istene; nyelvem örül majd az igazságodban. Uram, nyisd ki az én száját, és szájam nyílik meg a te dicséreted. Ha valóban kívánnám az áldozatot, adtam nekik a fülnek: az égőáldozatok nem jóak. Isten szellemének áldozata megtört; a szív megromlott és alázatosan Isten nem megvet. Áldj meg, Uram, jó kedvteléseddel, és építsen Jeruzsálem falai. Akkor örvendezz az igazság áldozatában, áldozatban és égőáldozatokban; Ezután a borjakat a személyzetére helyezik.

Könyörülj rám. Ó, Istenem, a te nagy irgalmad szerint, és a te jóságod sokasága szerint, kitörölje az én gonoszságaimat. Tisztíts meg engem a gonoszságtól, és tisztíts meg engem a bűneimért, mert ismerem a bűnömet, és a bűneim mindig előttem áll. Neked vétkeztem egyedül, és gonoszul cselekedtem a te szemeiden, hogy igazságos legyen a büntetésedben és tisztítsd a te udvarodon. Ímé én vétkeztem a gonoszságban, és bűnben anyám megfogadott engem. Ímé szereted az igazságot a szívedben, és benned bölcsességet mutatott benned. Töltsd ki az izopot, és tiszta leszek; Mossa le, és fehérebb leszek, mint a hó. Hadd halljak örömöt és örömöt, és a csontok örülnek. Megszomorodtál. Fordítsd el a te arcodat a bűneimről, és töröld ki minden gonoszságomat. Tiszta szívvel hozzatok létre bennem, Istenem, és megújítsam bennem a megfelelő szellemet. Ne engem elutasítson a jelenlétedből, és vegye el magától a Szentlelket. Állítsd vissza nekem az üdvösséged örömeit és erősíts meg engem a Felség Lelke által. A gonoszokat a te útodra fogom tanítani, és a gonoszok fordulnak hozzád. Pénzt adjon nekem vér. Istenem, üdvösségem Istene, és nyelvem dicsérni fogja igazságát. Uram, nyisd ki az én száját, ajkaim dicséretet tesznek; mert nem kívánsz áldozatokat, adom azt; Nem elégedett az égőáldozattal. Az Isten áldozata törött lélek; a megbánta és az alázatosak szíve nem fogod megvetni, Istenem. Légy irgalmas, Uram, a te jó kedvességed szerint Sion; feltámasztjátok Jeruzsálem falát; akkor örülj az igazság áldozatainak, az égőáldozatnak és az égőáldozatnak; Aztán borjakat helyeznek az oltárra.

A bounties gazdag könyörületesség. Többet - többet. Naipache - különösen. Az - Én vagyok. Yako - mert. Ki fogom venni - mindig. Örökké - mikor. Ez az. Izsop - a fű, amelyet a zsidók feláldoztak vérrel. Dasi - adja. Létrehozás - csináld. A Jobb az igaz, bűntelen. A méh a gyomor, egy személy belseje. Add vissza, adj. Ustne - a száj, a nyelv. Ubo - valóban. Az égőáldozat egy zsidó áldozat, amelyben az állatot semmiféle törmelék nélkül égették az oltáron. Humor - áldást adjon. Zion egy hegy Judeában, Jeruzsálem városában. Oltár - oltár.

Kivel íródott ez a zsoltár és mikor?

Ez a zsoltár (Zsolt-dal), amely Dávid király, a próféta, amikor bevallotta, hogy a nagy bűn, hogy megöltem egy jámbor férje Uriah Khitteust és megtették felesége Bethsabénak.

Miért hívják ezt a zsoltárt bűnbánatnak?

Mert mély megbánást fejez ki az elkövetett bűnért és a buzgó imádságért bocsánatért; mert ezt a zsoltárt gyakran olvassák a gyülekezetben a szolgálat alatt, és mi, akik vagy ezek vagy más bűnök bűnösek, a lehető leggyakrabban kell kiejteni.

Mit kérünk Isten az első szó a zsoltár: Könyörülj rajtam, oh Isten, a te nagy szerinti irgalmasságot, és sokasága szerint a te irgalmasságod töröld el az én bűneimet?

Kérünk Istent, hogy megbocsássa bűneinket különleges kegyével.

Mit jelentenek a szavak: ismerem a törvénytelenségemet, és az én bűnem előtte kényszerít?

Ezek a szavak azt jelentik, hogy figyelmesek vagyunk magunkra, ismerjük bűneinket, amelyek zavarják a lelkiismeretünket.

Mit jelentenek a szavak: hogy igazolják magukat a te szavaiban, és győzedelmeskednek Ti bírónál?

Azt jelentik, hogy annyira Isten előtt bűnt követtünk el, hogy mindig igazságos lesz, függetlenül attól, hogy szigorú az ítéletünk.

Mit jelentenek a szavak: "Íme, a gonoszságok héten fogantanak meg, és a bűneikben szülik anyámat?"

Azt kívánjuk, hogy ők imádkozzanak Istennel a bűnök bocsánatáért, bemutatva neki természetes bátorságunkat a bűnért.

Mit jelentenek a szavak: A te ismeretlen és titkos bölcsességed nyilvánítottál magadat?

Ezek a szavak azt jelentik, hogy Isten kinyilatkoztatta az embernek, amit Istentől sosem tudna meg: tanította az embert az igaz hitnek és bemutatta az utat a Mennyország Királyságához.

Mit jelentenek a szócikkek: megszórják az izopot, tisztítsák meg magatokat, mossanak meg, és meggyőződhessenek a hóról?

Kifejezik azt a kérésünket, hogy az Úr elküldi kegyelmét ránk, tisztítsa meg bűneinket.

Mit jelentenek a szavak: az alázatos csontok örülnek?

Ez azt jelenti, hogy a Dávid által elkövetett bűnök nemcsak lelkét, hanem testét és csontjait is összetörték. A Sin minden embert aggodalommal és nyomorúsággal szenved. A bűn megbocsátásán nyugszik a lelkiismerete; hogy a test és a csontok örülnek, visszaállnak.

Mit kérünk szavakkal: a jogok szelleme megújul az anyaméhemben?

Megkérdezzük az Urat, hogy megadja nekünk a helyes, egyenes utat az életben, vagy gondoskodjon bennünket egy isteni életről.

Mit kérünk: Ne engedd ki a jelenlétedből?

Azt kérjük, hogy Isten ne távolítsa el bennünket magától, nem fosztja meg tőlünk az Ő gondjait.

Mit kérünk szavakkal: A Mesterek Lelke által megerősítik?

Ezekben a szavakban azt kérjük, hogy az Úr a Szentlélek hatalma által jót hozzon minket.

Mit jelentenek a szavak: megtanítom a gonoszokat az úton, és gonoszt fognak magatokhoz fordítani?

Tehát Dávid próféta példáját követve, hálával a bűnök megbocsátásáért, ígérjük a gonoszokat, hogy inspirálják Isten akaratát, hogy Istenhez forduljanak.

Mit mondunk szavakkal: mentse meg a vérből?

Ezek a szavak utalnak Dávid meggyilkolt férjének vérére, akinek felesége birtokolta; kifejezik kérésünket, hogy Isten engedjen le minket a halálos bűnökről.

Mit mondanak a szavak: örvendezik nyelvem az igazságomban?

Expresszeljük meg ígéretünket, hogy bizonyságot tegyünk, vagy dicsőítsük Isten kegyelmét.

Mit jelentenek a szavak: égetett ajánlatok nem jó?

Ezek a szavak azt jelentik, hogy Isten nem annyira kedveli az oltáron égetett áldozatokat (Zsidók 10,4-6), mennyire kellemes a szív áldozata: a szellem megbomlik, Örül, ha valaki panaszkodik a bűnökről.

Mit mondanak a szavak: "Áldjatok, Uram, Sion jó szeretetével, és építsenek Jeruzsálem falai?"

Dávid imáját imádják Jeruzsálem Isten irgalmára.

Mit jeleznek a szavak: az igazságosság áldozata, felajánlás és égetés?

Mutass rá a különböző áldozatokat, amelyeket a zsidók az Ószövetségben hoztak Istenhez.

Használt, hogy egy bárány áldozat (bárány), a borjú, bika, kecskét, és így tovább. A zsidó, ha az állatot hoztak az oltár, ő teszi a fejét a kezében. Ez azt jelentette, hogy az ő fejéből a bűn átkerült; És mivel a bűnért az Istenet halálnak nevezték, az állatot levágták és megölték. A bűnösnek ezért az ártatlan állat meghalt. Ez azt jelentette, hogy amikor Isten Fia, mint Isten Báránya, magára vállalja az egész világ bűneit, akkor meghalni fog az emberekért, mivel ő maga is bűntelen. Állat az oltárra, vagy teljesen (teljesen), vagy csak egyes részeit, mint a máj, a zsír (az áldozat a hálaadás, az áldozat kérte Isten kegyelmét, az ígéret az áldozat, a készséges szívvel). A zsidók is vérellenes áldozatokat hoztak Istennek, például lisztet, olajat, füstölőt, bort. Ezek a különböző áldozatok, és a szavak azt jelzik: az igazságosság áldozata, az áldozat és az égő áldozatok előnyben részesítése.

Mit jelennek meg a szavak: vajon a bikáid az oltáron fekszenek?

Ezek a szavak Isten áldozatait is jelzik.

Kapcsolódó cikkek