10. lecke

- Hát, hogy tetszett az út? - kérdezte mosolyogva a varázsló.

- Igen! - csak a király és a királyné válaszolhatott.

"Milyen rémület!" - kiáltotta a királyné. - Nem tudnak segíteni?

- Természetesen te is tudsz! Mondta a varázsló. - Már segítettél. Végtére is meghívta őket egymás közötti cseréjére. - És az övet

Nile: - Az emberek elkezdtek csere, igyekszik enyhíteni az életüket, és ossza meg eddig. Adnak, amit ők maguk is kevesebb, cserébe, amit akarnak, hogy több. És ez az eredménye az ilyen cserék felett volt mindenki igyekszik nyat végre pontosan azt a munkát, ő nem a legjobb. Például azok, akik jobban halat - elkapni több, mint ők maguk szükség fogyasztás és cserébe halat számukra szükséges áruk és szolgáltatások; Azok számára, akik a legjobban patkó ívek így lovak kohók - koncentrálódik ebben a konkrét munka, cseréje a munkájuk eredményét a szövet, élelmiszer és így tovább; azok, akiknek a legjobb eredményük van az emberek kezelésében vagy a gyerekek tanításában, csak ezt teszik. Ennek eredményeként, mindenki boldog: a csere lehetővé teheti az embereket, hogy mentse az időt és energiát, hogy több árut és szolgáltatást, és jobb minőségű, mint ha nem az egészet magad.

- Igen, ezt mondtam nekik! A király felháborodott. - Ezt az emberiségnek nekem kell mondania.

- Hát, ne hálj, fenség, csúnya - csattant fel a varázsló. - Természetesen jól sikerült, hogy kitalálta, hogyan segíthet a ház szegény mestere. Igen, csak a csere nem volt feltaláló. A mese nem volt látható.

- Kedves varázslóm, elmondanád - mondta a királyné -, segített a tanácsunk az embernek? Annyira sajnálom őt, szegény ember.

Ahogy a feleségem tanácsolta, így tett az ember. Nagyobb kavicsot épített és egész nap fábol kezdett dolgozni. Minél többet dolgoznak, annál jobb és gyorsabb. Számos új eszközt és eszközt találtunk fel a munka gyorsabbá és könnyebbé tételére. És elkezdték hívni a körzetben egy kovácsot, és a fiát - a kovács fia vagy Kuznetsov fia. Így jelent meg a vezetéknév - Kuznetsov.

És az a szomszéd, aki jó agyaggyűjtő edényeket készített, csak ezt kezdte. Műhelyet készített, segítőnek. Ki agyagolja az agyagot, aki kókákat készít, és ki égeti őket a sütőben. Kiváló kerámiát kapunk! És elkezdték hívni egy fazekasnak és gyermekeinek - Goncharov gyermekei. És megjelent a vezetéknév.

Mit gondolsz, fiúk, mi?

- És a szomszéd, akinek a felesége gyönyörű ruhát viselt - folytatta a bűvész a történetét -, kezdett neki segíteni egy szabó üzletben. Azóta, ki kiderül jobb, ez az, amit tesz. Mindenki rájött, hogy jobb, ha egy dolgot megcsinálnak egymással, és megpróbálnak kielégíteni minden szükségleteit.

A specializáció természetesen nagyon előnyös.

- Speci. Mi ez? Kérdezte a királyt, zavarban.

- SPE-chi-ah-lee-for-CIÓ, - ismételt tündér és magyarázó la: - Szakirányú - ez az, amikor az egyik teljesítményére fókuszál egy bizonyos esetben az a tény, hogy jobb kezelése. A szó első pillantásra nehéz lehet, de te, felség, a szakosodás már régóta tudja. Ne higgyen nekem? Emlékszel, amikor azt tanácsolták, hogy nem otthon tulajdonosa csak egy dolog, a kovács, úgy, hogy a legjobb kapunk chalos. Ez szakosodás. Amikor az emberek először szakosodott minden a saját területén, hogy egy dolog, az összes többi áru és szolgáltatás kapnak, megosztva egymással. És akkor kiderül, hogy mindenki több terméket és szolgáltatást fogyaszt, mint amennyit termel.

Csak egy perc, fiúk! Ha alaposan elolvassa a könyvet, akkor ne felejtse el, hogy már hallott a szakirányról. Ne felejtsük el, Károly herceg nagymamája házát, nyugodt esti beszélgetést, tündérmesét Fedulról és Malanya-ról. Igen, ez volt a "specializáció" szó, amelyet a fiatal hercegnő egyáltalán nem emlékezett. És mikor volt ideje megbeszélni a varázslóval?

- Mit gondolsz, mikor mindenki kezdett specializálódni egy ügy teljesítésében, jobb embereket élni? Kérdezte a varázsló.

- Azt hiszem, jobb - felelte a király. - Végül is, ha egy dolgot csinálsz, akkor mesterré válsz.

- Szakértő - mondta a varázsló.

- Egy szakember - folytatta a király - gyorsabb és jobb munkát végez, mint az, aki időről időre foglalkozik ezzel az ügykel. És az eszközök megfelelőek.

A király gondolt és gondolkodott, és hirtelen büszkén nyilatkozott:

- Például, mint üzletem mestere, és van egy trónom és egy drágaköves korona, amelyet senki sem tud.

- Milyen üzletet? Nem értette királynőjét.

- Milyen érzés? Természetesen Royal. Az én szakmám a király, és tiéd a királyné. És a mi gyermekeinket a király vagy a királynő gyermekeként hívják. Ezért a családunk a királyné nemzetsége. És mivel én vagyok az első a királyok a mi fajta tanulmányozni ezt a kifinomult gazdaság, azt kérem, hogy hívjon Economy First Korolyov mostantól! Hangzik?

- Úgy hangzik - felelte a királyné. "De hogy királysá válj, sokat és sokáig kell tanulnod." A gyermekkortól kezdve. És a királyné is. És gyermekeinknek megtanulniuk kell, hogy királyok és királynők legyenek, így minden nap a királynő tanulmányait tanulják.

- És van egy ötödik királynő tanulmánya. Senki sem tudja annyi trónbeszédet, ahogy ismerem őket. De a királyi etikett szerint három. Ez egy ilyen bonyolult tudomány! Ha egyszer csak hibázik, ne felejtse el a bajt. Egyszer, amikor találkoztam Zamorie országának uralkodójával, elfelejtettem háromszor sípolni, úgyhogy úgy döntött, hogy háborút hirdetek neki. A Zamorje szabályai szerint senkinek kell hallgatnia, amikor köszönetet mondasz. Újra kellett leülnöm a tankönyveket, és mindent megismételtem. Nem, bármit mondasz, királynak kell lenned.

- Igazad van - mondta a varázsló. - Ahhoz, hogy jól csinálj valamit, először meg kell tanulnod. A specializáció különböző szakmák kialakulásához vezetett. Most olyan sokan vannak, hogy nincs esély arra, hogy mindent felsoroljanak. Vannak olyan munkák, amelyek könnyen megtanulhatók. Például, takarítson be.

És van egy nagyon nehéz munka, amely hosszú és hosszú képzést és jó képzettséget igényel. Itt például egy sebész szakmája. Lehetséges-e a képzés és a tudás nélkül a műtétet a páciensnek elvégezni? Természetesen nem. Ha a műveletet egy nem dokumentált személy végzi, ahelyett, hogy felhasználná, inkább helyrehozhatatlan kárt okozna.

A varázslónak nem volt ideje befejezni a leckét, miközben a kis herceg sikoltozni kezdett a királyi irodában.

1. Váltál már valaha? Miért tetted ezt? Jobb vagy rosszabb lett a csere?

2. Mi az előnye a csereprogramnak?

3. Mi a szakosodás és hogyan nyereséges?

Kapcsolódó cikkek