2. nap

Útvonal: Szentpétervár - Moszkva

utazásszervező: Vodokhod - Moszkva

8.00-kor érkezett a szigetre. A emelkedést 7,45-kor tervezték. Egy kicsit felébredtem, és azonnal siettem a fedélzetre, hogy megnézzem az érkezést. De az ablak a kabin már látható Nikonovskaya öbölben és úszni benne "Valerian Kuibyshev."

A napozóterembe meglepődve találkoztam egy lótuszpálcás nővel, és egy másik ember egy kevésbé különös pózban. Meglepődtem, hogy a megjelenésem nem kevesebb, mint én. Később megtudtam, hogy "reggeli gyakorlatok Oksanával", amelyet naponta 7,45-kor tartottak. Úgy tűnik, a moszkoviták között, akik a turisták túlnyomó többségét képviselik, a díjszabás nem volt népszerű. Itt merem felidézni, hogy minden moszkoviták szörnyen kövér. A hajón a drága ruhákban ez nem olyan érezhető, de a tengerparton csak horror! Ajánlom, uraim, hogy végezzenek gyakorlatokat és diszkókat!

A reggelit 8,15-kor tervezték, és már 8,45-kor egy gyalogtúrát terveztek. Nyilvánvalóan hosszú reggeli voltunk, így eljutottunk a 8. kirándulócsoporthoz. Az étterem ablakából figyeltük a szomszédos hajó turistáit, akik szintén reggelizni kezdtek. Véleményem szerint általában van egy nagy hiba a motoros hajó menetrendjében: sok parkolóért érkeztünk előre, így a parkolás alatt ebéd vagy reggeli történt. Tekintettel arra, hogy a parkoló nagyon rövid, nagyszerű lenne az érkezési idő 1 órás váltása. Ezután a hajó korai érkezését a turisták használhatják.

A Valaam hajó parkolója 11 órát tartott, a legtöbb hajó sokkal korábban, mint a menetrend. Nyilvánvaló, hogy a Valaamban a motoros hajók parkolója nem túl drága, és a hajó tulajdonosai nem különösebben követik a hajók érkezésének és távozásának pontosságát.

A Valaamon két öböl, ahol a turisták hajói érkeznek:

Bolshaya Nikonovskaya - 2, 3, 4-fedélzetű tengerjáró hajók számára. Nem messze ez az öböltől több kolostor, ahol gyalogos kirándulások tartanak.

A kolostor öböl viszonylag kicsi, OM hajók és meteorok érkeznek oda. Nem messze az öböltől van a Megváltó-átváltoztatás Valaam kolostor központi kúriája. Az Omsk búcsújárat (például Priozersk), az Elien meteorológiai cég (Szentpétervárból) érkezik közvetlenül a kolostor-öbölbe. A nagy tengerjáró hajók nem tudnak áthaladni egy kis kolostor-öbölen, így a motoros Om- és minibuszok a Monastyrskaya-tól a Nikonovskaya-öbölig futnak.

Rádischevünk hosszú távú tartózkodása alatt tervezték:

A nap első felében. séta a Valaam-szigeten (a hajóköltség részét képezve).

A nap második felében. kirándulás a központi kastélyba - az átváltoztató kolostorba. A központi birtokot háromféleképpen lehetett elérni:

  • gyalog (ingyenes). 5 km egy út, kb. 1 km a kolostor területén, 5 km vissza,
  • a minibuszon (50 rubel),
  • a hajón OM (350 rubel). Megzavarodott turisták kifejtették, hogy az OM - „a tó moszkovita” turisták azonnal átnevezte „csintalan moszkovita”, ami olyan, mint a valóság, mivel a mérete parahodika képest bélés „Alexander Radishchev”.

Feltételezték, hogy a Kolostor-öböl turistáinak kikötőit, mindhárom utat megérkezik, útmutatókat fognak betölteni. Figyelembe véve a körutazás költségeit (nem kevesebb, mint 20 ezer), azt hiszem, senki sem merte gyalogolni.

Megállapítható, hogy az OMiki a Valaamon nagy megtérülést hoz, és jó nyereséget hoz a tulajdonosai számára. A Víziút alkalmazottait is "kitűnő" lehet a mozgás lehetőségeinek ilyen széles skálájához, bár ez a becslés inkább magyarázó jellegű, hiszen a túrákat a sziget "őshonos lakói" végzik. A turisták teljes megelégedésére a Vodokhod cég önállóan végezhet kirándulást a Valaam sziklás partján azok számára, akik a szigeten először élnek.

Utaztunk a kolostor Bay OMIK és nem bántam meg, mert én sokkal inkább az út fut végig a sziklás parton a szigetcsoport Valaam, mint a tényleges túra a kolostor. Az OMiki a gyönyörű sziklák mentén vitorlázik, és amikor belépnek a kolostor-öbölbe, szó szerint 5 méterre haladnak a szikláktól.

Valaam kellemes meglepetés a legtisztább levegő után a fülledt St. Petersburg.

Valaamban voltam 10 évvel ezelőtt. Sajnos ebben az időben minibuszok és kompjárat (Sortavala-ból látszik), amelynek eredményeképpen sok autó van a szigeten. Láttuk a Karelia DPS autóját, mit csinált ott? De minden felmérési pontnál nyitott pavilonok voltak a turisztikai csoportok számára. A Valaam szkítainak szokásos túra jelentősen bővült, most a turisták az Olajfák hegyére vezetnek, lélegzetelállító kilátással a Ladoga-tóra.

Van egy nagyon jó útmutató - egy olyan nő, aki annyit mondott nekünk, hogy egy kicsit későn vacsorázunk, este pedig örültünk, hogy végül véget ért a túra.

Leszállás Ohm készült móló, ahol nem voltak turista hajók, pontosabban OM ragadt szállni az utolsó hajó turizmus. Ennek eredményeként, a lobbik több egymással szemben hajók kialakított forgalmi dugók turisták gyalogos egymás felé: az egyik volt a parton, hogy valaki a másik oldalon: a csónak vagy OMIK.

A Valaam kolostor központi birtokát viszonylag korábban helyreállították. Tíz évvel ezelőtt, a korábbi látogatásom során a kirándulások egy szánalmas katedrálisba kerültek, ahol szélvédőket nyitottak a széltől, és a turistáknak szörnyű történeteket meséltek a helyrehozó munkáról. Aztán elhagytam azt az érzést, hogy meglátogattam egy szent helyet azzal a reménnyel, hogy a kolostort helyreállítottam és újjáéledtem.

Ma az átváltoztatás székesegyházát helyreállították, de sajnos remekül néz ki. A kolostor udvarán tilos a fotózás, a nők csak hosszú szoknyákon és fedett fejjel megengedettek, férfiak számára pedig nadrágra van szükség. Meg kell mondani a Waterway munkatársainak köszönhetően, ahogy ezt a hajón többször is figyelmeztettük.

A kolostorban fekete ruhákban és fekete szemüvegekben nagyszámú ruhásszekrény őr volt. A közelgő megfélemlítés érdekében javasolhatom, hogy védő sisakokba öntse őket, és adjon nekik mindegyiket, ha ez még nem áll rendelkezésre. Az őrök száma nyilván meghaladta a szerzetesek számát. Sajnálatos módon ebben a látogatásban a Valaam központi birtokában nem szent helyet, hanem egy tárgyat, amelyen nagyon jó pénzt keres.

Mielőtt meglátogattuk az átváltoztatás székesegyházát, meghívást kaptunk arra, hogy meghallgassuk a Valaam kolostor kórusát. Miután belépett a templomba, kiderült, hogy ehhez mindenkinek köteleznie kell az 50 rubel kötelező adományozását. Elutasítottam egy ilyen kényszeres szolgáltatást, és fotókat készítettem a helyi macskákról. Azok szerint, akik egyetértettek, nem volt kórus.

2. nap

Útközben az Om hajónk éppen a szél ellen használt, amelyet a helyi sirályok használtak. Minden erőfeszítés nélkül követték a hajót, csak megnyitva hosszú szárnyaikat.

Itt érdemes megemlékezni az apáról, rövid utasításokkal az Alexander Radishchev hajó fedélzetén. Egyéb szabályok mellett azt mondta, hogy rossz a sirályok takarmányozása, nem lehet megtenni, mert szar a fedélzeten. Most a turisták az OMiki-n voltak, így a sirályokat banán és csipek táplálják, amíg a hajó Nikonovskaya-öböl felé fordul, és a szél iránya megváltozott.

A Valaam-i távozáskor minden bizonnyal el akartunk menni a túzokra, hogy a hajókon és a szigeten elhaladjanak a visszavonuló mólón. De nem itt volt.

Itt kell, hogy a „lírai” visszavonulás, és mondja, hogy általában utazni minden hajó fedélzetén, kivéve a legfontosabb, nyitva vannak a gyalogos turisták egész: meg akarja nézni a horizonton az íj a hajó, azt szeretnénk, hogy - ülni a far, vagy az egyik fél. Itt a turisták több csoportra oszthatók. Például a die-hard rajongók hajózással szeretnek pihenni az orrát a hajó, hogy minden a közelgő kategóriájú és szép. Található hátulsó épületek is csak úszó távol van, de a far majdnem mindig nincs szél és megcsodálhatja a sirályok, hogy gyakran kíséri a hajók. A hajók fedélzetének szigorúan szinte mindig zárva van, vagy tilos hozzáférni hozzá, mert ez az egyetlen terület, ahol a csapat nyugodhat. A "normál" motoros hajók többi részében a csapat csak a munkájuk elvégzését követi. Sajnos jelenleg sok 3-fedélzeti motoros hajón a csapat bárhová is jár.

Nos, vissza a történetünk témájához. Még az első napon a hajókázás, észrevettem, hogy a hátsó része a hajó fedélzeti blokkolja egy madzagot egy tégla, és mögötte a szolárium a napozóteraszon fekvő csavarok, és egyéb fölösleges részeket a hajó. így nem lehet menni oda. Így a turisták számára csak a gyalogos fedélzeten lévő élelmiszer maradt elérhető. A Balaam vitorlázásánál egy gyűlölt kötelet találtak egy téglával és egy sétáló fedélzeten. Nos, semmi, úgy döntöttem, hogy remélem, az óvatosság a munkavállalók „Vodochody”, és folytatta a következő fedélzeten. Valóban, a folyosón nyitotta, amelyet már többször használják, és fényképezett a háttérben lebegő tőlünk, és a fejlődő sziget tricolor. De az öröm korai volt. Pár perc múlva ott volt egy ember, egy meztelen felsőtest és a Tarzan testalkat, és azt mondta, hogy a turisták nem kellene itt lennie, és elkezdett fenyegető hámozni egy körte lóg itt. Megmagyarázta mindent, ami a ventilátorszobába nyitott ajtóval történik, azt mondják, hirtelen a turisták esni fognak. Rögtön elmentünk a recepción, ahol a lánynak nagyon udvariasan meg kell jegyeznem, megígértem, hogy megértem.

Ez később megtudta, hogy a férfi a meztelen felsőtest és a test Tarzan a navigátor, és gyűlölte kötél halványulni kezdett. Néhány nappal később a rendező az étterem és az utas társa közben vacsorát tartott az étteremben, és kérte a turisták kívánságaikat a hajós és ételeket az étteremben, különösen. Öröm volt önmagában, de még kellemesebbé az volt, amikor a elsőtiszt (nő) azt mondta, hogy mostantól fogva a takarmány zárva lesz csak megálláskor, hogy bizonyos javítási munkálatok a far a hajó. És ha látni fogod a gyűlölt lyamochku téglával az indulás után, akkor biztonságosan eltávolíthatod.

Azon a napon Ladogán elég erõs volt a szél, és hullámzni kezdett. Sajnálattal a szinte láthatatlan volt. De elégedett voltam az élénk vörös naplementével. A következő napon a hajó két ágyat kellett készítenie: Svirstroy és Mandrogi faluban.

Kapcsolódó cikkek