10 Tények a Bali-szigetről

Főoldal> Indonézia> Bali napló. 19. nap. Tíz dolog, ami meglepett

10 Tények a Bali-szigetről
Tegnap este úgy tervezte, egy utat a part Nusa Dua és a templom a Ulu Watu, amelyek közel helyezkednek el egymáshoz, de a reggeli pontozott «i» - sűrű réteget helyen ólmos felhők az égen, és a csalódást előrejelző kényszerített, hogy feladja ezt az utat. Az internet azt mondta, hogy a tengerparti helyzet ugyanaz, ezért egyértelműen meg kell szüntetni a mai napot.

Mivel ezúttal az üzleti és gazdasági ügyekre szenteltem, úgy döntöttem, hogy megírtam egy tíz dologról szóló jegyzetet Baliban, amelyet különösen emlékszem. Ezeknek a tényeknek a sorrendje semmi köze nemhez a számomra. Csak írtam a sorrendbe, amelyben jöttek hozzám.

1. A templomok Baliban
A templomok száma elképesztő. Mindenütt vannak. Vannak olyan nyilvános templomok, amelyeken közös szolgáltatásokat végeznek. Általában turisták látogatására állnak rendelkezésre, de általában nem az egész terület nyitva van, csak az udvaron, talán még néhány helyen. Vannak olyan családi templomok is, amelyek közvetlenül a házakban találhatók. A díszítés és a luxus miatt néha nem rosszabbak a nyilvános templomoknál, csak kisebb méretűek. Azonban a balinéz templomok ugyanolyan jellegűek, így idővel a díszítésük fényessége egyszerűen megszűnik. Mindezeket a kő- és fafaragást olyan széles körben használják Baliban, amely normává válik, amit gyorsan megszokni és figyelmen kívül hagyni :)

10 Tények a Bali-szigetről

Nagyon szeretem a kutyákat, de ezek az állatok itt nem feltétlenül felelnek meg az "ember legjobb barátjának" szokásos fogalmának. A Bali-i kutyák szánalmas látványt nyújtanak. Majdnem mindegyiket valahogy megverték, néha súlyos sebekkel a testen és nagyon gyakran kopott.

A balinéz kutyák egyáltalán nem kedvelik a karizmát, nem reagálnak a kedves hívásokra, és inkább félre kell keverniük, nem pedig a pattogásnak. Az agresszió ritka, inkább folyamatosan valamiféle szopás, valahol az árnyékban fekszik, vagy az út mentén halad, abszolút figyelmen kívül hagyva a közeledő motorkerékpárt vagy autót.

A Bali-i kutyák sokak, és mindegyikük majdnem ugyanaz a személy ...

A macskáknál a helyzet még rosszabb. Először is, nagyon kevesen vannak, másodszor pedig sokan farok nélkül, vagy csonk helyett. Úgy tűnik, hogy a macska - a jelképe gonosz Balin, ezért nem szeretem őket, és levágta a farkukat, de olvastam valahol, hogy ez a motor a turisták számára, és valójában ott van csak egy ilyen fajta macskák ... Nem igazán hiszem, mert az ilyen „fajta "Láttam a Fülöp-szigeteken, és még a példányok között is találtak egy jól körülírt farokkal. De nem mondhatok 100% -ot.

10 Tények a Bali-szigetről

3. Közúti forgalom

Csak fel kell használnod ezt. A jobb oldalon úgy tűnik, mintha senki nem tanult volna, és általában a robogót kezelné, nincs joga. Még tízéves gyermekeket is osztanak, és négy motorkerékpárral együtt iskolába járó iskolásokat kellett látnom. Ezért nyilvánvaló, hogy az utak helyzete rendkívül bizonytalan.

Denpasar és Kuta területén, ahol a forgalom feszes és az utak szélesek, egy normális napon úgy érzi magát, hogy része a káosznak. Kevés, hogy visszatartó erejű legyen, kell számítani a potenciálisan lehetséges intézkedések körül a résztvevők ebben a káoszban, és mivel ők repülnek sebességgel másfél-két alkalommal több tiéd, akkor meg kell, hogy legyen nagyon óvatos. Lehetnek vágás mindkét oldalon, megelőzve a jobb és a bal oldalon, és olyan közel, hogy néha sok adrenalin a vérben kidobják, mint elképzelni, mi történt volna, ha egy másik centiméter közelebb ... Kezdek gondoltam, hogy ha megy az út, ez nem semmi Én kockáztatom ... Igen ... A Ukhari szomszédos utcáin az úton lévő taxi nem is néz körül! Néha tisztességes sebességgel repülnek azzal a szándékkal, hogy lassítsanak valahol az úton, és minden esély arra, hogy lelőtték vagy repüljenek egy ilyen dunce első kerekén.

A közlekedési szabályok hiánya szintén kissé visszataszító. Ismétlődően egy egész patak vörösre vált, vagy a jel alatt fordult: "balra fordulás tilos." Nos, ha egy körkörös mozdulatokkal Denpasar vált a „mozgás a legrövidebb úton”, azaz az ellentétes a jobb hajtóka, és így költözött, itt minden az agyam feladtam és elfogadtam a valóságot ...

Sokan olvasták a rendőröket, akik a turistákat egy sisak hiányában megbírtak, vagy a vonalon kívül álló közlekedési lámpa megálltak. Én még mindig nem találkoztam és mindig a megfelelő helyen álltam a közlekedési lámpánál, de a sisak hiánya bűntett előttem, mivel nagyon könnyű elveszíteni a fejem ebben a Brownian mozgalomban.

Baliban megdöbbentett a kézzel végzett dolgok mennyisége. Igen, szinte minden itt manuálisan vagy kicsit automatizált módon, azaz elektromos szerszámok használatával történik. Kilométeres utcák, amelyeken a mûvészek üzletei vannak, eladva, minden pillanatban elcsodálkozom. Mennyi kézi munkaerő rejtőzik az utcán több száz termék mögött. Mindez az európai szabványok szerint érdemes egy fillért sem, de ugyanaz a fából készült Buddha termelése legalább egy egész napot vesz igénybe a mester életében. És nincs Buddha a mester minden alkotó munkájának, nem lesz teljesen ugyanaz, mint az előző.

A kézművesek specializálódása is azonnal látható. Valaki vágja a fát, és csak a Buddhák, hogy valaki elvágja a többi számok, valaki tesz egyfajta bútorok, mint például a székek, hogy valaki csak teszi a lapos széles és hosszú táblák, amelyeket aztán használt asztalok és padok. Hihetetlenül boldog vagyok, hogy még egy költségvetésbe épített házban is minden anyag természetes. Vendégházamban és bérelt házamban az ágy valódi fából készült, faragott háttal és lábakkal, nem keményfa, forgácslap és egyéb félkémiai anyagok. Ugyanez vonatkozik minden másra - ajtók, ablakkeretek, asztalok és székek. A templomok és a házak díszítésére szolgáló lemezeket és kövek is szinte kézzel vágódnak le.

Általában ez mindig megdöbbent, és nem tudok megszokni. Az európai világunkban, ahol még a márvány is mesterségesen van formázva, ezek a balinéziai dolgok egészen költségesek. Itt az élet normája, és ez a tény hihetetlenül kedves számomra!

10 Tények a Bali-szigetről

Bali az indonéziai hinduizmus oázisa. Minden más indonéz-sziget többnyire muszlim. Egészen korábban Indiában tudtam, hogy sok isten van a hinduizmusban, szó szerint milliók. De Bali itt, nem az internetről származó könyvekről és cikkekről tanultam, hanem a helyi lakosokról. Szó szerint mindennek van patronja. Vannak istenek a mezők és a termékenység, valamint a szakosodottbb istenek rizs, szójabab és a kukorica. Mindannyian tiszteltek és rendszeresen megkapják az ajánlatok részét. Az ajánlatok mindenütt megtalálhatóak - rizsföldön, pataknál, fa mellett, hídon vagy a tengeren. Minden balinéz házban van egy oltár, és a bejáratnál van Ganesha, jó szerencsét hozva.

A balinézek közül azok, amelyek bőven vannak, a ház területén egy családi templom, és így nem kell néhányat mondani. A családi templomok gyakran a bútorok gazdagsága szempontjából semmi esetre sem rosszabbak a nyilvános templomoknál, és néha még felülmúlják őket.

10 Tények a Bali-szigetről

Kezdetben nagyon kellemetlen gyaloglásnak érezheti magát reggel az utcán, és folyamatosan rúgni gyönyörűen a járdán kis virágokkal díszített kosarakkal, rizzsel, édességekkel és gyümölcsökkel töltve.

Ezek az áldozatok, amelyeket minden nap és minden balinál csinálnak. Reggel minden házban vagy üzletben szó szerint megtalálható. Ez azt az érzést kelti, hogy bármely balinéz napja ezzel kezdődik.

Putu, Bali, akivel találkoztunk Yeh Pulu-ban. Azt mondták nekem, hogy bizonyos napokon, amikor különböző helyeken kell áldozatot hoznia, 3-4 órát vesz igénybe!

Ezek az ajánlatok célja a szellemek kényszerítése, és minden balinéz család szükségszerűen teszi őket.

Az ilyen ajándékok elkészítése egész művészet. Az áldozatok kosarakat nők teszik ki. Ha nincs idő erre a családban, akkor ilyen ajándékokat vásárolnak a szellemek és istenek. Sok a piacon eladók, akik "kísérő" árukat adnak el - virágokat díszítésre, kosarakra, ízesített pálcákra és így tovább.

10 Tények a Bali-szigetről

A rizsföldek Baliban mindenütt megtalálhatók. A turisztikai területeken, mint például a Kuta, a rizsföldek fokozatosan felváltotta a szállodák és gyógyszalonok. Ezt nem kedvelik a helyiek, legalábbis ugyanabból a Pututól hallottam róla.

A rizs a balinéz család fő terméke, és Putu azt mondta nekem, hogy családjában rizst fogyasztanak minden nap. A rizs növekedésének folyamata nem változott pár száz évben. Az egyetlen dolog, amelyet szinte mindenki használ, egy traktor vagy egy motor blokk a szántás a szántás elültetése előtt, de még mindig néhány parasztok erre a célra tehenek vagy bikák és egy különleges eke. A tehenek fedett tollai rendszeres időközönként a terepen találhatók. A termesztés és betakarítás folyamatának többi részét manapság a házigazda családja végzi. Nos, majdnem úgy, mint ültetni és szedni a burgonyát :)

A rizsföldek színe elképesztő. A színek, a csend és a nyugalom mögött sok ember utazik Ubudba.

10 Tények a Bali-szigetről

Ha olyan dolgokról beszélünk, amelyek nem meglepőek, nem hagynak bennünket közömbösek, ez a balinéz jóindulat. Balinál, megszoktam, hogy mosolyogjak. Valamikor önmagában történik. Elég csak néhány másodperc, hogy megnézzük a helyi rezidenset, és barátságos mosollyal ad. Lehet, és nem mindig történik meg, de nagyon gyakran. Ilyen légkörben egyszerűen lehetetlen feszült és komoly.

Emlékszem, a moszkvai metró és a sok-sok ember, akik született valahol a dolgát egy ilyen komoly és barátságtalan véli, hogy felmerül a kérdés, és ha élvezni valamit ebben az életben, vagy ő ugyanolyan szürke, mint az előttük?

10 Tények a Bali-szigetről

Már régóta komolyan szűrem mindent, ami bejut a gyomromba, mert úgy gondolom, hogy mi vagyunk az, amit eszünk. Indiába utazva, azon tűnődtem, hogy az emberek ilyen túlélő embereket képesek túlélni. Bár Indiában a legtöbb vegetáriánus, de napi étrendje fehér rizs különböző szuperfűszeres ételekkel, valamint különféle sült lisztből készült termékekkel. Gyümölcsöket és zöldségeket fogyasztanak nagyon szerény mennyiségben. A Fülöp-szigeteken még rosszabb a helyzet. Ez az ország megszállott hússal és gyorsételekkel. Számomra, mint vegetáriánus, aki alapvetően élő étel, a filippínói éttermekben, a választás nem volt túl nagy, és végül rizzsel ettem különböző zöldségekkel. Leginkább a gyümölcs, különösen a banán és a mangó. Tastier mangó, mint a Fülöp-szigeteken, még nem próbáltam.

És most mi volt a meglepetésem, amikor Ubudban egy tucat kávézóval és étteremmel találkoztam, amelyek nemcsak ökológiai termékeket tartalmaznak a menüben, vagyis a kémia nélkül termesztett termékek, hanem nyers ételeket is kínálnak. Baliban nagyon egyszerű megtalálni az ökológiai termékeket vagy a szerves anyagokból készült termékeket. Igaz, az európai öltözködés minden organikus esetében emeli az áruk árát, amint a "Organic" szó szerepel a nevében. De ez nem is fontos. A közúti üzletekben normál körülmények között termesztett gyümölcsöket és zöldségeket vásárolhat, ízléssel, ellentétben az európai szupermarketekben kínált műanyag-gmoshnogo készletekkel. Ezeknek a termékeknek az árai ugyanazokkal az európai normákkal nagyon elfogadhatóak, még ha figyelembe vesszük, hogy a sápadt arcú európaiak teljesen csalnak és csalnak :)

Bali egész évben nyáron, így egész évben friss gyümölcsöt és zöldséget lehet fogyasztani.

10 Tények a Bali-szigetről

10. Rovarok és hüllők

A gyerekkoromat töltöttem a Kaukázusban, elvileg szintén a déli, és megszokta, hogy sokféle vadon élő állatok, de Bali az első éjszaka, én meglepődtem száma lények kimászott éjjel vadászni. Azok számára, akik nem nagyon szereti a mindenféle rovarok, tarakashek Bali nem lenne nagyon kényelmes, mert úgy tűnik, hogy mindenhol van. Nos, a hangyákról, és nem mond semmit. Három faj van a házamban, ha nem több. A legkisebb fekete és narancssárga, a leghosszabb egy centiméterben, az est felé nézve. Ezek a lények mindenhol jelen van és áll félre egy pillanatra, amikor élelmiszer-készítmény a vágódeszkát már lehet észlelni egy hangya húzva egy darab a kijárat felé :)

Valójában a rengeteg rovarok először megijednek, és mindig megpróbálják kidobni, elfújni őket, vagy elrejteni őket, de akkor megszokja és elkezd együtt élni szimbiózisban. Nos, az éjszakai ház padlóján a hangyák kúsznak, és egy egész ösvényt vezetnek a helyiségben. Reggel eltűnnek :)

A hüllők gyíkok és gekkók formájában - ez általában általános dolog. Úgy tűnik, hogy a gyíkok mindenütt, szinte minden bokor alatt vannak, és a gekkók minden házban élnek. Igaz hangok szokatlanok, de akkor hozzászokik hozzá. Még az esti órákban is sok béka van, ami szintén nem buta :)

Kígyók Balin, mint veszélyes helyzet, mivel sok mérgező fajok, de ritkán támadják meg a kígyók magukat, és csak meg kell nézni a lépést, amikor séta a dzsungelben és a rizsföldek. Kétszer láttam kígyók, és talán egyszer mérgező, de mindkét esetben ők elmenekültek tőlem olyan gyorsan, hogy nem tudtam még felvenni a kamera.

10 Tények a Bali-szigetről

10 Tények a Bali-szigetről

10 Tények a Bali-szigetről

10 Tények a Bali-szigetről

10 Tények a Bali-szigetről

10 Tények a Bali-szigetről

Kapcsolódó cikkek