Az FA kupa döntője a 2018-as labdarúgásban

A "Chelsea" 1-0 lett a gól, Didier Drogba góljával a kapu túlsó sarkában lévő büntetőterületről.

Háttér [szerkesztés] szerkesztés wiki-text]

A végső utat [szerkesztés] szerkesztés wiki-text]

A mérkőzés előtt [szerkesztés] | szerkesztés wiki-text]

A bírák megegyeznek [szerkesztés] szerkesztés wiki-text]

Form [szerkesztés] szerkesztés wiki-text]

Megnyitó [szerkesztés] szerkesztés wiki-text]

A meccs kezdete előtt rövid megnyitó lesz, amelyen a trófeát a vörös szőnyegen lévõ játékosok talapzaton helyezik el. Ezután a játékosok bemutatkoznak a fő vendégeket és tisztségviselőket, majd a nemzeti himnuszt játsszák. [8]

Match Review [szerkesztés] szerkesztés wiki-text]

Első félév [szerkesztés] szerkesztés wiki-text]

Az első támadás Portsmouth mögött volt. Alig kezdődött a játék, mint Aruna Dindane után egy hosszú labdát a bakon vette át a labdát a jobb szárnyon, de nem tudta legyőzni Ashley Cole. miután a fellendülés, amely határozottan a padon tartalék szamár Yuri Zhirkov. Adunk egy névleges vendégek töltik támadás osztályokon Carlo Ancelotti határozottan megragadta a labdát a középpályán, és vette helyzeti támadás a birtokában James. Veszély már az 5. percben, miután egy lövés, Frank Lampard a kedvenc helyzete előtt az ellenség a büntetés terén a labdát fütyült be a legjobb tíz centi a szár. "Portsmouth", amennyire csak tudott, igyekezett reagálni a londoniak támadása ellen, de az ellenfelek erői nyilvánvalóan nem voltak egyenrangúak. Lampard ugyanaz a második epizód való részvételével csak valami csoda nem pontszámot, látványos hosszú távú lövés küldte a labdát a keresztléc az ellenség kapuit. Ettől a pillanattól csak egy perc telt el, mint Florent Malouda átadása után. A labdát Nicolas Anelka vette át. sikerült áttörnie Steve Finnan-ról. de a kapus megtartotta a kaput.

Ha a küzdelem kezdetekor a Portsmouth védői még mindig le tudták fedezni Didier Drogbát. majd az első félidő közepére a csatár egyre több szabadságot kezdett érezni. Az egyik epizódban két ütést okozott egy támadásban a büntetőterületen, de mindkét próbálkozást a védők tették. Egyike annak a kevésnek, hogy Frederic Picionn majdnem hangsúlyozta Peter Cech álláspontját. Miután Salomon Kalu az Ashley Cole átadásával a keresztlécben lőtt, senki sem emlékezett Portsmouth epizódjára. Ráadásul majdnem utána a csontváz ismét játszott Portsmouth oldalán, átvette John Terry fejét. aki átvette a Malouda asszisztenseket. A Portsmouth-ról egy rövid szünet érkezett röviddel a szünet előtt, amikor orvosi segítséget nyújtott Michael Ballacknak. E rövid távú pihenés után, Drogba. az ő stílusában őrült ütést tett a büntetőterületről, és a kesztyűből a labda ismét negyedszer időben a keretbe esett. De a rossz szerencse folytatódott, amikor ugyanaz a Drogba. lezárva az Anelka kamráját. ismét benyomódott a bárban.

Második fél [szerkesztés] szerkesztés wiki-text]

A szünet helyettesítése nélkül történt. „Portsmouth” a 52 percben Provet nagy támadás, amikor az áthelyezés után a jobb szélről Jamie O'Hara Kevin-Prince Boateng a pusztító helyzetben lövés széles a keresztléc, „Chelsea”. Ezután Aruna Dindane belép, mint egy rakéta a tizenhatos és Cech volt a szabályok ellen megállt helyett a végén az első felében, Ballack megsérült Juliano Belletti. így a játékvezető kiváló okot ad a büntetés kiszabására. Boateng. a kapu közepén teljesen helytelenül helyeselt, így Chekh számára esélyt adott a lábának lövésére. Mihelyt Portsmouth eltűnt a sokkból, hogy Chelsea sikerült felhasználnia a szabványokat. Drogba lenyűgözte a briliáns lövést a kapu szélén.