A legendás szovjet síelő Raisa savanyúsága

A helyi iskolák két igazgatója, Alexander Petrovich Filippov a Bakura falu és Stepan Stepanovich Panteleev faluból, Mochigi faluból támogatták a síelést a régióban. Szervezett edzés és versenyek, filmes amatőr filmek. Kiderült, hogy ezek az iskolavezetők a sport szerelmét és Raisát ölelik fel.

1976: Raisa Smetanina másodszorra jobbra

A gyermeki síelés iránti szenvedélye mellett Raisa Petrovna gyakran horgászni kezdett, és a falubeli többiekkel együtt kaszáltak.
Az első ízben a győzelem Smetanina érzése érezte magát, amikor második helyet szerez a Pechora köztársasági ifjúsági bajnokságán. Professzionálisan részt vett a síelő lány azonnal kezdődött a diploma megszerzése után. Miután Saktyvkarba költözött, Smetanina belépett a pedagógiai szakiskolába, ahol Herman Kharitonovot kezdte. 1970 óta Raisa csatlakozott a "Harvest" sportegyesülethez.

Alig 4 év Raisa Smetanin, már a nemzeti csapatban, világbajnok lett a győztes a váltóban és egyénileg figyelembe bronz a 5km versenyt. A csapat Smetaninoj nagyon szerencsés - edzője Viktor Ivanov, akik úgy ítélték meg, hogy a legjobb edző abban az időben, és a védnökséget a jövevény vett egy tapasztalt síelő Galina Kulakova. A lányok hamarosan közeli barátok lettek.

Az OI-1976-ban Ausztriában Innsbruckban a szovjet síelő három érmet kapott, kettő aranyat. A 5 km-es versenyen Raisa elvesztette a második helyezést Finnországból a Helena Tekalo-nak, amely végül megkapta a fődíjat, és Smetanina lett a második.

Az 1978-as világbajnokságon a finn Lahti Smetanina már négyszer felmászott a talapzaton. Azonban az első helyen, hogy ez akkor nem volt lehetséges még egyszer.

Összesen Raisa Smetanina öt olimpián vett részt, és senki sem jutott jutalom nélkül. A Világ Síbajnokság hétszeres győztese a világon 26 nemzetközi díjat gyűjtött össze. De a legfontosabb dolog volt Pierre de Coubertin, az új olimpiai játékok alapítója. Ezt a kupát az olimpiai mozgalom és a tisztességes küzdelem elvei alapján ítélik oda. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság elismerte a szovjet síelő eredményeit.

Együtt olasz Stefania Belmondo Smetanin részvények a rekordot a legtöbb díjat a nők körében a történelem, a téli olimpia - ezek 10 különböző érmet.

A sportoló második személyi rekordja egyértelműen senki sem fog meghaladni. Raisa Smetanina volt az első olyan férfiak és nők körében, akik sikerrel öt egymást követő éremet nyertek az olimpián.