Arshavin - a londoni Arsenal kapitánya

Egy másik vendég mérkőzés a 35. fordulóban a bajnoki Anglia ellen „Portsmouth” Andrei Arshavin találkozott a karszalagot, és vezetett egy egész része London „Arsenal”. Előestéjén a legfontosabb játék az elődöntőben a Bajnokok Ligája, „A Manchester United” Wenger nyugodalmat adott fő kapitány, „az Ágyúsok Cesc Fabregas és Kolo Touré a helyettesét. Nem szerepel a Almunia, Adebayor, Nasri, Gibbs mérkőzés iránti kérelemben.

Középvivőjének szokásos pozícióját figyelembe véve Arshavin, aki egy csapatkapitánynak illik, közvetlenül részt vett az ellenfél céljaiban. A játék végül 3: 0 lett a londoni klub javára.

Az "Arsenal" orosz kapitány pontos kiugrása után Niklas Bendtner, a meccs 13. percében, egy fejfúvással nyitotta meg a számlát. A 39. percben, Arshavin egyik kapuja, egyik a portsmouth kapusa, megszakadt egy jogosulatlan fogadás. Bendtner megduplázta az eredményt, és büntetőjátékot ért el, amit a pétervári "Zenith" korábbi labdarúgója nyert.

Az 55. percben Portsmouth védője meggátolta Arshavin lövését, a kapus oldalánál védekezőből a labdát visszavették Carlos Vela felé, aki elküldte a gólt. A 79. percben Arshavint lőtték le a házigazdák büntetőterületének határán, amelyre Noe Pamaroot eltávolították a mezőről.

Meg kell jegyezni, hogy az orosz labdarúgó ebben a játékban megkapta az első sárga lapját, és a Portsmouth rajongói a tehetetlen dühtől kezdték teljes mérkőzését.

Úgy tűnik, hogy Arshavin hasonlóan állhat az orosz játékosokkal, akik külföldön csillogtak. Mint Valery Karpin, Alexander Mostovoi vagy Andrei Kanchelskis. És senki sem fogja lepődni, ha Arshi az Arsenal kapitánya marad.

A Wenger csapathoz 9 mérkőzést és 6 gólt szerzett, köztük 4 gólt a Liverpoolban az Anfield Roadon.