A vitorlás atya motorkerékpár-szövetséggel foglalkozó bizottság, 2019

Helyszín: Leningrád Régió, Vsevolozhsky kerület, a. Razmetelevo

Oroszország Kupa

A sportrész május 13-án, szombaton kezdődött. Három lineáris speciális szakaszból (SS) állt.

Az első két SS-t legyőzve az ún. "Pontok" (GPS-koordináták), amelyeket a versenyzőknek a verseny szervezői által meghatározott sorrendbe kellett vezetni, a sportolók navigációs eszközébe pumpálták. A győztes az, aki a lehető leggyorsabban és pontosan megoldja az egész útvonalat. Nevzyatie legalább egy ponton vonzott büntetést fél óra, hogy ellenőrizze-időben (azaz + 30 perc. Abban az időben a folyosón egy távolság). A több mint 2 pontot az SS kudarcával büntették. Valaki azt fogja mondani, hogy ez túl nehéz, de ez az Oroszország Kupa. Nem történik meg itt. Az SU1 és SU2 pályák teljes hossza 100 km volt. 100 km szivárgásmentesség! Nem minden versenyző sikerült leküzdenie a teljes távolságot. Az első speciális szakasz után 10 csapat távozott a versenyből. Az összeomlás fő oka a technológia lebontása volt. A résztvevők egy része az SU2 kezdetén nem jött el az első két SS-nek szánt idő végéig. Így a versenyen 7 legerősebb és maximálisan felkészített legénység volt. Folytatták a csatát a díjakért.

Az SU 1 és SU2 első célvonalát Pavel Sinnov és Alexey Tuzov (Szentpétervár) legénysége keresztezte. A hibátlan versenyzők végigmentek az egész pályán, így gyakorlatilag egy díjnyertes helyet szereztek. De az előttünk volt az utolsó versenynap és az utolsó verseny (SU3), amely meghatározta az egész verseny eredményét.

Vasárnap, a résztvevők várta és fél óra versenyt jelölt visszacsatolási útvonalat, amely tartalmazta a iszapfürdő, szakadékok, elárasztott területeken, természetes és mesterséges akadályok, mocsarak, agyag ereszkedés és kapaszkodók, azaz a trófea minden lehetséges elemét. A legtöbb körben kevesebb idő telt el Alex Batov és partnere Alexandra Maxim St. Petersburgból. Őket Novikov Sergei és Novikov Nikolai (Penza) követte.

1 hely - Silnov Pavel / Tuzov Aleksey (Szentpétervár)

2. hely - Batov Alexey / Aleksandrov Maksim (Szentpétervár)