5 Ijesztő rejtvények az intelligencia fejlesztéséhez

5 Ijesztő rejtvények az intelligencia fejlesztéséhez

Amikor tinédzserként voltam, a nővérem szerette volna szörnyű problémákat kérek, és megpróbáltam kitalálni őket.

Így volt. A húgom leírta nekem egy olyan helyzetet, amelyben rendszerint valaki haldoklik, és logikus indoklással kellett gondolnom, hogy történt ez.

Íme néhány ilyen feladat.

Task number 1. A sivatagban egy ember meztelen testét fedezték fel. A kezében hibás találatot talált. Kérdés: mi történt?

2. feladat. Egy férfi azt mondja egy nőnek: "Szeretlek". A nő esik és meghal. Miért?

3. feladat. A városból egy ember érkezett B városába. Több napig ott maradt, és vonattal vonult vissza. Minden utazók észrevették, hogy nagyszerű hangulata van. De ennek ellenére, amikor a vonat hosszú, sötét alagútba ment, egy férfi ugrott ki az autóból, és meghalt. Miért?

4. feladat. Meleg nyár volt, de szeles nap. Romeo és Júlia egyedül voltak a szobában. Egy idő múlva megtaláltak a szobában a padlón. A testek körül üvegdarabok és víz voltak. Mi történt?

5. feladat. Egy személy elit étterembe jött, és elrendelte a pingvin húsokat. Várva a rendet, nagy örömére várt. De amikor az ínyencnek végre sikerült kipróbálni a finomságot, nagyon ideges volt, aztán kivett egy pisztolyt és lelőtte magát. Miért?

Hát, hogy gondolja? Tin! Igen? De nagyon tetszett a megoldás folyamata. A válasz megkeresésére kérdezhetem a nővérem kérdéseit, de csak azok, amelyek egyszilubilus válaszokat javasolnak "igen", "nem" vagy "nincs érték".

Az érthetőség kedvéért leírom, hogyan "foglalkoztam" egy meztelen emberrel a sivatagban (1. feladat).

- Olyan turista, aki elvesztette az utat?

- Ez egy szökevény, aki elrejtette az üldözőket és elveszett?

- Van egy remete, aki böjtölt a sivatagban?

- Őt hozták oda és egy hibás mérkőzésen maradt, hogy életben maradjon?

Kapcsolódó cikkek