40-es levél, a Brown Egyetemen

40-es levél, a Brown Egyetemen
Vostok-tó: az őrület gerincét
40-es levél, a Brown Egyetemen
"Van-e technológiai áttörés Oroszországban?"
40-es levél, a Brown Egyetemen
A generációk folyamatossága. Örökség AZLK
40-es levél, a Brown Egyetemen
A Nyolcadik Tudományos Bulgakov Konferencia első napjának programja

40-es levél, a Brown Egyetemen
Internetes projektek fenntartható kezelése
40-es levél, a Brown Egyetemen
Nyári Iskola Művészet a Munkavállalók és a Jövő Munkájának - Nikola-Lenivets művészet
40-es levél, a Brown Egyetemen
Szalma Man: A kritikus gondolkodás és a viták művészete
40-es levél, a Brown Egyetemen
Intenzív "HR-branding technológia"

A diákok, akik más országokban tanulnak, megmondják nekünk a különbséget az orosz és külföldi oktatás között.

40-es levél, a Brown Egyetemen

Stasya Chizhikova, 21 éves

- Hol, mit tanulsz, meddig?

- Tanult egy orosz egyetemen? Milyen emlékek?

- Most a Donetsk Nemzeti Egyetemen tanulok, nemzetközi kereskedelemre specializálódva. Egy főiskolai diploma van, és jövőre tervezek mesterré válni. Az én ukrán nevelésem fontos kiegészítője a nyugati oktatásnak. Az ukrajnai egyetemi rendszer egy másik elvre épül: a diákok kétszer annyi témát tanulmányoznak, mint a barna, és a program nagy mennyiségű információ memorizálására, és kisebb mértékben a kritikai gondolkodás fejlesztésére összpontosít. Sajnos mindez nem járul hozzá az akadémiai tudományok mélyreható mesterkedéséhez. Az angol és a francia kivételével a nyugati oktatásom gyakorlatilag nem segít otthoni üléseken. A tanterv különböző, és nem átfedi egymást.

40-es levél, a Brown Egyetemen

- Providence városban élök, az USA legkisebb államának fővárosa - Rhode Island, negyven perc Bostontól. A hostelom a diákhivatalban van. Van egy kényelmes infrastruktúra, könyvtár és ingyenes wi-fi az egész területet bármikor. A reggeli kávézók első látogatói gyakran a pizsamában tanulók. Itt mindent átitatott a tudás kultuszának légkörébe. Egy meglehetősen hosszú nyári és téli vakáció során általában hazamegyek Donetskbe, hogy egy helyi egyetemen üljek, lásd a szüleimet és barátaimat.

- Milyen bónuszok adják a hallgatói státuszt?

"Sok előnye van." Például egyetemünkben szinte naponta vannak informális előadások, úgynevezett beszámolók különböző tudósokról, művészekről, politikusokról. Sőt, lehetőségem nyílik arra, hogy megtanuljak a világ egyetemeiben zajló csereprogramból. Tehát a második évben fél évig tanultam a londoni University College-en.

- Most dolgozol rajta?

- Elkezdtem a gyakorlatot a Trendwatching Ukraine marketing projektben. Várakozás az EBCL vizsgaeredményekre. A GMAT vizsgákra készülődnek a magisztráciára való felvételhez idővel, és kommunikációban veszek részt - ismerem azokat a vállalatokat, ahol potenciálisan érdekes lehet a próbaidő vagy a munkavégzés.

Örülök a sikerekhez, magas pontszámot tanulok. Tanulmányai során gyakorlati tapasztalatot szereztem különböző cégeknél. Mivel én is érdekel a szociális munka, a tanév folyamán önkéntes voltam a mikrovállalkozásban, a The Capital Good Fund-ban. Ez egy értékes élmény - segítek a kisvállalkozásoknak a felszínen maradni és a nehéz válság utáni időkben fejlődni. Szeretek segíteni a helyi múzeum RISD-nek is.

- Mi a legmenőbb professzor?

40-es levél, a Brown Egyetemen

- Sokan közülük. Meg lehet nevezni például Sergei Hruscsovot, Nikita Hruscsovnak és Romano Prodi fiát. De a legmenőbb a Barrett Heseltine. Annak ellenére, hogy 70 évet töltött, az előadás minden féléve több mint 400 hallgatóhoz érkezik. A "vezetői döntések elfogadása" előadássorozata kultuszgá vált. Érdekes módon nem pénzért dolgozik - havonta 1 dollárért fizet. Érdekes tanítási módja van: állandóan párbeszédet folytat a közönséggel, üzleti ügyeket mond el az életből, vicceket, kezet fog a diákokkal.

- Milyen a képzési folyamat? Írja le szokásos napjait.

- Kel 6-kor felkelek, a fitneszterembe futok. akkor megyek az előadásra vagy a könyvtárba. Ebéd után egy mikrofinanszírozási cégnél vagy múzeumban dolgozom. Este megpróbálok érdekes előadásokra vagy barátokkal találkozni.

- Mi a legfontosabb tudás vagy készség, amelyet a képzési folyamat során kapott?

- Drága, hogy élni és tanulni?

- A felvételkor teljes ösztöndíjat kapott az egyetemtől, amely a tandíjat, a szállásokat és az oktatási anyagok költségeit fizeti. Ezért büszke vagyok arra, hogy az oktatásom nem jelent anyagi terhet a szülőknek. Általánosságban elmondható, hogy a Brown tanfolyam az egyik legdrágább a világon.

40-es levél, a Brown Egyetemen

40-es levél, a Brown Egyetemen

40-es levél, a Brown Egyetemen

- Bár törekszem sikeresen befejezni a képzést és szerezni annyi készséget és képességet, amennyire csak lehetséges. Érdekes lenne visszatérni az MBA-val, amely jelentős tapasztalattal rendelkezik az Egyesült Államokban.

- Hol fogsz dolgozni, amikor végzett?

- Szeretnék nemzetközi gyakorlati tapasztalatot szerezni nagyvállalatokban az Egyesült Államokban vagy Európában, később pedig az MBA-ban. A jövőben azt tervezem, hogy ott dolgozom, ahol a tudásom és a tapasztalatom keresni fog, és ami a legfontosabb, ahol érdekes munka lesz, és ahol folyamatosan fejlődhetek.

Kapcsolódó cikkek