8 tipp, hogy váljon az ötletek generátorává

A kilencvenes évek közepén volt egy ötletem, hogy olyan tévécsatornát készítsek, amelyen csak a valóságos műsorok sugározhatók. A barátok azt mondták, hogy ez egy buta ötlet: sok valóságos show volt. Ráadásul nincs televíziós társaság - hogyan tudod ezt megvalósítani? Hát, nem jöttem vissza ehhez az ötlethez, de látom, hogy a TV-csatornák már a valóság idejének felét a valóságra fordították.

A probléma az volt, hogy önbizalomra volt szükségem. És nem tudtam, hogy mi a következő lépés. Visszatekintve, tudom, hogy meg kellett rögzíteni, hogy gondolja azt tíz különböző vizsgálatok azt mutatják, hogy tudtam a levegőben, és meg kell kezdeni keres partnereket műsorszolgáltatók közötti.

8 tipp, hogy váljon az ötletek generátorává

Ez történt, hogy hihetetlenül nagy léptékűnek gondoltam az ötletre. Például szeretnék egy olyan légitársaságot létrehozni, amely jó helyet foglal el a repülőgépeken, az internethez és a fedélzeten lévő csodálatos ételekhez. Elképzelhetetlen ötlet. Richard Branson azonban dolgozott. Bár kezdte meg a légitársaság létrehozását, nem volt tapasztalata. Most pedig elkészítette a Virgin Galactic-ot, hogy közlekedjen a közeli föld pályáján. A legfontosabb dolog, amit tehetett, a következő lépés volt. Anélkül, hogy a legszebb ötletek idővel kisebbek és kisebbek lesznek. Nincsenek olyan ötletek a világon, amelyek túl jóak voltak ahhoz, hogy legalább ne próbálják megtenni az első lépést annak végrehajtására.

A fő kérdés nem az, hogy miként hajtsunk végre hihetetlenül nagyszabású ötletet, hanem hogy hogyan lehet minden ötletet elérhetővé tenni. Ez akkor érhető el, ha az ötletek feltalálásának funkcióját fejlesztjük. Itt néhány gyakorlatot ismertetnek, amelyek segítenek ennek megtenésében.

8 tipp, hogy váljon az ötletek generátorává

10 ötlet leírása. Mit akar. Nem számít az új üzlet, a könyvekről, hogy mit kell tennie, ha fogtak, miközben lopott a boltban, vagy felér egy jó teniszütőt. A legfontosabb dolog az, hogy legalább tíz gondolatra van szükség. Tedd az agyadat.

Készíthet egy listát az ötletekről, amelyek nagyon ambiciózusak, és jöjjenek fel arra, hogyan kezdheti őket cselekvésre. Például a panelek előállításának ötlete, amely hatékonyabban működne, mint a napelemek. Vagy olyan mikroorganizmusokat hozzon létre, amelyek eltávolítják a sót a tengervízből.

Ne ellenőrizze a rekordokat. Az ilyen gyakorlat célja nem jó ötlet megtalálása, hanem a több ezer ötlet felsorolása. Ez kifejleszteni fogja az ötletek feltalálásának "izomát", hogy idővel generátorod legyen.

8 tipp, hogy váljon az ötletek generátorává

Aktiválja az agy második részét. Naponta írok. Néha üresnek érezzük magam. Nem is olyan régen mentem rajzolni az akvárium óráit, és nem vettem észre, milyen gyorsan telt el az idő. Mit szereztem? Az egyik legszörnyűbb táj a világon, napnyugtakor a hegyek fölött, és az az érzés, hogy az agy rendbe jött: csak használtam azt a részét, ami általában nem működik.

Fogadjon mindent úgy, ahogy van. Kerülje el a rossz helyzeteket egy kapcsolatban, tartsa be az egészséges életmódot, amit mindenki képes irányítani. Ahelyett, hogy megbánná a múltat ​​és fél a jövőtől, meg kell ragadnia a jelenetét, ahogy van.

8 tipp, hogy váljon az ötletek generátorává

Vigye a tudatalattiat, hogy ötleteket találjon. Nem olyan nehéz, mint amilyennek tűnhet. A nap szigorú rendszere van. Felkelek, olvasok, írok, gyakorolok, esznek, találkoznak emberekkel és még sok más. De néha szükségem van egy rázkódásra. És csinálok valami tökéletesen. Ahelyett, hogy sétálnék, lefeküdtem, vagy kézírással írtam a levelet, nem pedig gépeltem. És bár az elmém nem tudja megérteni, mi történt, a tudatalatti elméjét új ötletekre ösztönzik. Írja le napi tevékenységeit, és próbáljon megváltoztatni valamit.

Menj online. Nem, természetesen nemrég láttam egy képet arról, hogyan válhat kreatívvá, az aláírással "Kapcsolja ki a számítógépet", de néha a webes szörfözés segíthet. Néha szükség van, mint Alice, felmászni a hálózat lyukába. Láthatja az új gondolatokat és ötleteket, amelyek segítenek abban, hogy valami új dolgot fejében fejlesszenek ki.

8 tipp, hogy váljon az ötletek generátorává

8 tipp, hogy váljon az ötletek generátorává

Kapcsolódó cikkek