8. fejezet (Edward Bovkun)

Miután visszatért ellenőrző körútra kapcsolatok annak hadseregtábornok Gorodnyansky vár rossz hírt: „Az éjszaka május 4 5 lövés a parancsnok 253 gyaloghadosztály dandárparancsnok Neborak


- Hogyan vette le magát? Az általános nem hitte el, amit hallott.
- Puhány, és megfordult nyúlbéla dandárparancsnok Neborak - leplezetlen megvetéssel mondta tagja a hadsereg Katonai Tanács Brigade népbiztos Danilov - ez lövés.


- Várj, várj, kedves bajtársam, - állítottam meg Gorodnyansky politikai munkás következtetéseit. Mi történt itt, amíg én nebylo voltam.

A dandártábornok nem akarta nyilvánosságra hozni mindazt, ami történt, de nem volt hova menni. Egy ilyen eseményt nem lehet visszatartani, és itt a Glavkom és a vonalvezetés iránya a hadsereg központjában van.


Mikhailovics Avksenty ismerte a brigádparancsnokot intelligens parancsnokként. Azt is tudta, hogy a brigádparancsnok, Neborak csaknem két évet töltött az NKVD kínzó kamarákban. Hihetetlen szerencse lehetővé tette a brigádparancsnoknak, hogy szabadon menjen. A dandárparancsnokság szerint azonban teljesen bizalmatlan volt, hiszen az általános rang bevezetése után 1940-ben dandárparancsnok maradt. És most, hogy hivatalából elbocsátják, sőt, a pártból kiszabadultak, Alexander Andreevich tudta, hogy ezt egy új letartóztatás követheti, és anélkül, hogy várakozásba venné letartóztatását, lelőtte magát.

- Nos, kedves elvtárs brigád komisszár hozza nekem a pártbizottság ülésének jegyzőkönyveit, szeretném látni, ki és mit szavaztak.
Abban az időben az ajtó kinyílt, és Gorodniansky csatlakozott Timošenko és Hruscsovhoz.

-Mi az általános a parancsnokok a hadosztályok lövöldöznek? "Said Timosenko. Hamarosan a támadó és a parancsnokai nem hisznek a közelgő támadásokban, és még lőnek is. Szégyen, mint a Krímben a whiteguards.

- Ott van - mondta Nikita Sergejevics hirtelen. A negyvenegyedikben, néhányan lőttek, mindent elvesztettek, elvesztették a háborút, de a helyükön semmi más nem erősebb volt, hiszünk a győzelmünkben, és minden a helyére került. Tehát kedves neki.

A „valami”, Nyikita Hruscsov jelentette Corps népbiztos Vaschugina tagja Katonai Tanácsa a délnyugati Front, amely 1941 nyarán forgatták. Vashchugin helyén Nikita Sergejevics érkezett.
- Általában Gorodnyansky - jelentette be Marshal - a nevemben, a hivatalos vizsgálati anyagokkal együtt jelentést küld a parancsnokságomnak. Azt is meg kell adnia egy jelöltet a parancsnok álláshelyére. Most indulunk. Az összes hiányosságot, amelyet itt azonosítottak, a megszüntetésről szóló jelentést várom, legkésőbb május 10-én.

Marshall maradt, és az asztalon előtte Gorodnyansky feküdt több papírlap a megjegyzéseket, hogy elhagyta Marshall eredményeiről szóló ellenőrző látogatást és szükség volt rá, hogy sürgősen vegye fel a megszüntetése, hanem a szív, mintha valaki rajzolt egy karom.

Ismerte Nerobakot, tudta, hogy a katonai komisszárság beadványából az osztályokat ideiglenesen felfüggesztették a hivatalból. Arra tervezett, hogy beszéljen a dandárparancsnokokkal, hogy rendezze el a katonai komisszatéria minden gonoszságát, de a marsall látogatása megtörtént, nem csak egy jó parancsnok halála után. De nincs idő sajnálni, szükség van a hiányosságok kiküszöbölésére.
- A személyzet vezetője nekem - szólította meg az adjutant -, és hagyja, hogy elfogja az ütemtervet az egységek mozgatására.