100% belépés Németországban

Íme néhány olyan kérdés, amelyet meg kell kérni a tudományos intézménybe való belépés előtt:

  • Melyek a kérelmezőkre vonatkozó követelmények?
  • Hol és hogyan kell pályázni?
  • Mi a dokumentumok benyújtásának határideje?
  • Milyen dokumentumokat kell benyújtanom?

Az ezekre a kérdésekre adott válaszain kívül olyan további információkat is nyújtunk, amelyek segítenek a német egyetemek beiratkozási folyamatában.

Mikor kell dokumentálnia a dokumentumokat?

A legtöbb német egyetem évente kétszer veszi fel a diákok toborzását, a képzés télen és nyáron kezdődik.

Téli féléves tanfolyamok

Dokumentumok benyújtására

Bemutatunk egy olyan szabványos dokumentumok listáját, amelyek szükségesek a legtöbb német egyetem angol nyelvű programjainak felvételéhez:

- iskolai oktatás (az eredeti nyelven)

- az iskolai tantárgyak és osztályok átiratai (angol nyelven)

- útlevél formátumú fénykép

- az angol nyelvvizsga átadásának igazolása

Mi más fontos tudni?

Néhány tétel, köztük gyógyszer, gyógyászat, állatgyógyászat és fogászat, annyira népszerű a diákok körében, hogy minden német egyetemnek éves korlátja van a megfelelő programokban részt vevő hallgatók számának. Ezt a korlátozást "NC" -ként, a latin "Numerus Clausus" -nak nevezzük. "Korlátozott szám."

Az NC és a beiratkozó diákok programjainak pályázati folyamata központilag a Stiftung für Hochschulzulassungon keresztül történik. Egyes esetekben a külföldi hallgatók az Application Services for International University Applications-on vagy közvetlenül az egyetemen is pályázhatnak.

Számos egyetem működhet belső NC rendszerekkel az egyes kurzusok számára. Ebben az esetben a hallgatók számának korlátozása változhat minden félévben, és attól függ, hogy egy adott kurzus mennyire releváns.

Fontos megjegyezni, hogy a programokba történő beiratkozás versenyképes alapon történik, ezért az egyetemek gyakran használnak további kiválasztási kritériumokat. Például felkérést kaphat egy bevezető interjú átadására, motivációs esszéket csatolhat a dokumentumokhoz, vagy akár további vizsgálatokat is végezhet. A diákok kiválasztási kritériumaival kapcsolatos információk mindig megtalálhatók a kiválasztott oktatási intézmény honlapján.

Tippek a Hotscourses-be való belépéshez

Használja ki az egyszerű tippeket, hogy először a német egyetemen!

  • A dokumentumokat a lehető leghamarabb (legalább 6 héttel a határidő előtt)
  • Egyidejűleg nyújtson be dokumentumokat annyi kurzusra és oktatási intézményre, amennyire lehetséges, hogy növelje esélyeit a fogadásra
  • A kevésbé népszerű városokra összpontosítva növelje az esélyeit
  • Légy türelmes, mert néhány esetben a hallgatók 2 hónapig várják az egyetem válaszát
  • Ne add fel! Ha valamilyen oknál fogva nem sikerült bejutnia a téli félévre, miért nem alkalmazza újra a nyári félévben?

Kapcsolódó cikkek