Vitalia daraselia özvegye elmondta a legendás szovjet futballistáról

Az özvegy a legendás szovjet focista Vitaly Daraselia - Marina Mamaladze - megosztva a levelező Szputnyik emlékeiket az élet a híres középpályás, akinek a nevéhez fűződik a nagy sikert aratott a tbiliszi „Dynamo” 1981-ben a mérkőzés a KEK.

TALLINN, május 14 - Sputnik. A szovjet labdarúgó Vitaly Daraselia Marina Mamaladze özvegye a Sputnik Georgia interjújában megosztotta emlékeit a híres középpályás életében.

Pécsi, május 13-án a Tbiliszi "Dynamo" győzelme az 1980/1981-es Kupagyőztesek Kupájának versenyén 35 éves volt. A döntőben a "Dynamo" felülkerekedett a "Carl Zeiss" -ből az NDK-ból, és a második szovjet klub lett, hogy megnyerje az európai UEFA versenyeket. Ezt megelőzően 1975-ben a Kupák Kupa győztese Kijev Dynamo volt.

Marina Mamaladze családi archívuma

Vitaly Daraselia a Szovjetunió bajnoki meccsében

A Tbiliszi "Dynamo" nagy sikere elválaszthatatlanul összekapcsolódik Vitaly Daraselia nevével: a döntőben három percet ért el a rendes idő vége előtt, az ellenfél céljának meghatározó célja.

Vitaly Daraselia külön díjat kapott a győztes célért - a Kupa győztes kupájának csökkentett példánya.

A Kupagyőztesek Kupájának másolata, külön díj Vitaliy Daraselia-nak

1982-ben Daraselia egy autóbalesetben halt meg, 25 éves volt. Halála után a Dynamo arany felállása felbomlott. Marina Mamaladze, a labdarúgó özvegyének emléke szerint a klub edzője, Nodar Akhalkatsi elmondta: "Ha Vitalik életben volt, ez nem minden."

Marina Mamaladze tanult a jövő férjével ugyanabban az osztályban. Mint mondta, mindig a győzelmekre törekedett, és az iskolában nyolcadik évfolyamon álmodott, hogy az olimpiai pályára lépjen.

"Azt akarta elérni, amit gyermekkorában álmodott, amit, mondhatnám, nem volt a legjobb, és korlátlan vágya volt, hogy kijusson." A futball volt a szenvedélye - mondta.

Vitaly Daraselia a feleségével és a gyerekekkel együtt

Közben Nodar Akhalkatsi néha nem tette Daraselia-t a csapatba. "Volt tragédiák otthon, sírt, mellettem ültem, sírtam is, és mit tehetnénk" - emlékszik vissza Marina Mamaladze.

De Daraselia, azt mondta, nagyon szorgalmas volt, és végül az edző "kedvence" lett. Akhalkatsi még egy új csapatot is építeni kezdett körülötte.

„Éltünk, közel a bázis” Dinamo „És most, amikor minden eltűnt, még mindig ott ültem és vártam, és egy vagy két óra már minden ment haza, de nem tesszük -... Még mindig ott volt nem sajnálom. maguk "- mondta a szovjet középpályás özvegye.