A sportfesztivál forgatókönyve "vidám indulás" 4 osztályú tanórán kívüli tevékenységekre

A sportfesztivál forgatókönyve "Merry Starts"

4 osztályú diákok számára

Helyszín: a középiskolai sportcsarnok № 33

1. Edzőcsapatok az edzőteremben

Szervező: Helló, kedves srácok és kedves vendégeim! Nagy örömünkre szolgál, hogy mindannyian látlak ma a tornateremben! Kezdjük a legszórakoztatóbb sportágakat és a legtöbb sportos játékot - a "Vicces elindulások"! A tornatermünk pedig szórakoztató stadionba fordul! A versenyzők erőssége, agilitása, leleményessége, gyorsasága versenyeznek!

1. Host: Most itt az ideje, hogy megismerkedj a résztvevők a nyaralás. A versenyeken 4 diákcsoport vesz részt 4 "A", 4 "B", 4 "B", 4 "D" és 4 "D" osztályban. És most a csapatok bemutatása. Minden csapatnak meg kell határoznia magát, és azt kell mondania, hogy mottója ma mottója lesz.
  2. A zsűri bemutatása és a felosztó szavak
    1. Moderátor: A srácok a verseny során meg kell felelniük a következő szabályoknak:

Srácok nem félnek a képzéstől -
Hagyja, hogy a szív kopogjon a mellkasban.

Ezt hozta Szocsiból.

Nyitunk egy ünnepséget a béke és a barátság.
A sportfesztivál most forrni fog!
Sportoljuk a szellemet és a testet,
Minden erejével kitölti mindannyiótokat!

A verseny feltételei:

- a sportfogadás győzelméért a csapat 3 pontot kap, a vereség 1 pontért

- az elméleti versenyek esetében 1 pont minden helyes válaszért

- a csapathoz tartozó pontok és a rajongók - egy pontot kapnak minden helyes válaszért (de a zsűri döntése szerint)

Figyelem! Szükségtelen üzleti szavak nélkül! Versenyt adsz! Erős, agilis, bátor.

A harsonák hangzik, a gyerekek a relé oszlopaiban állnak.

Közepéig terem feltérképezés „rákok” láb előre (a karika a labdát), hogy a chipek kézzel dobni a labdát a földre kerek hátsó darab - roll a labdát a karika, és kap vissza a csapat fut.

Egy golyóstoll kezében. Az asztalhoz példákkal illusztrálva (példák a fedőlapra) vegye be az egyik példát (szó szerint oldja meg), írja be a válaszlapot, és térjen vissza a csapathoz. A győzelemhez vezető csapat gyorsabban és helyesen dönt a példák nyeréséről.

Az asztalon van egy virág, minden egyes szirmán, a hátsó oldalon egy rejtély íródik. Minden csapat tagjai egyenként megközelítik a virágot, vegye az egyik szirmot, és a rejtély elolvasása után adjon választ (minden helyes válaszhoz egy pont).

Eljutottam a labdába,
És a herceg elvesztette a fejét a szerelemtől!

A csapatok az első páros röplabda kezében vannak a kezdő pálya mögött. A parancsra az első pár elindul, a kezében lévő golyókkal fut a számláló köré, és visszatérve a csapatához a labdákat eljuttatja a következő párhoz.

Az első résztvevő egy teniszütőt fut, léggömböt töltve, a következő résztvevőt átadja.

A csapat a téli olimpián részt vevő sportok listáját írja. A győztes a csapat, aki többet fog emlékezni

Kérdések rajongóknak

• Mi a neve a verseny kezdetének? (Start)
  • Mi a verseny befejezése? (Finish)
  • Nevezze el a "B" betűvel kezdődő sportágat. (kosárlabda, tollaslabda, baseball, biatlon, bob, birkózás, birkózás
  • Nevezd el a sportlabdákat (kosárlabda, labdarúgás, röplabda, kézilabda, vízilabda, tenisz, baseball, jégkorong a fűben).
  • Nevezze meg az olimpiai játékok születési helyét. (Görögország)
  • Hol és hogyan világít az olimpiai láng? (Görögországban a nap sugaraiból)
  • Mi a paralimpiai játékok? (Játékok mozgássérülteknek)
  • Milyen színűek az olimpiai gyűrűk? (zöld, fekete, piros, sárga és kék)

Menj a csarnok másik oldalára, vegyen be egy levelet egy betűvel, és menj vissza. A relé befejeződik, amikor a csapat sorakozik, és előtte tart egy szót.

Használt szavak: HAPPINESS! Szépség! FUN! EGÉSZSÉGÜGYI

8) Az Olimpiai Lottó. (A versenyt a zsűri tartja.
A csapat kivonja a jegyeket, mint a vizsgán.). Minden helyes válaszhoz egy pont.

1. Miért nevezték az ősi olimpiai játékokat a béke ünnepének? ("Sacred Truce", hiszen akkor is, ha háborúk voltak, leálltak a játékok időtartama alatt.)
  2. Ki volt joga részt venni az ókori Görögország olimpián? (Szabad görög állampolgárok, feltéve, hogy 10 hónapig gyakoroltak.)
  3. Milyen díjat ítéltek oda az Olympia verseny győztese? (A szent olajfák ágairól szóló koszorú, tisztelet, becsület, szobrokat állítottak fel, pénzes érméket.)
  4. A nők részt vettek a versenyben? (Nem, később - a lányok a távon.)
  5. Mi a különbség az olimpia és az olimpia között? (Az olimpia 4 év, az első év egy ugrásszerű év.) 1896 óta az olimpiai játékok - a versenyek időtartama - az első évben kerülnek megrendezésre.)
  6. Milyen az olimpiai zászló? (A kék, sárga, fekete, zöld, piros színű (középen), 1914-ben jóváhagyott szövet)
  7. Mi az olimpiai embléma? (Öt összefonódó gyűrű és a mottó: "Gyorsabb, magasabb, erősebb!")
  8. Milyen díjakat nyertek az olimpiai versenyek nyertesei számára? (1-3 hely - érmek és oklevelek, 4-6. Diploma).
  9. Mikor Moszkvában zajlottak az olimpiai játékok? (1980-ban)

10. Hol vannak az olimpiai játékok? (Vancouver)

11. Adja meg az ókori Görögország leghíresebb hegyi tetejét. (Olympus)

12. Milyen gyakran zajlanak az olimpiai játékok? (négyévente egyszer)

A távolban két állvány található. Az egyik 5 méterre a startvonal, a másik 10 méter. Az első résztvevő először a távoli állomáson fut, körbejárja, visszatér a szomszédhoz, körbejárja és visszalép a messzire. Futtatás után visszatér a csapathoz, és áthalad a pálcán.

A csapatkapitányok dobják a dartsokat - 3 tesztfotó és 5 kredit

Host: Köszönöm srácok, hogy részt vettek a versenyeken. Vannak nyertesek, de sajnos vesztesek is vannak, de eseményünket a barátság nyerte.