7 Szülői szokások, amelyek megakadályozzák a gyermekek vezető szerepét - 5 gömb

7 Szülői szokások, amelyek megakadályozzák a gyermekek vezető szerepét - 5 gömb

Ma sikeres író és sikeres vezető vagyok, de a múltban családi terapeutaként több évet töltöttem együtt párokkal, családokkal és gyerekekkel. Ennek a tapasztalatnak köszönhetően sokféle szülői hibát tapasztaltam.

Szülőjeként régóta rájöttem, hogy még a világ minden bölcsessége és szerelme sem segíthet elkerülni a felnevelés irracionális módszereit, amelyek meggátolják gyermekeink virágzását, függetlenségét, potenciáljukat és vezetésüket.

Ezért nagyon örültem, hogy találkoztam Dr. Tim Elmore vezető szakértővel, és megtudtam, hogy a modern szülők hogyan gyűlölik gyermekeiket, és megakadályozzák, hogy vezetővé váljanak.

Tim elmondta a szülők 7 rossz szokásairól, akik megakadályozzák gyermekeiknek, hogy vezetővé váljanak - a saját életük és a világvállalkozások:

1. Nem engedjük, hogy gyermekeink kockázatot vállaljanak

7 Szülői szokások, amelyek megakadályozzák a gyermekek vezető szerepét - 5 gömb

Olyan világban élünk, amely minden alkalommal figyelmeztet minket a veszélyre. És mindent megteszünk, hogy megvédjük gyermekeinket. Végül ez a mi feladatunk. Elkülönítjük őket egészséges kockázatos viselkedésektől, és ez ellenkező hatást gyakorol rájuk.

Európában a pszichológusok azt találták, hogy azok a gyermekek, akik nem játszanak az utcán, és soha nem fésülnek térdeiket az aszfalton, számtalan fóbiát fejlesztenek ki. A gyermeknek párszor kell esnie ahhoz, hogy megértse, hogy ez normális. A tinédzsernek részt kell vállalnia egy barátjával vagy barátnőjével annak érdekében, hogy megtanulják értékelni az érzelmi érettséget, ami a hosszú távú kapcsolatokhoz szükséges.

Ha a szülők teljes mértékben kizárják a gyermekük életéből származó kockázatot, hamarosan látni fogjuk az arroganciát és az alacsony önbecsülést növekvő vezetőinkben.

2. Gyorsan jönünk a mentésre

A fiatalok modern generációja nem alakít ki olyan életképességet, amelyet a gyermekek 30 éve kaptak, mert a felnőttek folyamatosan beavatkoznak és problémákat megoldanak számukra.

Amikor túl hamar eljutunk a megmentésre és a visszaélés "segítségére", elszedjük gyermekeinknek a lehetőséget, hogy megtanulják a nehéz helyzetekben navigálni és megoldani a problémákat.

Az ilyen nevelés gyakran hiányolja a vezetés alapelvét - az a képesség, hogy külső segítség nélkül megoldja a problémákat. Előbb-utóbb a gyerekek hozzászoktak a megmentéshez: "Ha nem sikerül, akkor a felnőtt segíteni fog, és helyrehozza a viselkedésem következményeit." A valóságban a világ teljesen másképpen működik, és ez nem teszi lehetővé gyermekeink számára, hogy kompetens felnőttek legyenek.

3. Túl könnyű izgatni

7 Szülői szokások, amelyek megakadályozzák a gyermekek vezető szerepét - 5 gömb

Az önbecsülés fontosságát ötvenes évekig kezdték megvitatni, mivel a Baby-Boomok gyerekek voltak, de csak az 1980-as években épültek be az iskolarendszerbe. Menj bármelyik baseball-bajnokságra, és látni fogod, hogy mindenki a nyertes.

Az a gondolat, hogy "mindig győztes vagy," teszi gyermekeinket különlegesnek. De a kutatások azt mutatják, hogy ez a módszer váratlan következményekkel jár. Idővel a gyerekek megértik, hogy csak az apa és az anya gondolja őket zseniálisnak. És senki más. Kezdnek kétségbe vonni szüleik objektivitását.

Ez a pillanatnyi támogatás kedveli, de messze van a valóságtól. Amikor mindannyian csodálunk, és figyelmen kívül hagyjuk a rossz viselkedést, tanítjuk a gyerekeket, hogy csalják, eltúlozzák és elkerüljék az élet nehézségeit.

A szülőnek mindig meg kell kérdeznie magát: "Mi az én hibám ebben a helyzetben?" És kérje bocsánatát a tévedésért, magyarázza a gyermek valódi okait a rendelkezésére álló nyelven. A gyermek mindig megbocsát és minden hibáról tanul.
Luula Viilma

4. A bűnbánat elé állunk

A gyermeke nem szerethet minden percben. A gyerekek túlélhetik a csalódást, de nem tudják megbirkózni, ha elhiszik őket. Tehát ne féljen mondani "nem" vagy "nem most". Hadd tanuljanak harcolni azért, amit méltányolnak, és amire valóban szükségük van.

A szülők gyakran ajándékokkal bátorítják gyerekeiket. Különösen nehéz azok számára, akiknek több gyereke van. Ha egy gyermek sikerül valamit, úgy tűnik, igazságtalan, hogy csak egy jutalmat nyerhet. Ez nem reális. Ráadásul elveszítjük a lehetőséget arra, hogy gyermekeinket megmutassuk, hogy a siker a saját cselekedeteiktől és jó cselekedeteitől függ.

De légy óvatos - ne tanítsd meg a gyerekeket, hogy a jó minőségűeket mindig bevásárló útnak fogják jutalmazni. Ha kapcsolatainkat az anyagi jutalmakra építi, a gyermekek nem élvezhetik sem belső motivációt, sem feltétel nélküli szeretetet az Ön számára.

5. Nem osztjuk meg hibáinkat

7 Szülői szokások, amelyek megakadályozzák a gyermekek vezető szerepét - 5 gömb

Előbb vagy utóbb egészséges tizenévesek szeretnék szétszedni szárnyaikat, és tapasztalataikat saját tapasztalataikból tapasztalni. Felnőttként támogatnunk kell ezt a törekvést, de ez nem jelenti azt, hogy nem tudjuk segíteni nekik megtalálni a megfelelő irányt.

Ossza meg velük a korukban elkövetett hibákat, hogy megtanulhassák a megfelelő választást. Kerülje el a negatív "tanulságokat" a dohányzásról, az alkoholról, a kábítószerekről stb.

A gyermekeknek készen kell állniuk saját döntéseik hátrányaira és következményeire. Ossza meg velük azokat a dolgokat, amelyekkel érezte magát, amikor hasonló helyzetekkel szembesültek, mi motiválták a te lépéseidet, és milyen tanulságokat tanultam tőle. Nem lehetünk az egyetlenek, amelyek befolyásolják gyermekeinket, de a legnagyobb pozitív hatással lehetünk.

6. Elfogadjuk az érettséget, a tehetségességet és a befolyásot az érettség felett

Az értelemt gyakran használják a gyermek érettségének mérésére. Ennek eredményeképpen sok szülő úgy gondolja, hogy egy intelligens gyermek készen áll az életkörülményekre. Ez nem így van.

Egyes hivatásos sportolók és a hollywoodi csillagok hihetetlen tehetséggel rendelkeznek, de a nyilvános botrányok középpontjában állnak. Még akkor is, ha a gyermek tehetséges az élet egyik területén, ez nem jelenti azt, hogy mindenben jó.

A legjobb mód arra, hogy a gyerekek jók legyenek, boldoggá tegyék.
Oscar Wilde

7. Nem gyakoroljuk azt, amit prédikálunk

Szülőként köteleznünk kell arra, hogy modellként szolgáljunk az életünknek, amelyet gyermekeink számára akarunk, segíteni nekik a karakter fejlesztésében, és tanítani őket arra, hogy felelősek legyenek a szavaikért és cselekedeteikért. Mint a ház vezetője, elkezdheti mindig az igazat mondani - "a megváltás hazugsága" mindig felszínre kerül, és lassan elpusztítja a karaktert. Vigyázz magadra a kisebb erkölcsi döntések meghozatalában, amelyeket mások észre fognak venni, mert a gyermekeit is észre fogják venni.

Ha soha nem vágod ki a sarkokat, akkor tudni fogják, hogy ez nem megengedett számukra. Mutasd meg a gyerekeknek, hogy mit jelent az odaadással és örömmel való munka. Keresse meg az embereket és a helyeket, és gyermekeit észre fogja venni, és ugyanezt fogja tenni.

Olvastad a cikket? Kap ajándékot!

Küldjön "27 ötlet egy első időpontra" e-mailben!

Kapcsolódó cikkek