5 Ways, hogy magabiztos az interjúban (még akkor is, ha nagyon aggódik)

Hosszú, kimerítő munkakeresés és alkalmazások küldése után. Ön végre meghívást kapott egy interjúra.

De egy rövid jubiláció után. pánik kezdődik. A szív őrjöngően fojtogatóan kezd dörzsölni, és azt hiszed: A toborzók, mint a cápák, félelmet érezhetnek?

Ha valaki azt gondolja, hogy a személyzeti vezető előtt kell ülnie, rettegni fog, nem vagy egyedül. De ne hagyja, hogy az izgalom átvegye Önt! Használja az alábbiakban leírt stratégiákat, hogy segítsen megnyugodni és összehúzódni. Vagy legalább úgy tedd, hogy nyugodt vagy.

Várva a munkáltatót, hogy üdvözölje, hogy néhány mély lélegzetet (igen, mint egy terhes nő a munka során). Így kiküszöbölheti a szorongást (idegesség vagy félelem), és összpontosít valami másra (ebben az esetben egy kiváló munka, amely, reméljük, akkor elfogadják).

5 Ways, hogy magabiztos az interjúban (még akkor is, ha nagyon aggódik)

Egészségügyi szakember Andrew Weyl azt javasolja, hogy lélegzést végezzen, és ezt mondja: "Mivel tudjuk szabályozni a légzésünket, lazíthatunk és megnyugtathatjuk.

Ahhoz, hogy ezt a lehető leghatékonyabban tegye meg, mély lélegzetet vesz az orrán keresztül, majd lassan kiáradjon a száján. Ismételje meg az eljárást háromszor, összpontosítva a gondolataidra. A relaxációs technika legfontosabb előnye, hogy bárhol (és észrevétlenül) végezhető el, tehát ha ideges az interjúban, csak mély lélegzetet vesz.

Az idegrendszer a legnyilvánvalóbb jele az izgalomnak, ezért fontos megtanulni, hogyan lehet legyőzni. Személy szerint én összenyomtam a kezemet, és kezembe tettem az asztalra, hogy ne érintse az ujjaimat az asztalra, ne csavarja a hajam és így tovább. Én is szeretem a lábamkal beszélni, de a kezem az asztalra és a lábam szorításával csökkentem a szokást.

5 Ways, hogy magabiztos az interjúban (még akkor is, ha nagyon aggódik)

3. Hozzon létre szemkontaktust

Az egyik legjobb módja annak, hogy meggyőzze a munkáltató bizalmát az, hogy nyugodtan nézzen a szemébe az interjú során.

Mary Griffin állami egészségügyi cég humán erőforrás osztályának vezetője szerint: "Nagyon egyszerű az ideges ember felfedezése: nem néz ki a szemébe. Lefelé néz, körülnéz, de nem néz a munkáltató szemére. A magabiztos pályázó mindig képes kapcsolatot teremteni a munkáltatóval. "

5 Ways, hogy magabiztos az interjúban (még akkor is, ha nagyon aggódik)

Hogy ne felejtsük el nézni a munkáltatót a szemében, akkor összpontosítani a szeme közé. Elképzelhető, hogy színes szeme van. Bármi, csak ne nézzen körül.

Másrészről ne nézzen szorosan a munkáltatóra, hogy ne legyen félelem! Ezért néha el kell nézned magad, például néha pillantasz a folytatásra. Ebben a kiadásban egyensúlyra van szükséged, tehát vonat, amíg úgy érzi, hogy kényelmesen érezheti magát az interjúban.

Néhányan (beleértve magam is!), Amikor ideges, sokat beszélnek és zavarosan beszélnek. Ez fenyegeti azt a tényt, hogy távolodhat el a témától, és többet mondhat a szükségesnél, vagy még rosszabbul, nem lényegében.

5 Ways, hogy magabiztos az interjúban (még akkor is, ha nagyon aggódik)

Ennek elkerülése érdekében minden kérdésre igyekszem válaszolni, és csak egy gondolatot fejez ki. Például, ha megkérdezték, hogy írjon egy olyan karaktert, amelyet nem szerettek az előző főnökben, akkor azt mondhatja: "Ő irányította az összes lépést, amit magammal vittem. ami megakadályozta a hatékony munkavégzést. "

Most állj meg. Így például nem szabad feleslegessé tenni a felesleget, például: "Csak megszállott volt, hogy minden apró dolgot irányít, és nem ad nekem lehetőséget arra, hogy magam határozhassak. Néha szeretnék futni, anélkül, hogy visszanéznék, kiabálva káromkodni "(annak ellenére, hogy ez a válasz lesz a legelvettebb).

A tudás honosításának titka az, hogy a hangnak őszintenek kell lennie, úgyhogy rövid válaszok esetén is a beszéd nem tűnik keménynek és elutasítónak. Ezenkívül jobb, ha egy témára ragaszkodunk. És ne aggódj. Ha a munkáltató részletesebben szeretne beszélni egy adott témáról, akkor elmondja.

5 Ways, hogy magabiztos az interjúban (még akkor is, ha nagyon aggódik)

5. Gondolj a pozitív irányba

És végül nyugodj meg, emlékeztessem magatokra, hogy érdemled itt. Nem fogják meghívni az interjút, ha nem veszi komolyan! Használja ezt a tudást az előnye elé, hogy eljusson az interjú előtt.

Még fontosabb megjegyezni, hogy az interjú nem az élet és a halál kérdése. A személyzet személyzetének vezetői ugyanazok az emberek, megértik és megbocsátják a kérelmező kis izgalmát.

Ne felejtsd el, pihenjen, összegyűjti az összeset egy ökölbe és új bizalommal (legalábbis külső!) Menjen be a munkáltató irodájába.

Mi a Nextstudy.ru projekt?

5 Ways, hogy magabiztos az interjúban (még akkor is, ha nagyon aggódik)

5 Ways, hogy magabiztos az interjúban (még akkor is, ha nagyon aggódik)

5 Ways, hogy magabiztos az interjúban (még akkor is, ha nagyon aggódik)

Kapcsolódó cikkek