7 receptet lavash snack 5 - finom - ez könnyű! Ország Mamák

7 receptet lavash snack 5 - finom - ez könnyű! Ország Mamák

1. Alacsony kalóriatartalmú hengerek túróval és zöldségekkel

100 g: 98 kcal, fehérjék - 10 g, zsírok - 1 g, szénhidrátok - 12 g.

4 nagy fürt (200 g) kedvenc zöldje
2 gerezd fokhagymát
150 g természetes joghurt
450g alacsony zsírtartalmú túró

4 örmény lavash (200 g)

Grillezni zöldségeket és fokhagymát, és keverjük össze a joghurtot és a túrót. Ízlés szerint. Ezt a keveréket a pita kenyér fölé helyezzük és tekerjük. Hagyjunk néhány órát a hűtőszekrényben. 2 cm vastagságú csíkokra vágtunk.
Könnyű és hasznos snack kész!

2. Pita kenyér alma és túróval: helyes snack!

100 g: 89 kcal, fehérjék - 7 g, zsírok - 0 g, szénhidrátok - 14 g.

• Lavash - 60 g
• Apple - 1 db
• Alacsony zsírtartalmú túró - 100 g
Vanillin - ízlés szerint
Édesítő - ízlés szerint

Vágni, tisztítani és dörzsölni egy nagy mazsola, és tegye az alma a mikrohullámú 2 percig. A pita kenyeret szórjuk a pergamenre, fedjük le a sült almát, 1/3 lavashot, jobb hagyjuk fedetlenül hagyni. Van édesítőszer és vanília túró. Az egészet csavarták és a sütőben 10-15 percig.

3. Lavash roll: szuper tápláló snack!

100 g: 232 kcal, fehérjék - 11 g, zsírok - 10 g, szénhidrátok - 24 g.

4. Pita kenyér tekercs csirkével és zöldségekkel

Kiváló alternatíva a szokásos szendvicsekhez!

100 g: 133 kcal, fehérjék - 9 g, zsírok - 1 g, szénhidrátok - 21 g.

• Csirkefilé - 400 g
• Lavash - 4 db
• Sárgarépa - 1 darab
• Uborka - 2 db
• bolgár bors - 1 db
• Saláta levelek - 100 g
• Paprika - 1/2 tk
• Só, bors - ízlés szerint

• Természetes joghurt - 4 evőkanál. l
• Fokhagyma - 5 g

A sárgarépát három koreai rántással vagy vékony csíkokra vágja. Uborka is vágott csíkok. Csirkefilé só és bors ízlés szerint, megszórjuk őrölt paprika.
Egy serpenyőben átlagosan felmelegítünk egy csepp olajat. A csirkét és mindkét oldalán sütjük, amíg főzünk, 5-7 percig mindkét oldalon.
Tányérra tettük és melegen tartottuk.
Ugyanabban a serpenyőben tegye be az édes paprikát csíkokra, sóvá, sütve, kevergetve, finoman ropogósra.
Csirke apróra vágva.
A Lavash-ot egy sajtón keresztül tapasztalt joghurt és fokhagyma mártással mártjuk, a salátát és a többi hozzávalót tegyük fel. Néhány centiméterrel lejjebb. A töltés szabad alsó szélét lezárjuk.
Ezután felhúzzuk a pita-t egy tekercsben és töltsük fel.

5. Lavash roll túrós és paradicsommal

100 g: 149 kcal, fehérjék - 8 g, zsírok - 5 g, szénhidrátok - 18 g.

• Lavash - 1 db (60x60)
• Alacsony zsírtartalmú túró - 100 g
• Paradicsom - 2 darab
• Sajt - 50 g (oroszul vagyunk)
• Természetes joghurt - 1 evőkanál. l
• Só, bors - ízlés szerint
• Olívaolaj - 1 evőkanál. l
• Petrezselyem - ízlés szerint

A pita kenyeret négy egyenlő részre vágja. Túrótorta villával, egy kis sóval, borssal, adjunk hozzá joghurtot és apróra vágott petrezselymet. Keverjük össze alaposan. Paradicsom 4 részre vágva, magok és folyadék eltávolítása és szeletekre vágása. Rántsa fel a sajtot finomra vágva.
Minden egyes pita kenyérhez túrót, paradicsomszeleteket és reszelt sajtot készítsünk. A Lavash felhúzza a tekercseket és sütjük mindkét oldalon a növényi olajban, amíg könnyű kéreg.

6. Mákhenger: az egész nap energiája!

100 g: 314 kcal, fehérjék - 11 g, zsírok - 21 g, szénhidrátok - 19 g.

• Lavash - 1 db
• Sárgadinnye - 1 darab
• Mák - 200 g
• Tej - 100 g
• Édesítőszer - ízlés szerint
• Dió a dekorációhoz

Melegítsük fel a tejet, adjunk hozzá édesítőszert, mákos magokat. És főzzük 10 percig alacsony lángon. A mákkeveréket a pita kenyérre terjesztjük. Mindkét oldalon hagyjuk a helyet. Egy tekercset csinálunk. Kenje meg a tojássárgával, szórja meg anyával. A kemencébe 7-10 percig 180 ° C-on (aranybarna színűre) küldenünk.

Bon appetit!

7. Roll with chicken and cheese

Könnyen előkészíthető és nagyon tápláló fehérje tekercs.

100 g: 170 kcal, fehérjék - 14 g, zsírok - 11 g, szénhidrátok - 6 g.

1 csirkefilé
3 tojást
alacsony zsírtartalmú sajt 150 g
egy darab pita kenyér
természetes joghurt 100 g
só, bors, fokhagyma, válogatott zöldségek

Olajmentes finomra vágott csirkemell. Főzzük a tojást, amíg főzünk. Három sajt, fokhagyma, rántott tojás. Finomra aprítva finom zöldség. Keverje össze az összes összetevőt, kivéve a csirkét, a konzisztencia nem nagyon sűrű, így könnyen alkalmazható pita kenyérre. Kenje meg a pita kenyeret keverékkel, tegye fel a csirke darabokat, és tekerje be. A kiszolgálás előtt darabokra vágjuk. Kész!

Ma reggel kellett elviselnem a fiamat az iskolába. Az ajtóhoz mentem, átadtam a Központi Hivatalnak, visszafordultam, hogy menjek. És akkor a nagymama az ő osztálytársa hátam mögött azt mondta: „Kötött összetartó, de nagyon gyerek elhagyott gyermekek foglalkozni kell!” Ezért van így, mert én kézimunka rovására saját szabad idő, alvás általában, hanem az időt a gyerekek.

Az egész terhességet kínozta a gondolat: hogyan lehet Ksyushka észrevenni testvérének megjelenését? Hogyan kell egyenesen szintetizálni a féltékenységét, ami biztos? Hogyan oszthatom meg a figyelmemet, a szabad időt, a szeretetet két gyermek és a férjem között? Olvastam mindenféle cikket, tudomásul vette két vagy több gyermek anyáinak tapasztalatát. Megmondom, mi történt ebből.

Valószínűleg már írt ilyen bejegyzéseket, de figyelmen kívül hagytam, de újra írni fogok, fegyveres vagyok, mert elővigyázatos. Tegnap voltam otthon Moszkvában, az unokám elszalasztotta a lányát, az unokám rosszul volt, minden olyan volt, mint mindig, az unokája a gondolat, a lánya házimunkát csinált, és unokájával nevetett, minden jó volt. Semmi sem vette előre a vihart és az elrontott hangulatot, amíg ilyen SMS nem jött

Kapcsolódó cikkek