58 ~ A fagyásgátló és a márka lehet 1. rész

Az autó megvásárlása a tágulási tartályban csökkentette a fagyálló folyadékot. A vásárláskor a "MAX" jelzés volt, de most megközelítette a "MIN" -t. Szerintem hozzáadni, de felmerül a kérdés: "Milyen fagyálló hozzá?"

Csak azt fogom mondani, hogy nem ajánlott különbözõ márkák fagyásgátló keverékét használni. Az alapja lehet ugyanaz, de az adalékanyagok csomagja (és nem szerepel a kompozícióban) eltérhet. Ennek eredményeképpen - a falakon lerakódás, fokozott korrózió stb.

A tartályon a "A rendszer fel van töltve a SINTEC hűtőközeggel". Tehát rendben van, kiosztottuk a márkát ... De mi a SINTEC márkájú fagyásgátló fagyásgátló, amit ön beleöntött?

Egy kis kitérés:
Összesen többféle típusú SINTEC fagyásgátló márkanevet kínál:
1) SINTEC UNIVERSAL G11 (vagy S11) színkék
A kristályosodás kezdeti hőmérséklete, ° C -40 ° C

2) SINTEC EURO G11 (vagy S11) színes zöld
A kristályosodás kezdeti hőmérséklete, ° C -40 ° C

3) SINTEC ULTRA G11 (vagy S11) szín krimp vörös
Kristályosodási kezdeti hőmérséklet, ° C -45 ° C

4) A SINTEC GOLD G11 (vagy S11) sárga színű
A kristályosodás kezdeti hőmérséklete, ° C -40 ° C

5) Sintec LUX G12 (vagy S12) piros-narancs színű
Teljesen karboxilát fagyálló
A kristályosodás kezdeti hőmérséklete, ° C -40 ° C

6) SINTEC PREMIUM G12 + (vagy S12 +) színes bíbor
Frissített karboxilát fagyálló, hosszabb élettartamú
A kristályosodás kezdeti hőmérséklete, ° C -40 ° C

7) SINTEC UNLIMITED G12 ++ (vagy S12 ++) színű lila
Az Oroszországban gyártott, kizárólag a legfrissebb bipoláris technológiát alkalmazó lobbizott fagyálló folyadék, amely ötvözi a karboxilát és az ásványi technológiák előnyeit
A kristályosodás kezdeti hőmérséklete, ° C -40 ° C

Vörös vagy rózsaszín van a tágulási tartályban - figs, amit értesz. Vagy ULTRA vagy LUX.

Mit kell hozzáadni. Néhány nappal ezelőtt vettem egy literes LUX-ot.

Megpróbáltam egy kis edényt összekeverni egy külön edényben a saját fagyállójával - semmi sem hullámzott, nem habos, de a hőmérséklet tág volt ... A szín ugyanaz volt.

Azt hiszem, feltenni egy kérdést az AvtoVAZ állásához. Talán valami tisztázódik.
Valami nem nehéz elhinni, hogy az AvtoVAZ-nak nem volt olcsó fagyálló (LUX, PREMIUM, UNLIMITED) autókba.
Vagy talán valaki tudja, mi bocsátja a "zavyshishko" -t a támogatásokba?

Kapcsolódó cikkek