4. nap - A háztartás optimalizálása

A minősítési szakaszban statisztikák vannak a bloggerek és közösségek statisztikáiról, amelyek a fő tetejére esnek. A bloggerek besorolása a legmagasabban elhelyezett bejegyzések számának, az álláshely felkutatásának és az elfoglalt pozíciónak a figyelembevételével történik.

Ma elkötelezett az a tény, hogy a legtöbb időt vesz igénybe, és óriási mennyiségű energiát vesz fel a fiatal anyáktól - a háztartásból.

Felhívom Önt, hogy tükrözze az alábbi kérdéseket.

A háztartási esetek közül melyik okozza a legnagyobb nehézséget és miért?

Pontosan mire nincs időd?

Hogyan lehet optimalizálni a "probléma" háztartási feladatokat?

Például ha csökkentjük a házak mennyiségét, hozzárendeljük a gyermeket egy kevés helyet a játékhoz, csak a konyhában hibáztatjuk, a tisztítási idő sokkal kisebb lesz. Talán a főzést szakaszokra kell osztani. Szükséges teljesen vasat vasalni?

Csatlakozz barátaiddal és légy kreatív. Például volt egy olyan idő, amikor a barátom és én egymás után főztünk - a nap - ő - napjaim. Néha együtt főztek. Tisztítottuk meg őt és az én lakásomat. A gyerekek abban az időben örömmel rendeztek egy rendetlenséget az óvodában, ami a játék végén nagyon gyorsan visszavonult négy Mamma kezébe.

3. Ha van trükkje az időmegtakarításra, amelyet a tisztításra, mosásra, főzésre fordítasz, oszd meg őket a közösség tagjaival.

Hogyan takaríthat meg időt a tisztításra?

1. Kezdve javasolom, hogy készítsen listát az összes háztartási feladatról. Rendszeres iskolai jegyzetfüzetet vettem, minden szobában írom a szoba nevét, és azonnal írtam mindent, amire szükségem van ebben a teremben. Amikor a gyermekem egy ilyen szobában volt, nem gondoltam, hogy mit kapjam most, de csak nézett a listán, és valamit csinált rajta.

2. Amikor a lista elkészül, meghatározzuk, hogy mit tegyünk és mit várhatunk. Sokan csak értesült flayledi kezdődik otdraivat mindent egyszerre, megfeledkezve arról, hogy a mosás ajtók, ablakok, berendezések és csempe a fürdőszobában és üzembe érdekében a tetőtérben várhat. De a padló, különösen akkor, ha felnőnek a csúszkát, meg kell mosni minden nap.

3. Ne feledkezzen meg a Flayledi fő parancsolatáról - "engedetlenül, engedetlenül és ismét megalázóan." Minden, ami eldobható, eldobja. És azt tanácsolom, hogy drága csecsebecséket helyezzen a dobozokba, és helyezze őket egy szekrénybe. Először is időt takarít meg a portól, és másodszor is, így a baba nem fog hozzájutni hozzájuk, és megkímélheti a töredékeket a padlóról. Ezenkívül könnyebb a por eltávolítása az üres felületekről, ahelyett, hogy a kényszerített padló sokkal gyorsabb a mosáshoz.

4. Egyszerű, de hatékony tanács - mindegyik szobában tegyen egy szemetesládát fedéllel. És miután még egy újabb vödöret tettem a férjem piszkos zoknijára, nem kellett a leginkább megközelíthetetlen helyekről kivenni.

5. Mivel gyakran kell mosómedni a fiatal anyák padlóját, azt javaslom, hogy vegyen fel egy mopot gumi szivacshengerrel és préselő eszközzel. Ilyen mop esetén nem kell kesztyűt viselni, öblíteni és szárítani a padlót. Ráadásul ha nincs szőnyeged, a padlót egy ilyen mop-vel leöblítheti.

6. Egy másik lenyűgöző találmány - nedves törlőkendők. Egyszerűen pótolhatatlanok. Megtöltöttem őket az összes felületen, a kályhában, a WC-ben. A barátnőm, aki egyszerű IKE bútorokat használ, használta őket a por eltávolítására.

7. A szekrények alsó fiókjaival és polcainkkal foglalkozunk. Előbb-utóbb a gyermek eléri őket. Ha nem akarod, hogy folyamatosan tisztítsák meg a dolgokat szétszórva a gyermek, azt tanácsolom, hogy vigyázzon a megbízható zárak szekrények. Azonban néhány szekrény és polc a gyermek számára maradhat kutatás céljából. Gyermekem sokáig tartott a szekrény műanyag tartályokat és egy doboz zokni és harisnya.

8. Adja meg azt a szabályt, hogy "csak a konyhában eszik". Sokkal könnyebb törölni a magasszéket, mint összegyűjteni a morzsákat a szőnyegen a nappaliban. A folyamat tovább leegyszerűsítése érdekében a szék alatt elterjedt az olajruhát, és etetés után nem kellett lemosnom a padlót, de csak ki kellett rázni a szemetet és dörzsölni.

9. Felhozza az asszisztens. Azt javaslom, hogy minden este játssz a gyermekeivel a játék tisztítására. Mindig hangsúlyoztam, hogy segítek a fiamnak a játékokat eltávolítani, és nem ő nekem. Körülbelül másfél éve a játék szokássá vált, és most a játékok tisztítása kizárólagos joga.

Hogyan takaríthat meg időt a mosás és a vasalás területén?

1. Kezdetben azt tanácsolom, hogy végezze el a dolgok ellenőrzését. Talán érdemes eltávolítani azokat, akik gondos gondosságot, kézmosást és vasalást igényelnek.

2. Egy jó tisztítószer a mosáshoz és a pontos lógatással együtt - és nem kell vasalnivalót mosni.

3. Ha persze nem szabad megfeledkezni arról, hogy a ruhaneműnek nemcsak pontosan kell lógnia, hanem szépen összehajtva is.

4. Úgy vélem, hogy teljesen le lehet mosni ágyneműt és törölközőt, mindenki nélkülem tud, de még mindig említi.

Hogyan takaríthat meg időt a konyhában?

1. És indítsa újra a listából. Javaslom, hogy készítsen egy listát az ételeket, amelyeket A) könnyű előkészíteni, B) recept nélkül főzhet. Az étel mellé javasolom, hogy írjon egy összetevők listáját, így gyorsan bemutathatja férjét a szükséges vásárlások listájával bármikor.

2. Egy másik elem a listákon. Azt javaslom, hogy jegyzetet vagy papírt helyezzen a hűtőszekrénybe, és azonnal, amint észreveszi, hogy valami hiányzik, tegye ezt a terméket a listára. Ez megóvja sok kellemetlen meglepetéstől.

3. A félkész termékek értékes segítőként egy fiatal anya. A kész darált hús, a fagyasztott zöldségek és a vásárolt tészta sok időt és energiát takaríthat meg. Emellett a félkész termékeket saját maga is készítheti. Például azonnal levágom a húst, és apróra vágtam, és csak ezt követően megfagytam.

4. A hüvelyben sült hús vagy csirke, zöldséggel és gombával hosszú ideig az én "fiatal anyám" korona ételek voltak. A főzés ideje minimális, nem kell a kályha fölé állni, de nagyon finom.

5. A főzés összetett folyamata egyszerűbb szakaszokra bontható. Mossák le a húst, és tegyék be a vízbe, aztán kevés figyelmet fordítanak a gyermekre, vágják el a zöldségeket, ismét elterelik a gyermeket, leveszik a habot, felszedik a gyermeket, stb.

6. Ne felejtsd el a technikai haladás eredményeit - kombináld, multivarka, nyomógéppel, aerogrillal és mikrohullámú sütővel - pótolhatatlan segítőink a konyhában.

7. Egy másik triviális, de hatékony dolog. Legyen óvatos a konyhában. Ha a tisztítást azonnal küldeni a kijelölt azok tálba, halat sütni borított háló, megvéd a hús a zsákba, és a piszkos edényeket mosni a főzőtanfolyama vagy legalább megtelik vízzel, a tisztítási időt a konyhában főzés után megy sokkal kevesebb.

Tervezd meg magadnak a nap 3 legjobb eredményét.
Mit gondolsz erről a cikkről?

Kapcsolódó cikkek